Zobacz wÄ…tek - Motocykl dla wysokiego(196cm) do 8,8k (na firmÄ™ do 12,3k)
NAS Analytics TAG

Motocykl dla wysokiego(196cm) do 8,8k (na firmÄ™ do 12,3k)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl dla wysokiego(196cm) do 8,8k (na firmÄ™ do 12,3k)

Postprzez limancjusz » 6/3/2012, 12:12

Witam,

chciałbym zakupić swój pierwszy motocykl.
Przeczytałem już sporo artykułów(min. naked do 10k) ale nadal nie potrafię powiedzieć co w 100% mnie interesuję i zdecydować z czego będę zadowolony - dlatego proszę Was o pomoc.

Zgodnie z poradami z tematu "Jak pytać aby się czegoś dowiedzieć" poniżej garść informacji:


- Jakie masz doświadczenie (ile km na jakim sprzęcie)
Nie mam żadnego, dopiero co zdałem prawko. 11 lat doświadczenia na osobówkach.
- Wiek, waga, wzrost,
28 lat, +/- 114kg, ~196cm
- Do jakich celów chcesz używać motocykla (jazda na co dzień - do pracy/szkoły/ po mieście czy trasie, weekendowe latanie z kumplami dla rozrywki, turystyka dłuższa/dalsza, jazda z plecaczkiem czy bez, jazda po torze, jazda po szutrach lub cięższym terenie), w jakich udziałach procentowych?
90% dojazd w mieście do pracy, głównie w dni robocze, w dni ciepłe - przeciskanie się w korkach itp. Do tego plecak z laptopem lub po prostu jakieś kufry. 10% to wypady weekendowe za miasto, max 100km.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie?
Ciężko powiedzieć, przymijmy średnią dla początkujących użytkowników. Dziennie do pracy około 30-40km. Jak mi się jazda na moto spodoba - pewnie znacznie więcej, głównie wieczorami.
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach?
Ciuchy zakupione. Zostaje mi 8,8k netto na moto minus jego rejestracja/ubezpieczenie. Mogę zakupić motocykl na firmę - wtedy oczywiście koszt może być wiekszy. Ważne, żeby po odliczeniach nie przekroczyć 8k(liczę, że rejestracja + ubezpieczenie to 800pln - chyba że to za mało to proszę o korektę).
Z tego co obliczyłem kupując na firmę moto 12300 wyjdzie netto 8100(10 000 bez Vatu - 19% podatku)
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie?
Chciałbym aby ograniczył się do standardowego rocznego przeglądu, wymiany oleju
- Jakie motocykle Ci siÄ™ podobajÄ… - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp.
Zdecydowanie odpadają ścigacze, choopery, enduro. Najbardziej chciałbym naked + ewentualnie jakieś małe owiewki aby przy wyższych prędkościach jechać w miarę komfortowo :)
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę?
Najbardziej podoba mi siÄ™ Fazer , Hornet i Bandit


Chciałbym moto na rok-dwa, nie ma to być mocne monstrum bo doświadczenia brak i rozsądek bierze góre nad odwagą. Pewnie zaliczę jakieś wywrotki na parkingach toteż wolę żeby moto było w lepszym stanie technicznym niż wizualnym.

Jako, że jestem wysoki i ciężki proszę o radę co najlepiej zakupić aby poruszać się w miarę komfortowo i czerpać przyjemność z jazdy.

z góry dzięki za wszelkie odpowiedzi!

pozdrawiam
Kamil
limancjusz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/3/2012, 10:31


Postprzez maciejka69 » 6/3/2012, 12:22

Hornet zdecydowanie za mocny na pierwsze moto, Fazer też za mocny. Bandit golas lub z owiewką powinien być w porządku. Sprawdzona konstrukcja, dobry silnik, popularny a co za tym idzie dużo części, łatwo odsprzedać, dużo ofert
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa


Postprzez limancjusz » 6/3/2012, 12:32

Hmmm z tym stwierdzeniem, że za mocny - nie palnuje kręcić moto na najwyższe obroty więc może te 95km nie będzie za dużo.

Proszę o info czy Bandit będzie lepszy dla mnie biorąc pod uwage wzrost niż np Fazer?
Który w ogóle z nakedów jest najwyższy czyli będzie najlepiej do mnie dopasowany?
limancjusz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/3/2012, 10:31

Postprzez kowal_71 » 6/3/2012, 12:44

http://cycle-ergo.com/ - tu się przymierzysz do prawie każdego motocykla
Moim zdaniem z taką masą możesz spokojnie celować w FZ6 lub nawet Horneta. Nie masz już 18 lat, więc pewnie i w głowie trochę więcej. Zresztą te motocykle do połowy skali obrotomierza są łagodne, więc powinno pójść w miarę gładko. Za 12k kupisz coś w przyzwoitym stanie. Możesz zainteresować się też Kawasaki ZR-7 - moto pokroju Bandita, trochę ciężkie (jak i Bandit :)), ale przyjemne. Poza tym nie jesteś jakimś chuchrem, to i z wagą nie powinno być problemów. Masz jeszcze CBF600N.
Generalnie - każda szosowa 600tka powinna dać radę, jeśli tylko będziesz odpowiedzialny. Sprawdź jeszcze wersje tych motocykli z owiewką.
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez maciejka69 » 6/3/2012, 12:59

limancjusz napisał(a):Hmmm z tym stwierdzeniem, że za mocny - nie palnuje kręcić moto na najwyższe obroty więc może te 95km nie będzie za dużo.

Ja wiem, że nie planujesz, ale uwierz mi każdy tak mówi, a trudno nie ulec pokusie. To nie kwestia tego co planujesz, a sprawa w tym, że mocne moto nie wybacza żadnych błędów. W zasadzie powinienem Ci raczej polecać 500-tkę na początek (GS500/CB500/ER5), ale założyłem, że w miarę sensownie podchodzisz do sprawy i uznałem, że możesz spróbować bandita. Co do wielkości, skorzystaj z linka od kolegi
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez limancjusz » 6/3/2012, 13:49

Ma mieć więcej mocy bo:
a) jestem ciężki
b) jak już się oswoje z moto(czyli min 1 intensywny sezon) to pewnie i za miasto skocze pośmigać to i moc sie przyda. Mam też dość mocny samochód bo wychodzę z założenia, że moc można mieć ale nie trzeba jej zawsze w pełni używać - jak będzie potrzeba wyprzedzić coś szybko to moc jest po mojej stronie.

Po zastanowieniu myślę nad min 65KM max 95KM
limancjusz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/3/2012, 10:31

Postprzez maciejka69 » 6/3/2012, 14:16

Zrobisz co będziesz chciał, ale takich postów jak Twój są tu dziesiątki. Samochód to nie to samo co motocykl. W zakręcie zahamujesz samochodem na piasku i trochę cię zniesie. Na moto już leżysz i szorujesz po ulicy, kończąc w najlepszym razie w rowie.
Im większa moc i przyspieszenie tym trudniej ogarnąć moto w przypadku zagrożenia glebą. A wyrobienie dobrych odruchów zajmie Ci min. 1 sezon (przy założeniu, że przejeździsz przynajmniej 10 tys. km). A najgorsze jest to, że po kilku tys km będzie Ci się wydawało, że już ogarnąłeś wszystko, a to będzie dopiero początek.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez limancjusz » 6/3/2012, 15:51

Powiem Wam, że jesteście bardzo pomocni :)

Jednak tak jak piszecie może lepiej nie prowokować, więc Fazera odpuszczam.
Kupię coś słabszego - może właśnie Bandit. Wiem, że jestem opanowany i tak jak nie przeginam na puszcze tak nie będę na moto ale jak to się mówi strzeżonego pan B strzeże.

Pojeżdżę sezon dwa i wtedy zobaczę czy w ogóle potrzebuje czegoś mocniejszego.

Mocny samochód - Min 150KM, lepiej 200 i koniecznie 4x4.
A najlepiej Impreza i tor. Zresztą w samochodzie nie tylko moc się liczy - 4 kółka + odpowidnie opony i zawieszenie + moc to dopiero jest dobra mieszanka.

BTW z innej beczki, zakupiłem min Motocykliste doskonałego i Motocyklista-droga do mistrzostwa - możecie polecić coś jeszcze co warto przeczytać?
limancjusz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/3/2012, 10:31

Postprzez motoluka » 6/3/2012, 16:09

Te dwie Ci na razie wystarczą, czytaj uważnie, nie tak jak zwykłą książkę. Czytaj i analizuj, ćwicz. Dodatkowo masz Strategie uliczne, Przyspieszenie, Przyspieszenie II, Pełna kontrola. Na początek jednak skupiłbym się na tym co masz plus Strategie uliczne.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe

Postprzez SuzukiMaster » 6/3/2012, 17:47

limancjusz Nawiążę jeszcze do tematu :)
Jestem posiadaczem Bandita 600 i powiem tobie że gadanie nie będę odkręcał na maxa ni jak ma się w rzeczywistości :) Wiem bo tak samo miałem jak i ty puszką nie szaleję i jestem spokojny i nie narwany a jadąc banditem ma on taką charakterystykę pracy silnika że manetka aż swędzi by ją podrapać :P
Avatar użytkownika
SuzukiMaster
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 5/1/2012, 22:37
Lokalizacja: Wejherowo

Postprzez limancjusz » 9/3/2012, 14:46

Witam ponownie,

poniżej przestawiam kilka banditów które mi sie podobają, proszę o ocenę czy w ogóle warto je jechać oglądać.

1. http://allegro.pl/show_item.php?item=21 ... tabsAnchor
2. http://otomoto.pl/suzuki-bandit-M2498509.html
3. http://otomoto.pl/suzuki-bandit-gsf-M3065959.html
4. http://otomoto.pl/suzuki-bandit-650-gsf-M2833804.html

będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

pozdrawiam
Kamil
limancjusz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/3/2012, 10:31

Postprzez affectpct » 9/3/2012, 19:12

ja tam też mam zerowe doświadczenie też myślałem nad banditem i też mam 194cm zwrostu iważe 85kg czyli podobnie

ale bandita odpuściłem ze względu na moc pooglądaj na yt jakie to ma kopyto
ja przyjołem zasade że urzytkowicy którzy już długo śmigają mają racje bo wciąż to robią myślę że 60km spokojnie wystarczy

zwłaszcza że piszesz że będziesz jeździć po mieście czyli maksymalna Twoja prędkość będzie wynosic 80km/h a czy osiągniesz ją sekunde szybciej czy poźniej cie nie zbawi

po 2 skoro będziesz rzadko bo rzadko wyjeżdzał za maisto to lepiej hcyba dojechać sobie pomału ale w całości? Przy okazji będziesz miał okazje podwiać krajobraz.

Przynajmniej takie jest moje założenioe nie kupuje moto by laski na to leciały ani po to żeby się ścigać ani po to żeby muchy roztrzaskiwały się o mój kask z prękością 200km/h

A ciuszki na moto już masz? Bo to też kosztuje. Kask koło 800zł, kurtka 400 spodnie 400
buty 400
i to tak z niższej lub średniej półki


motor to nie samochód nie amsz tam poduszek powietrznych czy abs9w starszych modelach0 jesteś zdany na swoje możliwości

a dodam tylko że wszystcy gadacie o cb500 że wysocy wyglądają jak na psie też bez przesady nie wiem co to za mania że wysoki musi mieć duże moto

od kiedy pojemność dobiera isę pod względem wzrostu/ moim skromnym zdaniem powinno dobierać się pod względam umiejętności i tego co ma się w głoiwie. a sądząc po Twoich wypowiedziach odkręcisz manetke na ful i to nie jeden raz ;) bo 99% przypadków tak robi.

PS nie jestem emerytem też lubie szybką jazdę ale można szybko i bezpiecznie 100km/h to też jest syzbkość ;)

A skoro takie gabaryty amsz nie chcesz endurop? Honde transalp alb bmw f650?


a tu ejst foto dlka wzrostu 193cm porównaie 4 moto:
Obrazek
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez limancjusz » 10/3/2012, 09:40

@affectpct - nie wiem czy byłeś już przymierzyć się do moto. Ja byłem i się z Tobą nie zgodzę - nie mieszczę się na 500. Mało tego - przymierzałem się też do fazera horneta SV 600/650 - we wszystkich jest mi niezbyt wygodnie a nogi nie mieszczą się we wgięciach baku. W bandicie jest ok dlatego na niego się zdecydowałem.

W każdym razie dziękuję Ci za obrazki i porady na pewno jeszcze na spokojnie wezmę je pod uwagę.


Co do tego, że jesteśmy podobnie - Ty masz 193 ja min 196(może nawet 2m), Ty ważysz 84 kg ja... teraz się okazało(o zgrozo) że mi przybyło - 120kg... czyli różnica jest między nami spora a nawet rzekł bym ogromna.


I tak szczerze to myślę, że jako informatyk(czyli osoba raczej opanowana dla której prędkość i moc mierzy się w MHz, OPS`ach, wait`ach czy tam I/O a nie km/h) i dojrzały facet wiem gdzie leżą granice rozsądku i moich znikomych możliwości więc o to, że szalał nie będę możecie być spokojni. Zresztą obiecałem to żonie - a to rzecz święta :wink:


Także jeszcze raz proszę o ocenę powyższych moto.

Jakbyście mieli coś do 12300 na fakturkę to jestem zainteresowany :)
limancjusz
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 6/3/2012, 10:31

Postprzez affectpct » 11/3/2012, 00:16

no to faktycznie kawalek byczkaa z ciebie przymiez sie do enduro naprawde warto
affectpct
Świeżak
 
Posty: 47
Dołączył(a): 4/6/2011, 08:24

Postprzez mascu » 16/8/2014, 11:31

Zobacz na Aprilię Shiver, Dorseduro, V-Strom. Być może w tej cenie uda się coś fajnego poszukać.
mascu
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 16/8/2014, 11:24

Postprzez jaroaro » 16/8/2014, 11:57

A Ty lepiej zobacz na datÄ™ ostatniego posta ; )
Triumph Street Triple
jaroaro
Bywalec
 
Posty: 758
Dołączył(a): 1/6/2012, 12:19
Lokalizacja: siÄ™ biorÄ… wszy



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości




na górê