Zobacz wÄ…tek - Jaka lepsza swieca?
NAS Analytics TAG

Jaka lepsza swieca?

Enduro, Cross
_________

Jaka lepsza swieca?

Postprzez Dominik15 » 22/2/2012, 00:10

Siem,mam honde mtx 80 po kapitalce,mam normalna i irydowa swiece obie NGK ktora bedzie lepsza?
mam takie moze i mylne wrazenie ze na irydowej ma mniejszy moment obrotowy to mozliwe ze od tego?

2 pytanko,mam mala szczeline przy laczeniu tlumika a cylindra, tam uciekaja spaliny,
czy to szkoda dla silnika? dodam ze honda jest bardzo glosna,
3 pytanie,jak wymienic wate? bo cos czuje ze mam czysto przelotowo,bo az taka glosna nie powinna byc..
i skad taka wate kupic?
Totalny hardcore we wszystkich dziedzinach^^
- I love it; )
Dominik15
Świeżak
 
Posty: 13
Dołączył(a): 20/2/2012, 21:40
Lokalizacja: Okolice Kołobrzegu


Postprzez henio12323 » 22/2/2012, 08:49

irydowa swieca lepsza pod kazdym względem. nie ma opcji że moto jest słabsze na niej - powinien byc nieco mocniejszy.

co do łaczenia, najlepiej zeby to było na szczelnie zrobione, na pewno masz cos kombinowane, albo nie masz podkładki uszczelniającej, dopasuj coś żeby szczeliny nie było. niektórzy dodatkowo zabezpieczają to miejsce pastami do łączenia wydechów - i wychodzi z róznym efektem, zalezy od połączenia

zalezy czy masz rozbieralny wydech czy nie, fabryczny wydech w MTX nie był rozbieralny i pewnie nie posiadał waty tylko stalowe siatki które działały jak wata. sprawdź czy nie masz śrubek wokół koncówki wydechu do rozkręcenia go. wate sie kupuje w sklepach z częsciami do moto ;P mozna tez uzyc koca gaśniczego, czyli włokna szklanego, albo wełny mineralnej do ociepleń
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez Sumomoto » 27/2/2012, 13:52

Witam

1. Irydowe świece super do sportu. Niespodzianka - Spróbuj chyba BR8 (9)ES za 10zł

2. Cylinder kolanko wydechowe musi być szczelne jak pisał poprzednik
Szczególnie w dwusuwie jest b.ważna tzw pulsacja spalin.

3. Jak pisał poprzednik mata szklana nie więcej niż średnia jeżeli jest gdzie założyć.
Wydech oryginalny może być "tuningowany" pożal sie Boże, lub poprostu przerdzewiały co się rzadko zdarza w 2T lub może mieć usunięte elementy (to te " śrubki wokół końcówki") .

Pozdrawiam
Sumomoto
Avatar użytkownika
Sumomoto
Świeżak
 
Posty: 233
Dołączył(a): 24/2/2012, 14:13
Lokalizacja: Kraków



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê