Zobacz wÄ…tek - naked, enduro, supermoto
NAS Analytics TAG

naked, enduro, supermoto

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

naked, enduro, supermoto

Postprzez serdujah » 10/1/2012, 12:26

witajcie, powiedzcie proszę, jakiego typu motocykl, według was najbardziej się nadaje, aby nauczyć się prawidłowo jeździć, oczywiście mając prawko kat. A. jazdy zarówno w mieście i czasem w lekkim terenie. na którym najlepiej wpajać sobie odpowiednie zachowania, reakcje, itp, właśnie naked, enduro, czy supermoto. weźcie pod uwagę, że nigdy nie jeździłem na motorze. prawdopodobnie nie będzie jednoznacznej odpowiedzi, a zadaje to pytanie, dlatego, że mam ograniczone fundusze i gdybym już kupił swój pierwszy motocykl, to raczej nie chciałbym go za niedługo sprzedawać, więc musiałby mi posłużyć z kilka sezonów i jednocześnie ułatwić wyrabianie motocyklowych nawyków.
serdujah
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18/1/2011, 10:21
Lokalizacja: Węgorzewo


Postprzez the-o » 10/1/2012, 12:49

jesli moto ma sluzyc do jazdy po miescie i w lekkim terenie to jakies male enduro. naked nie nadaje sie w teren wcale. supermoto? hmm. znawca nie jestem. mysle ze do miasta super ale mi supermoto kojazy sie z enduro na oponach szosowych, a takie w terenie slabo sobie radza.

ja bym wzial enduraka jakbym jezdzil na krotkch odcinkach z predkosciami do maks 110-120km/h (oczywiscie na enduro mozna wiecej ale to nie moto do bicia rekordow predkosci)
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.


Postprzez henio12323 » 10/1/2012, 13:21

zalezy jakich reakcji chcesz sie nauczyc. kazdym moto nauczysz sie pewnych zachowań i reakcji. ale jak np z enduro/sm siadziesz na scigacza to bedzie całkowicie inna bajka, z kolei potem siadziesz na chopperka to tak samo - uczysz sie praktycznie od nowa jeździc. a nauczysz sie zachowań na kazdym. nawet na motorowerze :P
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Re: naked, enduro, supermoto

Postprzez maciejka69 » 10/1/2012, 13:23

serdujah napisał(a):jakiego typu motocykl,[..] najbardziej się nadaje, aby nauczyć się prawidłowo jeździć, oczywiście mając prawko kat. A. jazdy zarówno w mieście i czasem w lekkim terenie.

jeśli motocykl ma być do miasta i w teren to naked na pewno odpada (tylko szosa), supermoto też (tylko szosa), enduro raczej też (można na tym jeździć po mieście tylko po co). Osobiście doradzałbym Ci jakiegoś uniwersalnego turystyka typu Honda Transalp lub Suzuki V-Strom, ale nie znam kasy jaką możesz przeznaczyć. Na jeden lub drugi z lat dziewięćdziesiątych musiałbyś mieć ok. 6-8 tys. Nie wiem też ile masz wzrostu, to nie są wyjątkowo niskie motocykle. Przymierzyć się możesz do nich tutaj (otwórz link)
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez the-o » 10/1/2012, 13:37

freewind albo slabsze kle500 tez sie nadadza.

ale szczerze "mowiac" jakbym nie mial zadnego doswiadczenia to w korkach nie mialbym za wesolo. za to na enduraku, jak na rowerze- lekki, waski. ale jest minus. jak zasmakujesz, to moze ci sie zachciec wyjechac na wycieczke nie koniecznie dluga i tu male enduro moze
nie spelnic swojej roli w takim stopniu jak bys tego chcial. a wymienione wyzej przeze mnie i maciejka69 motocykle sa uniwersalne ale duze. i tu wychodzi kwestia tego jakich rozmiarow jestes ;)

waga
wzrost
wiek

pochwal sie ;)
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.

Postprzez serdujah » 11/1/2012, 13:11

więc tak, budżet jakim ewentualnie bym dysponował, to około 6 tysi. a moje wymiary, to:
waga- ok. 67 kilo, zależy jaka pora roku, czasem zdarzało się nawet i 76kg, ale ogólnie średnia, ktróą utrzymuję to w okolicach 70kg
wzrost - kawał byka ze mnie, całe 175 cm
wiek - 26 wiosen.

i dzięki wam bardzo za porady i przykłady, wdzięcznym jestem, naprawdę:)
no i czekam na kolejne wskazówki

a co do nawyków, to chodzi mi żeby bezpiecznie nauczyć się jeździć.
serdujah
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18/1/2011, 10:21
Lokalizacja: Węgorzewo

Postprzez niesiob » 11/1/2012, 14:15

Ja zaczynałem na kawasaki er5 i nie żałuję tego wyboru. Miał mi służyć rok, posłużył 3 lata. Motocykl lekki, zwinny, do miasta idealny, a jak się człowiek uprze (co mogę potwierdzić na swoim przykładzie) posłuży i do turystyki niekoniecznie tylko po Polsce. Co prawda w teren nie wjedziesz, no chyba że terenem nazywasz wiejską czy polną szutrówkę. Po tych 3 latach zdaję sobie sprawę że mega kozakiem nie jestem, ale prawidłowych "odruchów" chyba jednak się nauczyłem.
Tego typu sprzęcik (GS500, ER5, CB500) do twojego wzrostu i wagi powinny być idealne, a i z Twoim budżetem spokojnie coś w dobrym stanie znajdziesz.
niesiob
Świeżak
 
Posty: 135
Dołączył(a): 22/1/2009, 21:36
Lokalizacja: Wawa

Postprzez maciejka69 » 11/1/2012, 16:04

za 6 tys. raczej nie znajdziesz V-stroma ani Transalpa w sensownym stanie. Szukać możesz ale oglądaj w towarzystwie kogoś kto się zna. Cóż, ja bym na Twoim miejscu poszedł raczej w moto, jakie zaleca się na początek (jak niesiob napisał np. GS500, ER5, CB500). Za pieniądze jakie możesz wydać, spokojnie znajdziesz dobry egzemplarz. Nauczysz się na nim jeździć, a jak stwierdzisz, że wolisz jednak teren, to po sezonie czy dwóch sprzedasz swoje powyższe moto prawie bez straty. Te motocykle mają duże wzięcie i nie ma problemu z odsprzedażą
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez the-o » 11/1/2012, 18:31

jestes moich wymiarow i wiek tez taki sam. ja mam er5 i jest idealna dla mnie. ponownie zaproponuje kawasaki KLE 500. silnik stosowany w wielu modelach (vulcan, gpz, er5) wiec czesci duzo i swiadczy tez to o tym, ze silnik jest sprawdzony. kle to najmniejsze powazne turystyczne enduro. w miescie sie sprawdzi, w teren wjedziesz i nawet na mala wycieczke mozesz jechac. przymierzalem sie w zeszlym roku i spokojnie dosiegalem nogami wiec ty tez dasz rade. kle z pierwszych rocznikow maja szpetne malowanie (np. rozowe z zielona kanapa i zielonymi oslonami lag) ale pozniej juz calkiem spoko. za 6tys dostaniesz zdrowa sztuke z wmiare mlodego rocznika.
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.

Postprzez serdujah » 13/1/2012, 08:32

Dzięki wam za wszystkie porady, i też myślałem żeby zacząć właśnie od wspomnianej trójki, czyli er 5, gs 500 i cb 500, ale z drugiej strony chciałby się wjechać też gdzieś głębiej, pocieszyć z lekkiego błota:)
serdujah
Świeżak
 
Posty: 12
Dołączył(a): 18/1/2011, 10:21
Lokalizacja: Węgorzewo

Postprzez fincher » 13/1/2012, 22:27

Zobacz freewind 650 ze stajni suzuki.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez maciejka69 » 14/1/2012, 01:58

możesz też rzucić okiem na yamahę tdm 850. Troszkę mocniejsza niż pozostałe, ale dosyć uniwersalna. I w drogę i w lekki teren, a cenowo na pewno znalazłbyś coś dla siebie.
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez the-o » 14/1/2012, 09:20

TDM na pierwsze moto? o.O Przecież TDMa jest wielkości supertenery, AT itp. Ktoś kto nigdy nie jeździł na motocyklu
weźcie pod uwagę, że nigdy nie jeździłem na motorze.


i niewielkim wzroście
wzrost - kawał byka ze mnie, całe 175 cm


może sobie nie poradzić z takim moto, które z płynami waży 230kg i nie jest wcale takie niskie.
Theo
Kawasaki ER5 -> KTM LC2
Avatar użytkownika
the-o
Świeżak
 
Posty: 173
Dołączył(a): 6/10/2011, 05:38
Lokalizacja: Starogard Gd.



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê