Zobacz wÄ…tek - Blokada wydechu Benelli Pepe
NAS Analytics TAG

Blokada wydechu Benelli Pepe

i inne małe pojemności
_________

Blokada wydechu Benelli Pepe

Postprzez wlach1 » 4/3/2012, 17:04

Witam, jestem posiadaczem skutera Benelli Pepe i pytanie brzmi w którym miejscu zastosowano tutaj blokadę, spotkałem się z opiniami że wsadzony jest zawirowywacz, aczkolwiek nie widze tutaj żadnych odstających rurek, pytanie brzmi: czy blokadą jest więc zwężka tuż przy tłumiku którą wystarczy wydłubać (jak widać na zdjęciach) czy też jest tutaj zastosowane coś innego?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wlach1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/3/2012, 16:42


Postprzez komarcc » 4/3/2012, 20:17

W kolanku nie zauważyłem żadnej zwężki, ale w tłumiku przy łączeniu z kolankiem jest jakby taka zwężka, przyjrzyj się temu i spróbuj wyciągnąć, jeśli się udało to możesz być z siebie dumny, bo właśnie usunąłeś jedną z blokad w swoim pojeździe. :) Zawirowywacza spalin tutaj nie ma.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez wlach1 » 8/3/2012, 19:42

No więc, generalnie faktycznie zwężka dała się wyjąć, jest przyspawana w 3 miejscach(jak widać na zdjęciach), i pod spodem są dwa cynowe luty(jakoś szczególnie nie stawiały oporu). Udało się to zrobić niezbyt wyszukaną metodą młotek + śrubokręt, generalnie gdyby zastosować zestaw wiertarka + mini tarcze plus lekkie podważenie i myślę, że delikatnie zejdzie bez użycia siły po nacięciu spawów, gdyby ktoś chciał ściągnąć blokadę z Benelli Pepe po 2007 roku, czy wymieniał w nim części to jest to silnik minarelli horizontal ac(40qmb) z wałem 13 mm i podchodzi do niego standardowa blokada do minarelli
wlach1
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 4/3/2012, 16:42



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê