Zobacz wÄ…tek - Problemy z rejestracjÄ….
NAS Analytics TAG

Problemy z rejestracjÄ….

Przepisy, prawo
_________

Problemy z rejestracjÄ….

Postprzez BlinZ » 21/1/2012, 16:21

Witam wszystkich, jestem nowy na forum, i mam niezły problem z rejestracją motocykla. A więc, kupiłem motocykl od drugiego właściciela, który nie zarejestrował go na siebie, niby wszystko ładnie pięknie, ale przy rejestracji okazało sie, że nie mam karty pojazdu.. czy mogę jakoś go zarejestrować bez tego?

Prosze o szybkie odpowiedzi,
Pozdrawiam BlinZ
BlinZ
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/1/2012, 16:12
Lokalizacja: Augustów


Postprzez zbieracz55 » 21/1/2012, 16:44

Nie ma możliwości zarejestrowania motocykla bez karty pojazdu.
Sprzedający jeśli nie ma karty, np. zgubił, musi napisać oświadczenie o zagubieniu karty pojazdu (wymagany druk znajdziesz w urzędzie). Po złożeniu tego pisma wydział komunikacji tego człowieka od którego kupiłeś motocykl wydaje zaświadczenie o zagubieniu karty pojazdu itp. Z tym dokumentem bez problemu przerejestrujesz motocykl.
Avatar użytkownika
zbieracz55
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15/1/2012, 17:41


Postprzez BlinZ » 21/1/2012, 19:07

a ja nie moge napisać tego oświadczenia? Czy może tylko ten, który jest zapisany w dowodzie?
BlinZ
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/1/2012, 16:12
Lokalizacja: Augustów

Postprzez zbieracz55 » 21/1/2012, 22:30

Aby uzyskać wtórnik karty pojazdu należy złożyć wniosek o jego wydanie oraz oświadczenie o zagubieniu karty. W przypadku gdy pojazd był zarejestrowany w innym urzędzie niż będzie teraz rejestrowany, konieczne będzie uzyskanie zaświadczenia o tym iż pojazd posiadał kartę pojazdu wydane przez urząd, w którym ostatnio był rejestrowany. Spróbuj zadzwonić do urzędu który jest w dowodzie i powiedź, że kupiłeś motocykl, chcesz przerejestrować, ale zgubiłeś kartę. Bądź miły, to może uda się to listownie załatwić (wyślą Ci zaświadczenie do domu). Z tym zaświadczeniem (z urzędu z dowodu) oraz oświadczeniem napisanym przez Ciebie (o zagubieniu karty) płacisz około 80zł i wydają Ci wtórnik karty pojazdu w Twoim urzędzie komunikacji. Innej drogi nie ma.
Avatar użytkownika
zbieracz55
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15/1/2012, 17:41

Postprzez BlinZ » 22/1/2012, 14:42

Wielkie dzieki ;)
BlinZ
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 21/1/2012, 16:12
Lokalizacja: Augustów

Postprzez marcinpsk » 22/1/2012, 20:50

Moze byc jeszcze taka mozliwosc ze moto poprzedni wlasciciel kupil za granica i jesli nie rejestrowal na siebie to karty pojazdu ma prawo nie byc.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez zbieracz55 » 23/1/2012, 00:39

marcinpsk napisał(a):Moze byc jeszcze taka mozliwosc ze moto poprzedni wlasciciel kupil za granica i jesli nie rejestrowal na siebie to karty pojazdu ma prawo nie byc.


To chyba oczywiste, że jak nie zarejestrował w Polsce to nie ma karty pojazdu, dowodu rejestracyjnego polskiego również.
Avatar użytkownika
zbieracz55
Świeżak
 
Posty: 37
Dołączył(a): 15/1/2012, 17:41



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê