Zobacz wÄ…tek - Allianz - pakiet OC + AC + NNW
NAS Analytics TAG

Allianz - pakiet OC + AC + NNW

Przepisy, prawo
_________

Allianz - pakiet OC + AC + NNW

Postprzez enklava » 3/3/2012, 20:39

Cześć Wam :)


Chciałbym zapytać Was o ubezpieczenie, a w zasadzie o pakiet wymieniony w tytule wątku, ubezpieczyciel to oczywiście Allianz.

W zeszłym roku miałem nieprzyjemne spotkanie z asfaltem z powodu zajechania mi drogi przez kierowcę samochodu.

Niestety nie miałem wówczas prawka, wina kierowcy była ewidentna, ale brak świadków , brak śladów hamowania ( wyłapałem piach ), miejsce uderzenia ( hamulec nożny wbił się w tylni zderzak samochodu ) zmusiły mnie to zapanowania nad emocjami i w konsekwencji dogadałem się z kierowcą: zapłaciłem mu 300 zł za zderzak i tak załatwiłem sprawę, początkowo spisany protokół trafił do kosza na śmieci.

I tu moje pytania odnośnie tego zdarzenia:

1. Czy jak zgłoszę szkodę po zrobieniu prawka i w relacji udzielonej TU stwierdzę, że byłem jedynym uczestnikiem zdarzenia to czy szkoda zostanie uznana ??

2. Jakie pytania mogą paść ze strony TU??

3. Czy coś może przekreślić szansę na odzyskanie kasy z tytułu AC ??

4. W jakim procencie mogę liczyć na naprawę szkód ?? Moto jest w stosunkowo dobrym stanie: pęknięte przednie plastiki, zerwany hamulec i stelaż hamulca nożnego. Po upadku "wajcha" skrzyni biegów hmm znalazła się w pozycji, gdzie ew gdyby konstruktor to przewidział, to na pewno byłby to bieg nr 12 albo więcej :P . Ciężko powiedzieć co jeszcze mogło ulec uszkodzeniu, ale podejrzewam, że to będzie wszystko.

5. Co z crashpadami ? Nie były one dopisane do umowy z TU. Tak samo co z kurtką, która troche się poprzecierała ??

6. Jakie sÄ… Wasze rady ??

7. Uprzedzając Wasze odpowiedzi dodam, że za kilka dni ide zapisać się na egzamin na kat. A ;)


Pozdrawiam


PS: Pachnie już sezonem ^^ ;)
enklava
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18/1/2011, 09:36
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez SuzukiMaster » 3/3/2012, 20:51

[wymoderowano]
Niech się jeszcze ktoś bardziej obeznany wypowie bo wg mnie to twój pomysł to lipa.

Takie rady zostaw dla siebie, następnym razem będzie ostrzeżenie.
Dla bezpieczeństwa innych post został wymoderowany.
komarcc
Avatar użytkownika
SuzukiMaster
Świeżak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 5/1/2012, 22:37
Lokalizacja: Wejherowo


Postprzez kowal_71 » 3/3/2012, 23:34

Za oszustwa ubezpieczeniowe jest kryminał. I to nie na "24h". Zastanów się, czy warto.
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez enklava » 4/3/2012, 16:41

Dobra, widzę, że troche sztywne towarzystwo tu zagląda. Staruszku, wiem co mi za to grozi i wiem, że mi tego nie udowodnią. Gdybym miał inny motor to można by stwierdzić że na bezczelnego chce wyłudzić kasę: wyklepać motor w jakims prowizorycznym warsztacie, a reszte przelać na konto. Ale w przypadku mojej kawy tak się po prostu nie da: nie ma żadnych zamienników do tych części, więc oddam moto do ASO, a za naprawę zapłaci TU. Zbierałem na niego 5 lat, więc zrozum sytuację: sezon tuż tuż, a ja chcę po prostu jeździć.
enklava
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 18/1/2011, 09:36
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez kowal_71 » 4/3/2012, 16:56

Skoro wszystko wiesz, to na co czekasz? No tak - dalej nie ma prawa jazdy. Jakbyś był w miarę ogarnięty, mógłbyś to załatwić już dawno temu...
Sztywne towarzystwo mówisz? No przecież w końcu to Polska, każdy kombinuje jak może - to normalne, nie? Byłeś głupi, wsiadłeś na motocykl bez prawka, zaliczyłeś glebę - trudno. Trzeba płacić za swoje błędy. Tak to jest, jak się całą kasę wpakuje w motocykl, potem nie ma za co lepić.
I nie oczekuj, że ktoś na publicznym forum jednego z największych serwisów da Ci rady dotyczące łamania prawa. A jeśli już, to zajmie się nim moderator, j/w ;)
Moja rada - doprowadź motocykl do stanu zapewniającego bezpieczną jazdę (z tego co napisałeś, wystarczy hamulcem się zająć), zrób prawo jazdy i jeździj. Plastiki olej, bo w sezonie prawdopodobnie i tak się wyłożysz jeszcze nie raz. Skoro chcesz po prostu jeździć, to sklejone plastiki nie będą Ci przeszkadzały.
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez madcap » 4/3/2012, 16:57

pomijajÄ…c etykÄ™, prawo
jesli uwazasz rzeczoznawców za takich idiotów, którzy nie potrafią odróżnić "starych blizn" od nowych, to życzę powodzenia
temat zamykam
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê