Zobacz wątek - KTM EXC 125 Czy dobry wybór?
NAS Analytics TAG

KTM EXC 125 Czy dobry wybór?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

KTM EXC 125 Czy dobry wybór?

Postprzez JJack » 2/3/2012, 19:09

Jako że obok domu mam las postanowiłem kupić jakieś enduro.Do tej pory jeździłem na skuterze 80cc ale zaczął się w tym lesie rozpadać :D.A że to nie był mój skuter to jeździłem nim po tym lesie ale za niedługo musze kupić coś do pocinania po górkach,bagnach :D.

I moje pytanie jest takie:
Ile mniej więcej na rok trzeba wydać na utrzymanie takiego motoru?Chodzi mi o koszty tłoku itd itp co i co ile trzeba wymieniać???I jeśli są jacyś użytkownicy tego KTM-a proszę aby się o nim wypowiedzieli.Szukam czegoś mocnego.Górki,bagna itd itp :D.
JJack
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2/3/2012, 18:54


Postprzez PrimoGhost » 2/3/2012, 21:15

Zależy czy masz zamiar jeździć wyczynowo, czy rekreacyjnie?
Obrazek
<b>ZxR 636 2006</b>
Avatar użytkownika
PrimoGhost
Stały bywalec
 
Posty: 1148
Dołączył(a): 21/11/2010, 20:07
Lokalizacja: z DW-957


Postprzez JJack » 2/3/2012, 21:29

Rekreacyjnie??(Raczej nie,zależy co to rekreacyjnie uważa :D)Planuje ostro nim popierda..ć :) jak opanuje ten motor mam nadzieje że zacznę trochę skakać xd.Mam zajebi..e górki do tego w tym lesie :D i mam nadzieje że nauczę się go na tylne kolo wyrywac :d.

To nie będzie napewno spokojna jazda...
I napiszcie mi co i co ile trzeba wymieniać.Z tego co czytałem to wiem że tłok.
JJack
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 2/3/2012, 18:54

Postprzez henio12323 » 3/3/2012, 16:59

moto dobre i do rekreacji i do katowania :D

co co ile trzeba wymienic jest juz opisane - nazywa się to ksiązka serwisowa :P masz wszystko podane, co ile wymienaic korbe, co ile tłok. co ile olej jaki olej... itp ogrom imformacji

koszt utrzymania - zalezy od katowania i od dbania. ale około 1000 zł rocznie to tak minimum
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez charlie_18 » 3/3/2012, 18:28

Witam, jestem nowy ostatnie 2 dni praktycznie non stop spedzilem na tym forum czytajac o crossach i hard enduro, najpierw chcialem kupic kawe kx 125, czytajac o exc stwierdzilem ze lepiej to, posiadam prawko kat A (zrobione w tamym roku) dawniej mialem komara jezdzilem nim z 2 sezony :D planuje w tym roku pewnie na jesien/zime kupic hard enduro/enduro mogby moglibyscie mi doradzic jakie? u mnie jest tak ze przejechajac jakies 100m wjezrzam w hektary pola i byly poligon wojskowy, (smigalem tam komarem xD) znam teren bdb, niestety jest most rozwalony aby dojechac na lepsza czesc dla enduro, i musze jechac jakies 500m droga glowna i potem przez dzialki i na stawy kopane rozne takie gorki pod crossy quady, jest taki niby las, mam 186cm wzrostu 64kg, jechalem raz jazde probna na kx 85, ale koles go sprzedal, bd miec jakies 5 kola do wydania. kuzyn ma ktma exc 500-600cc ale on to szaleje na tym, i chce zamienic na honde 250 kto by mogl mi doradzic...? prawde mowiac nie jestem dziany od starych kasy nie bd brac, chce osiagnac to wlasnymi silami, mysle ze do jesieni lub jak wyjade na wakacje to po nich kupie jakiegos ktma, patrzylem na ebay niemiecki jak i na nasze allegro, i nie ma nic sensownego z exc. kurcze rozpisalem sie ale chyba juz wszystko wiecie co potrzebne. pozdrawiam
charlie_18
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3/3/2012, 18:16
Lokalizacja: Podkarpacie

Postprzez henio12323 » 3/3/2012, 19:24

za 5 tysi nie kupisz zadnego hard enduro do jazdy. czasem moze sie jakies kawasaki KLX 250 trafi ( na moc nawet moze nieco słabsze od EXC 125) ale nie wymaga wielkich remontów co rok jak sie to ma w wyczynówkach.

najlepsza opcja wG mnie to cos typu yamaha DT 125 - sprzęt niezły, tani w zakupie, za tyle spoko cos fajnego kupisz, ale nie bedziesz musiał sie obawiac nagłych remontów za 2-3 tysie. bo sprzęt jest tani w eksploatacji. jak chcesz cos z ktma to jest wersja LC2, moto ma silnik z yamahy DT choc nieco wzmocniony ( cylinder aluminiowy - koszt regeneracji 1000 zł w razie czego wiec musisz o tym pamietac :P ) jest jeszcze kilka takich moto aprilia RX, np
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 37 gości




na górê