Zobacz wÄ…tek - Pytanie dotyczÄ…ce przebiegu i jego granicy
NAS Analytics TAG

Pytanie dotyczÄ…ce przebiegu i jego granicy

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pytanie dotyczÄ…ce przebiegu i jego granicy

Postprzez Bruno » 7/2/2012, 18:52

Witam Chcę kupić Suzuki GSX-R 750 I zastanawiam się nad przebiegiem. czy jest jakaś granica do jakiego przebiegu warto kupić Motor ?
Avatar użytkownika
Bruno
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 8/2/2008, 18:49
Lokalizacja: WLS


Postprzez Invi » 7/2/2012, 19:11

Bez znaczenia, i tak wszystkie są kręcone ;) Moto które tak naprawdę ma 40 000km wygląda niemal jak nowe, we wszelkich komisach i u handlarzy 20-sto letnie zajeżdżone sporty mają po 15 000 km ;)

Także kierowanie się przebiegiem to jeden z głupszych pomysłów.


No i napisałbyś chociaż o którego 750 chodzi, bo dla olejaka 1000 000 to pewnie nic, zakładając że właściciel za często nie zapominał wlać olej :twisted:
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez k9aro3l » 7/2/2012, 19:25

Nie można odpowiedzieć Ci na te pytanie w sposób jednoznaczny. Głównie dlatego że zapewne takiej granicy nie ma. Oczywiście części eksploatacyjne mają swoją granicę, ale nie da się tego określić w jakiś konkretny sposób. No bo żywotność części zależy od tego jak kto je eksploatował i jak o nie dbał. Wydaje mi się że to jest oczywiste.
A fakt że dzisiejszy motocykl z rocznika '94 ma wykręcone 40k przebiegu, może świadczyć jedynie o tym że nie można się kierować przy zakupie motocykla przebiegiem- zwłaszcza przy tych starszych motocyklach, bo raczej na pewno był kręcony. Więc według mnie przy zakupie nie można się kierować przebiegiem. Oczywiście może to być jakiś tam punkt na który zwraca się uwagi, ale najsampierw brałbym pod uwagę stan techniczny, który może powiedzieć nam wiele- w jaki sposób był użytkowany czy właściciel o niego dbał itd. Dopiero później stan wizualny i przebieg.

Tutaj łap jeszcze dwa artykuły które będą Ci na pewno pomocne o ile je przeczytasz od początku do końca ;)
http://www.scigacz.pl/Zakup,motocykla,u ... ,8710.html
http://www.scigacz.pl/Krecenie,licznika ... 17072.html
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez palgumeniedusze » 7/2/2012, 20:31

mam giexa ma 54 tys przebiegu jeszcze zyje ..... 8) 2 lata temu mialem ninje zx6r sprzedawalem to miala ok 70 tys i wszystko bylo wporzadku..... ps. giex na sprzedaz jak cos prosze na prv
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości




na górê