Zobacz wÄ…tek - Problem z licznikiem w Derbi gp 1 50 racing
NAS Analytics TAG

Problem z licznikiem w Derbi gp 1 50 racing

i inne małe pojemności
_________

Problem z licznikiem w Derbi gp 1 50 racing

Postprzez derbi gp1 racing » 6/3/2012, 18:34

Witam,
Mam problem z licznikiem w Derbi gp 1, gdy przekręcam kluczyk od stacyjki licznik od razu nie świeci tylko po jakichś 4 sekundach zaczyna działac. Wcześniej czegoś takiego nie było (gdy przekręciłem kluczyk licznik od razu sie zapalał). Zaczęło to się od tego gdy włożyłem akumulator po jakichś 2 tygodniach( ponieważ był wyciągnięty na zime) aby przepalić skuterka Dlaczego tak sie dzieje?? Proszę o odpowiedz i z góry dziękuję :)
derbi gp1 racing
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/4/2011, 15:47


Postprzez komarcc » 6/3/2012, 22:22

Jeśli to licznik cyfrowy to może jakiś kondensator się ładuje, albo coś :roll: chociaż to mało prawdopodobne, a gdy kontrolki się zapalają to słyszysz jakieś pstryknięcie?
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez Jvezii » 7/3/2012, 14:56

W derbi masz cyfrowy wyswietlacz predkosci i anlg. obrotomierz :)
A ten licznik prawidlowo dziala ? (kilometry itp)
Obrazek
Jvezii
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 26/6/2011, 10:07
Lokalizacja: Sieradz

Postprzez derbi gp1 racing » 7/3/2012, 17:54

Gdy przekręcam kluczyk zapalają sie tylko dwie kontrolki oleju i płynu do chłodnicy, przy czym słychac jest takie cichutkie pstrykanie (jak by sie zacinał). Prędkościomierz mierzy prędkość poprawnie, kłopot jest z kilometrami... własnie wtedy gdy włożyłem akumulator i zapaliłem stacyjke musiałem poczekac 4 sek. aż sie włączył po czym zobaczyłem ze mam zresetowany licznik głównego przebiegu... nie wiedziałem dlaczego mi go zresetowało, myślałem ze to jakiś bład i przejechałem 1 kilometr... teraz liczy poprawnie bo mi nabiło ten kilometr ale niestety od początku :( coś z licznikiem sie porąbało. Tylko nie wiem co. Może to być wina akumulatora (trzyma ze 2 godziny i trzeba go caly czas ladowac)??

sprawdzilem jeszcze dla pewnosci licznik i faktycznie zle mierzy predkosc, zatrzymuje sie przy 45 jak jade ok 60 km/h. Co może byc powodem??

Edytuj posty!
komarcc
derbi gp1 racing
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 25/4/2011, 15:47

Postprzez komarcc » 11/3/2012, 21:39

Prawdopodobnie siadła elektronika licznika.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości




na górê