Zobacz wÄ…tek - Motocykl jako alternatywa dla samochodu?
NAS Analytics TAG

Motocykl jako alternatywa dla samochodu?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Motocykl jako alternatywa dla samochodu?

Postprzez Szymon111 » 8/1/2012, 12:45

Witam,
myślę o kupnie motoru jako alternatywy dla samochodu do jazdy na co dzień.

Czy motor może spełniać dobrze taką funkcję? Chodzi mi o koszty eksploatacji, jak wygląda spalanie itp.
Silnik, typ to myślę że chciałbym kupić jakiś sportowy motor tak do 600cm na początek.
Szymon111
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/1/2012, 12:34


Postprzez Black-Ghost » 8/1/2012, 14:20

Jak coś jako alternatywa dla samochodu to zdecydowanie coś z Maxi skuterów: Burgman , T-max itp.. nowe maxi skutery również wyglądaja bardzo zadziornie ;)
Avatar użytkownika
Black-Ghost
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 4635
Dołączył(a): 4/12/2010, 17:47
Lokalizacja: Oświęcim(KOS)


Postprzez Szymon111 » 8/1/2012, 15:32

To raczej odpada, zapewne wygodne i oszczędne, ale szukam czegoś sportowego raczej.
Dobrze by było gdyby spalanie w mieście przy normalnej spokojnej jeździe nie przekraczało tych 7l/100, ale im mniej tym lepiej oczywiście.
Najbardziej coś podobają mi się te supermoto ostatnio, ale widzę że mało chyba jest takich z większymi silnikami.
Szymon111
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/1/2012, 12:34

Postprzez Szuma_ » 8/1/2012, 15:35

Na miasto to taka 250 sm by wystarczyła myślę, to nie ma zapindalać
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez Wojciech_Moto » 8/1/2012, 19:54

Szymon, napisz GDZIE będziesz jeździł, JAKIE trasy (miasto, jakie miasto, między miastami, osadami itp.), ile KM miesięcznie, jakie DROGI (stan, ruch innych pojazdów). Napisz JAKIM autem (typ, moc, rocznik) teraz jeździsz i dlaczego moto ma być bliższe sportowi. Oraz od ilu lat jeździsz autem i jakie masz doświadczenie w moto. Podaj też swoje wymiary (cm/kg).
Rozumiem, że moto ma być uzupełnieniem samochodu, tak?

Moto NIE zastąpi auta (wiem, bo sprzedałem samochód żeby kupić moto i czasem jadę pociągiem, bo pogoda, albo noc itp.). Ale z tym pewnie się liczysz.
Wojciech_Moto
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 23/6/2011, 21:18
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez madcap » 8/1/2012, 20:38

ustosunkuj się do tematu podwieszonego - jak pytać
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Szymon111 » 8/1/2012, 22:30

- Jakie masz doświadczenie - żadne
- Wiek, waga, wzrost - 22, 70 - 80kg, 185cm.
- Do jakich celów chcesz używać motocykla - jazda na co dzień, aby wyskoczyć do miasta po coś, bądź do pracy, częstość tego może się zmieniać, bo jest tak jak z autem teraz że czasem do własnego siadam raz na 2 tyg, a czasem codziennie. W większości jazda dla rozrywki po okolicy, myślałem też o stuncie.
- Ile kilometrów chcesz przelatać w sezonie? nie jestem w stanie odpowiedzieć
- Ile gotówki masz na sam motocykl i czy pomyślałeś o ciuchach? Nie zastanawiałem się nad tym.
- Jaki budżet możesz przeznaczyć na jego utrzymanie w sezonie? Po to zakładam między innymi temat aby dowiedzieć się jak wygląda realne utrzymanie motocykla.
- Jakie motocykle Ci się podobają - sportowe, nakedy, turystyki, enduro itp. Ogólnie naked, supermoto, ścigacze, w takiej kolejności.
- Które modele na tą chwilę przyciągnęły Twoją uwagę? brak.
Szymon111
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 8/1/2012, 12:34

Postprzez madcap » 8/1/2012, 23:07

ceny masz na allegro, otomoto, itp
traktuj je jako wyjściowe
nie masz doświadczenia, więc każdy na tym forum świadomie odradzi Tobie sporta
tu masz link http://www.scigacz.pl/Pierwszy,motocykl ... 13809.html
zapoznaj się z tym artykułem, oraz przewertuj dział porady w zasadniczej części forum
nim zaczniesz próbować elementów stuntu to musisz posiąść "warsztat" motocyklowy, czyli nauczyć się w podstawowym stopniu techniki, będzie bezpieczniej dla ciebie i innych
ponadto najlepszym rozwiązaniem na start z uwagi na twoje potrzeby poruszania się po mieście będzie naked - brak plastików przekłada się na dużo mniejsze koszty jakichkolwiek napraw - klejenia plastików nawet po zwykłej parkingówce
dodatkowo musisz dozbroić go w crashpady
ta pasja nie jest taniÄ…
bezpieczeństwo przede wszystkim - więc na wstępie musisz zaopatrzyć się w ciuchy - licz na wejściu 2.5k pln (kask, kurtka, spodnie, buty, rękawice)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Piach » 10/1/2012, 15:53

Pomysl moze o jakims malym supermoto. Na miasto powinien byc jak znalazl. Zwlaszcza z takimi drogami jak sa w Polsce :)
Avatar użytkownika
Piach
Świeżak
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2/9/2011, 13:44
Lokalizacja: Bruksela

Postprzez regis440 » 10/1/2012, 16:13

@ utrzymanie - ogolnie kosztuje mniej wiecej tyle co utrzymanie auta

wszystko zalezy od tego co wybierzesz - im mocniejsze wieksze, bardziej sportowe tym drozsze w utrzymaniu,
oprocz paliwa, drogie sa
- opony (te moga sie skonszyc nawet szybciej niz po 10kkm , uzywek nie warto kupowac )
- naped (lancuch i zebatki)- w mocnym motocyklu tez sie szybko konczy
- regulacja zaworow i gaznikow

- niedrogie jest ubezpieczenie i przeglad ;)

jezeli chcesz zamienic calkowicie auto na motocykl, to moze byc ciezko sie przyzwyczaic i co zrobic jak przez caly sezon caly czas leje ;(

co do jazdy po miescie, wszystko zalezy jakie miasto , jezdzenie w wawce czy krakowie ma sie nijak do wycieczki do pracy w suwalkach czy augustowie

w duzym miescie mniejszy jest szybszy bo i tak sie trzeba przeciskac w korkach, a przyspieszenie czy v max ma drugorzedne znaczenie, nawet 250 przyspiesza 0-100 lepiej niz wiekszosc dupowozow ktore sie omija w korku
regis440
Świeżak
 
Posty: 220
Dołączył(a): 9/9/2010, 14:22

Postprzez skidmarks » 10/1/2012, 20:23

W deszczu się jeździ a nie na niego patrzy :)
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na górê
cron