Zobacz wątek - <i>[biblioteka]</i> Ochrona środowiska czy ochrona...
NAS Analytics TAG

[biblioteka] Ochrona środowiska czy ochrona...

Komentarze użytkowników
_________

[biblioteka] Ochrona środowiska czy ochrona...

Postprzez Åšcigacz » 11/1/2012, 12:19

Dyskusja na temat: Ochrona środowiska czy ochrona stanowiska? Motocykle vs. Zieloni
Przeczytaj więcej na ten temat na stronie:
Ochrona środowiska czy ochrona stanowiska? Motocykle vs. Zieloni
Åšcigacz
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16777167
Dołączył(a): 3/5/2006, 19:00


Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 12:19

najśmieszniejsze jest to, że tak naprawdę nie wiemy, na ile ocieplenie klimatu to efekt działalności człowieka, a na ile jest to zwykły cykl temperaturowy ziemi. Przecież żyjemy obecnie w epoce lodowcowej, przez większość "życia" nasza planeta była dużo cieplejszym miejscem<br><hr>zenek
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35


Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 12:26

Dokładnie. Ekolodzy najbardziej czepiają się pojazdów prywatnych. Nikt nie myśli o spalinach jakie zostawia za sobą samolot, prom kosmiczny czy kontenerowiec. Przecież statki spalają odpady po tym co zostało z przetworzenia ropy naftowej. Spalają wielkie ilości paliwa. Tak samo samoloty. Tam nie ma mowy o litrach paliwa, a o tonach. Myślę, że jest to specjalnie wprowadzana moda, aby zmienić trendy w handlu. Ekolodzy na pewno jeżdżą pojazdami elektrycznymi, które nie wydzielają w ogóle dwutlenku węgla. Czy ktoś pomyślał, w jaki sposób w Polsce i w większości państw wytwarza się energię elektryczną? Odpowiem - ze spalania węgla. Chyba nie muszę dodawać, że produktem spalania jest między innymi dwutlenek węgla. Pomijając ten aspekt - dlaczego samochód elektryczny jest dużo droższy od zwykłego? Przecież to nie zachęca do bycia "ekologicznym". Płacimy więcej za taki sam samochód, różniący się od takiego z silnikiem benzynowym, tym, że nie wydziela CO2, ma mniejszą przestrzeń bagażową, którą ograniczają baterie, ma ograniczony zasięg, bo po przejechaniu określonej liczby kilometrów trzeba ładować baterie przez kilka godzin i ma ograniczony czas przydatności, bo po ok 5 latach baterie są do wyrzucenia, ponieważ wydajność ich spada o ponad połowę (wiem to, gdyż jestem mechanikiem i miałem przyjemność zajmowania się samochodami elektrycznymi).
Ciekaw jestem również, czy "ekolodzy" mają świadomość tego, że nawet nasza Planeta Matka wydziela CO2. I to większe ilości niż transport prywatny. Oddychając, też wydzielamy CO2, a jednak nikt nie zabrania nam oddychać, ani nie ogranicza naszych oddechów do iluś na minutę.
Zastanówmy się więc, czy ideą ekologii jest wprowadzanie coraz to bardziej rygorystycznych norm dla samochodów i motocykli, czy przysłowiowej "dziury w całym" powinniśmy dopatrywać się gdzie indziej.

Trochę się rozpisałem, ale w tym temacie podzielam zdanie autora tekstu. Resztę pozostawiam do przemyśleń innych :)<br><hr>Mariano
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 12:26

Cała ta produkcja CO2 przez człowieka to i tak chyba nie cały 1% CO2 jakie się wytwarza w środowisku. Sam ostatni wybuch wulkanu wytworzył tyle CO2 ile człowiek wytwarza przez wiele, wiele lat (potwierdzone przez profesorów). Prawda jest taka że zrobiła się moda na ekologie bo można na tym nieźle zarobić. Ekolog przywiązuje się do drzewa, żeby nie mogła powstać jakaś droga. Wielkie firmy wolą dać takiemu ekoludkowi kilka tys zł żeby zlazł sam z drzewa zamiast sprawę kierować do sądu. To wszystko to jedna wielka ściema. Też zgodzę się z tym, że po co mamy wszyscy dbać o emisję spalin jeśli nie robią tego najwięksi truciciele. <br><hr>kamil
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 12:52

W tej całej ekologii najbardziej szkoda mi Bandita 1200.<br><hr>TDM
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 12:53

Co do papieru to nie do konca jest tak jak piszesz, nie każda kartka papieru pochodzi z drzewa w którym mieszkają zagrożone tukany czy inne siekieratki. Większośc pochodzi z lasów gdzie drzewa są hodowane pod produkcję papieru, a ich sprzedaż napędza tylko tą gospodarke i na miejscu wycinek sa sadzone nowe drzewa. Jestem wielbicielem natury chociaz mech jem tylko okazjonalnie, ale mam równiez duzego horneta w garazu:) i mysle ze szkodliwosc motocykli jest znikoma... to tyle ja dziekuje:P<br><hr>Darrell
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 12:53

Rozumiem rozgoryczenie autora, sam lubię pohałasować i pokopcić swoim Virago. Ale jeśli dorosły człowiek (autor) na jakimś tzw. poziomie intelektualnym pisze, że nic go nie obchodzi los innych stworzeń na ziemi, no to jedna prezentuje sobą poziom gruntu, reprezentując tym samym poziom Redakcji.<br><hr>hetman
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 12:54

Komentatorzy napisał(a):najśmieszniejsze jest to, że tak naprawdę nie wiemy, na ile ocieplenie klimatu to efekt działalności człowieka, a na ile jest to zwykły cykl temperaturowy ziemi. Przecież żyjemy obecnie w epoce lodowcowej, przez większość "życia" nasza planeta była dużo cieplejszym miejscem<br><hr>zenek<br>
Czy jesteśmy winni ocieplenia klimatu czy nie to naprawdę nie ma znaczenia, najważniejsze jest że można ściągać od tego podatek!<br><hr>Jabol
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 13:21

z cego co ja wiem to wiekszosc emisji CO2 to sa odchody zwierzat i pochodzi z naturalnego srodowiska i w niczym nie pszeszkadza, jesli zachowa sie odpowiedni balans z iloscia zieleni ktora to co2 przerobi...
cale to co2 to jakas kompletna bzdura - bo skoro cala unia to parenascie % emisji, z czego 25% to transport a motocykle i jednoslady nie wiecej jak 10% z tych 25% to z calosci co2 na swiecie to nie jest nawet 1%

co do okularow zerowek - zgodze sie - ze zrobila sie to religia dla niektorych, wogole nie mysla tylko sa w stanie rozerwac innych ze swojego gatunku, za to ze szkodzi zabom...

oczywiscie jestem przeciwny zbytnim wycinkom naturalnych lasow, mutacji roslin czy zabijaniu zwierzat, ale do jasnej cholery - zachowac trzeba rozwage! <br><hr>weczi
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 13:34

Komentatorzy napisał(a):z cego co ja wiem to wiekszosc emisji CO2 to sa odchody zwierzat i pochodzi z naturalnego srodowiska i w niczym nie pszeszkadza, jesli zachowa sie odpowiedni balans z iloscia zieleni ktora to co2 przerobi...
cale to co2 to jakas kompletna bzdura - bo skoro cala unia to parenascie % emisji, z czego 25% to transport a motocykle i jednoslady nie wiecej jak 10% z tych 25% to z calosci co2 na swiecie to nie jest nawet 1%

co do okularow zerowek - zgodze sie - ze zrobila sie to religia dla niektorych, wogole nie mysla tylko sa w stanie rozerwac innych ze swojego gatunku, za to ze szkodzi zabom...

oczywiscie jestem przeciwny zbytnim wycinkom naturalnych lasow, mutacji roslin czy zabijaniu zwierzat, ale do jasnej cholery - zachowac trzeba rozwage! <br><hr>weczi<br>
nieprawda bo większość emisji zwierząt to CH4 czyli metan<br><hr>student oś kawa 636
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 13:34

ja tam bym wolał żeby pandy i tygrysy ocalały:) ale mnie wnerwia ekologiczny bełkot odnośnie motocykli całe stany jeżdżą furami wielkich pojemność co robią wir w baku a tu ekolodzy czepiają się stosunkowo ekonomicznych pojazdów jakimi są motocykle (nie każdy ma 1000 i nie każdy katuje swój sprzęt na maxa) może lepiej zająć sie budową nowoczesnych elektrowni atomowych? w Polsce nie grozi tsunami <br><hr>Piter84
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 13:44

W zasadzie to jestem w peÅ‚ni za ochronÄ… Å›wiata. Tylko moim Å›wiatem jest moje miasto i w nim chcÄ™ mieć Å›wiÄ™ty i czysty spokój. Może w ramach odwetu, aby można byÅ‚o Å›migać na mocnych motorach i bez tÅ‚umików (poza miastem), ogÅ‚osić spoÅ‚ecznÄ… akcjÄ™ budowy amatorskich torów wyÅ›cigowych wzorem … Orlików. Co Ty na to redaktorze ?<br><hr>E.T.
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 13:47

Dlatego dla mnie ekolog= terrorysta, ekologia=ekoterroryzm.
Gdy tylko nadarza się okazja, staram się tępić ten idiotyzm.
Ekologia sama w sobie nie jest zła, tylko niezwykle kretyńsko i korupcyjnie wprowadzana.<br><hr>ChaoticBiker
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 13:49

Mysle że laska od butelki z liceum autora uzywa proszku do prania,i farby do włosów .To drugie, bo nie moze pogodzic się z oryginalem który patrzy na nią z lustra.Używanie zaś przez kobiety w latach 60 tych ubiegłego wieku globulek antykoncepcyjnych doprowadziło do zaprzestania rozmnazania sie ryb w Tamizie.Aktualnie detergenty z Persila czy innego super proszku doprowadzily do obumarcia fałny i flory mórz cieplejszych niz bałtyk.To taka refleksja,co nie znaczy ze motocykl powinien byc sprawny technicznie ,nie żygac olejem i nie byc przesadnie głośny.Reszta to rzecz upodobań.
<br><hr>socjolog -patolog
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 13:57

ja tam lubię zapach nieprzepalonego paliwa w kłębach spalin, samolubne? Zapewne :)<br><hr>pawulon182
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 14:01

Naturalna emisja CO2 do atmosfery to 175 mld ton rocznie a, emisja CO2 spowodowana dzialalnoscia czlowieka to 9 mld ton rocznie. W tym akurat najmniejszy udzial maja samochody i motocykle wiec nie badzmy smieszni. To jest ekoterroryzm!<br><hr>paw
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 14:17

Ekologia ma obecnie niewiele wspólnego ze zdrowym rozsądkiem, gdyż ekologia (na poziomie konsumenta) to biznes. Wyłącznie. Na biciu na alarm można zarobić. Pomyślmy - co jest większym obciążeniem dla środowiska - zakupić nowy, błyszczący, spełniający wszystkie normy, drogi, hybrydowy pojazd, który emituje niewielkie ilości szkodliwych substancji, czy jeździć jak długo się da czymś, starszym i mniej ekologicznym? Hm? Powszechnie nikt jakoś się nie rozwodzi nad faktem, jak upiorny impakt środowiskowy ma sam fakt wyprodukowania nowego, "ekologicznego" pojazdu, z jego tonami metali rzadkich, tworzyw sztucznych, ekologicznej skóry wyprodukowanej pośrednio z ropy naftowej, wreszcie ekologicznych ogniw złożonych z kadmu, ołowiu i chlorowodorów, etc, etc, etc... I z okresem użytecznym 4 do 7 lat. Wychodzi na to, że z punktu widzenia ochrony środowiska lepszy jest mercedes beczka, który, kopcąc pod niebo, wozi już piąte pokolenie, niż Toyota Prius, która za 5 lat wyląduje na śmietniku albo w generalce... Mała hipokryzja razi, na wielką nie zwraca się uwagi. Jeśli masz dużego psa, wiedz, że Twój pies wprowadza do atmosfery więcej CO2 niż twój samochód. Proszę więc ekologów o uśmiercanie bezpańskich stworzeń w schroniskach, gdyż byłoby to z ekologicznego punktu widzenia uzasadnione.<br><hr>djSW
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 14:37

Tak mi się skojarzyło jeśli mowa o papierze itd. Niejaka netia od miesięcy śle mi maile o tresci - zrezygnuj z papierowej faktury!chroń lasy! Po czym co miesiąc przysyła w kopercie fakturę z kilkudziesięciostronicowym notatnikiem w prezencie od firmy :D<br><hr>cezet
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 15:06

Komentatorzy napisał(a):najśmieszniejsze jest to, że tak naprawdę nie wiemy, na ile ocieplenie klimatu to efekt działalności człowieka, a na ile jest to zwykły cykl temperaturowy ziemi. Przecież żyjemy obecnie w epoce lodowcowej, przez większość "życia" nasza planeta była dużo cieplejszym miejscem<br><hr>zenek<br>
Komentatorzy napisał(a):Czy jesteśmy winni ocieplenia klimatu czy nie to naprawdę nie ma znaczenia, najważniejsze jest że można ściągać od tego podatek!<br><hr>Jabol<br>
i ci z Brukseli o tym doskonale wiedzÄ…!<br><hr>oz
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Postprzez Komentatorzy » 11/1/2012, 15:32

Smutno czytać, jak to wszyscy wiedzą lepiej że ta cała ekologia to zamach na motocykle. Ja wiem, że niektórym to się marzy życie w latach 60-tych, kiedy to można było palić w pracy, samochody paliły 20 litrów na 100 a miejsce żony było w kuchni, ale akurat to, że ludzka emisja CO2 (która jest niezrównoważona przez naturalne pochłanianie CO2, co ma miejsce w przypadku emisji nieantropogenicznych) ma wpływ na globalny poziom temperatur jest ustalone przez modele i badania, których nie udało się w naukowy sposób podważyć, więc zostają jakieś oszołomskie "wiem lepiej", kłamstwa albo ignorowanie faktów.
A co do motocykli to jak komuś przeszkadza ekologia to zawsze może się poruszać starymi, nieekologicznymi złomami. Nowoczesne motocykle pomimo mniejszej emisji CO2 mają lepsze parametry silnika, zawieszenia etc. ale przecież nikt nie przymusza do jeżdżenia nowoczesnymi maszynami, i do przesiadki na elektryczne też nie będą zmuszać przystawiając pistolet do głowy. No i zawsze można się wyprowadzić do jakiegoś libertariańskiego raju typu Somalia gdzie nikt nikogo do niczego nie zmusza złymi europrzepisami.<br><hr>Leslie
Komentatorzy
Mieszkaniec forum
 
Posty: 16771805
Dołączył(a): 27/10/2006, 12:35

Następna strona


Powrót do Komentarze do artykułów na Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 10 gości




na górê