Zobacz wÄ…tek - kurtka Tschul
NAS Analytics TAG

kurtka Tschul

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

kurtka Tschul

Postprzez Trax » 2/1/2012, 17:28

W swoich poszukiwaniach ubrań natrafiłem na te dwie aukcje:

http://moto.allegro.pl/kurtka-motocyklo ... 86736.html
http://moto.allegro.pl/kurtka-motocyklo ... 86753.html

sprzedający pojawia się w moim mieście więc mogę ustawić się z nim i obejrzeć je na żywo

moje pytanie czy ktoś miał skórę tej firmy jeśli tak to jak się sprawdzała - jak dla mnie coś podejrzanie tanie one

ogólnie waham się między którąś z tych skór a tym textylem
http://sklep.intermotors.pl/product-pol ... zary-.html
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.


Postprzez k9aro3l » 2/1/2012, 18:12

Gdzieś kiedyś czytałem że kurtki od ciula są bardzo krótkie, nie wiem jak to jest naprawdę ponieważ nigdy ich nie widziałem. Mówię Ci tylko co kiedyś gdzieś wyczytałem. Same kurtki podobno nie zdają takiej roli
Cena jaka jest nie jest raczej jakaś podejrzana. Idź zobacz przymierz sprawdź jakość skóry.
Sam Ciul ma podobno dobre kombiaki za niewielką cenę, wielu sobie je chwali, natomiast są tez tacy którzy zawsze będą marudzić czy to przy kombinezonach za 1k czy za 3-4k.
Tyle ode mnie, jak będziesz po przymiarce to napisz jakie masz spostrzeżenia na temat tych kurtek i czy naprawdę są takie krótkie czy to tylko takiś swego rodzaju mit
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce


Postprzez hubi199 » 2/1/2012, 18:49

Raczej domyślam się, że mają sportowy krój. Również możliwość podpięcia spodni więc pod pachy spodni raczej nie szyją ;)

Znajomy ma kombi ciula, chwali i jest zadowolony jak za takÄ… cene.
Myśle, że dużej różnicy w długości między nią, a dainesem/alpinestarsem nie będzie.

Jakość jest dobra, szwy w przypadku szlifa wytrzymują. Jeśli sama jakośc jest wystarczająca to powinny posłużyć ci długo.
Zobacz również na probiker-y chwalone przez wielu motocyklistów
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez relakzstyle » 2/1/2012, 19:32

TSCHUL VS PROBIKER ?

Kiedys szukalem kombi w cenie do 1300. PROBIKER to kombi dla rowerzysty nie dla motocyklisty. SORY. Akurat tutaj tschul wypada zdecydowanie lepiej, wiem to z doswiadczenia i glownie mowie o jakosci ochraniaczy i kroju. Na mnie tschul lezal swietnie a ochraniacze bynajmniej sa twarde. Probiker to napraaaaawde dolna polka
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez halogen » 2/1/2012, 21:27

hubi199 napisał(a):Raczej domyślam się, że mają sportowy krój. Również możliwość podpięcia spodni więc pod pachy spodni raczej nie szyją ;)

Znajomy ma kombi ciula, chwali i jest zadowolony jak za takÄ… cene.
Myśle, że dużej różnicy w długości między nią, a dainesem/alpinestarsem nie będzie.

Jakość jest dobra, szwy w przypadku szlifa wytrzymują. Jeśli sama jakośc jest wystarczająca to powinny posłużyć ci długo.
Zobacz również na probiker-y chwalone przez wielu motocyklistów


troche śmieszne ale wybacz JEST różnica miedzy ciulem a dainesem inna półka :) cenowa i jakościowa.
ps2. jeśli już wybierasz to tylko tą ich skórkę nie tekstyl
Avatar użytkownika
halogen
Świeżak
 
Posty: 29
Dołączył(a): 25/12/2011, 20:47

Postprzez Rave_89 » 2/1/2012, 21:37

kolega pisał o różnicy w długości kurtek a nie ich jakości :)
Rave_89
Świeżak
 
Posty: 88
Dołączył(a): 6/11/2010, 15:40
Lokalizacja: Ruda ÅšlÄ…ska

Postprzez sznajdi » 2/1/2012, 21:49

Temat Tschula był już wielokrotnie poruszany, użyj opcji szukaj :)

Ja mam kombinezon Tschula już trzeci rok. Jeździłem w deszczu i w słońcu, w dni zimne i upalne. Jestem zadowolony z zakupu i z czystym sumieniem mogę polecić. Jakoś wykonania stoi na dobrym poziomie. Nie wiem jak zachowałby się przy szlifie, bo nie zaliczyłem.
Owszem dużo ludzi napisze, że to towar do bani i najlepiej kupić Vanucci, Alpine lub Dainese, ale nie każdy ma 1,5k na kurtkę i pewnie większość autorów takich postów również w nich nie jeździ.

Umów się ze sprzedającym i sam oceń, kieruj się własnym zdaniem :)
A kurtka pewnie będzie krótka, przynajmniej moja jest.

Pozdro :)
MZ ETZ 251 -> Honda CBF 600 S -> YAMAHA FZS 1000 FAZER
Avatar użytkownika
sznajdi
Bywalec
 
Posty: 566
Dołączył(a): 4/3/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez mognilwo » 2/1/2012, 22:52

http://moto.allegro.pl/promocja-super-k ... 98732.html
Mam taką i jeśli chodzi o długość to wcale nie jest krótka, tył jest przedłużony. Jest o wiele, wiele cm dłuższa niż kurtka od kombiaka, gdzie jazda bez spodni od kompletu jest bardzo nieprzyjemna. Taka od kombinezonu sięga z przodu po pępek, a tył jest tak krótki, że ostro podwiewa dolną część pleców.
Jeśli często jeździsz po mieście i lubisz polatać w dżinsach motocyklowych to kurtka tschul 837 jest fajną alternatywą dla tej od kombi. W warunkach miejskich latasz właśnie w takich spodniach lub jeśli masz ochote smignąć w trasę zakładasz skórzane spodnie. Pamiętaj, że kurtka od kombi nie będzie już tak komfortowa.
Szlifa w Tschulu 837 nie zaliczyłem, ale sprawia wrażenie bardzo solidnej. Dodatkowym atutem jest wentylacja, która jak na skórę jest na dobrym poziomie.
Avatar użytkownika
mognilwo
Świeżak
 
Posty: 409
Dołączył(a): 10/12/2008, 19:27

Postprzez JÄ™drekZDW » 2/1/2012, 23:31

http://padana.pl/katalog/index.php?page ... gory=bundy tez chciałem tshula ale znajomy nawinął mi tą z linku kupiłem i nie zaluje super skrojona teraz jeszcze w nizszej cenie . Dokupiłem spodnie tej samej firmy polecam
sc33 FireBlade
Avatar użytkownika
JędrekZDW
Bywalec
 
Posty: 958
Dołączył(a): 29/5/2008, 11:19
Lokalizacja: Zduńska Wola

Postprzez piotrek7714 » 3/1/2012, 16:14

Jak siÄ™ dobrze poszuka to dobra kurtkÄ™ idzie wyrwac w dobrej monecie.
Ja alpine gp plus prawie nówkę dorwałem za 600zł.
GSX-R 750 95r
piotrek7714
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 21/4/2011, 13:05
Lokalizacja: ELW

Postprzez relakzstyle » 3/1/2012, 22:00

nie rozumiem wiewiorka tego twojego logo, pewnie spedziles nad nim kilka niedzielnych wieczorow, nie wazne w kazdym badz razie mam prawo do swojego zdania probiker to jak dla mnie LUMPEKS. a mierzylem model ktory kosztuje ok 1400 zl czyli jeden z wyzszysz i do tego ich wieeelkie logo PROBIKER dodajace +50 km/h na winklach. Nie przemawia do mnie jakosc ochraniaczy skora jest podobna jak w tschulu ale napewno nie maja lepszych ochraniaczy SORY. Pogadamy jak wezmiesz w rece probikera :-) PS: Nie mam nic do firmy jako firmy bo sam mialem dylemat kiedys gdy kupowalem kombi w tym przedziale cenowym, ale bylem dotknalem i osadzilem. pozdrawiam
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez Vergon » 3/1/2012, 22:21

[quote="pan_wiewiorka"][/quote]

P_W a co Twoim zdaniem leży poniżej Probikera z nazwijmy to "znanych marek"?
2 znajomych ma kombiaki Probikera (1 - PRX-4, 2 - nie pamiętam), jeden miał buty i powiem szczerze, że to szit jakich mało.
Ten PRX4 po 2 sezonach wygląda jak szmata a z butów zrobiły się wodery.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez sznajdi » 3/1/2012, 22:22

relakzstyle napisał(a):nie rozumiem wiewiorka tego twojego logo, pewnie spedziles nad nim kilka niedzielnych wieczorow


Teraz to pojechałeś :lol: pewnie mu głupio :lol:

A do firmy chyba coś masz, przeczytaj uważnie co napisałeś.

Poza tym to Twoje zdanie, masz do niego prawo :)
MZ ETZ 251 -> Honda CBF 600 S -> YAMAHA FZS 1000 FAZER
Avatar użytkownika
sznajdi
Bywalec
 
Posty: 566
Dołączył(a): 4/3/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez k9aro3l » 3/1/2012, 22:47

mognilwo napisał(a): Jest o wiele, wiele cm dłuższa niż kurtka od kombiaka, gdzie jazda bez spodni od kompletu jest bardzo nieprzyjemna. Taka od kombinezonu sięga z przodu po pępek, a tył jest tak krótki, że ostro podwiewa dolną część pleców.


No własnie chyba o tym gdzieś czytałem że własnie kurtki od kombiaka są krótkie.

I jak tam oglądałeś już tą kurtkę ?

relakzstyle napisał(a):nie rozumiem wiewiorka tego twojego logo, pewnie spedziles nad nim kilka niedzielnych wieczorow


Panowie tylko spokojnie.
Avatar użytkownika
k9aro3l
Stały bywalec
 
Posty: 1013
Dołączył(a): 14/11/2010, 18:39
Lokalizacja: Bartoszyce

Postprzez Trax » 4/1/2012, 02:41

obejrzeć kurtki będę mógł ok czwartku - piątku na pewno dam znać jak wrażenia ;)
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Trax » 4/1/2012, 11:47

to może jak to są cienkiej jakości ubrania to lepszy by był taki textyl ? http://sklep.intermotors.pl/product-pol ... zary-.html
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Trax » 5/1/2012, 13:37

Byłem dzisiaj obejrzeć te Tschule i przy moim wzroście 196 jedyny rozmiar który był na długość do przyjęcia to XXL ale taka szeroka była że bym się 2 razy w niej zmieścił... chyba coś jest w tym że krótkie są :P

hmm po chwili refleksji mam pytanie jak długa powinna być skóra motocyklowa ? ma ktoś może zdjęcie poglądowe na którym widać dokąd powinna sięgać ? bo może ja po prostu miałem uczucie że jest za krótka a była ok ? :>
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Vergon » 5/1/2012, 19:41

Tamten kombiak też był cały, znajomy również, ale powierzchnia białej skóry popękała w drobniutką siateczkę, w której zbiera się tyle ciężkiego do wymycia syfu, że wyglądasz jakbyś węgiel przewalał.
Z pełną świadomością i daleki od stronniczości stawiam Ciula półkę wyżej niż Probikera, którego swoją drogą sam chciałem kupić.
Znaczek nie ma tu nic do rzeczy, Tschul nie jest prestiżową marką, żeby noszenie tego logo na klacie sprawiało dodatkową przyjemność.

Wracając do tematu to kurtki od kombinezonu ZAWSZE są bardzo krótkie. Mają występować w zestawie i w nim się sprawdzają - jeżeli chcesz latać w samej kurtce to kup bardzo szeroki pas nerkowy,takie połączenie daje radę jako tako, ale bez rewelacji.
Kurtki sprzedawane oddzielnie są sporo dłuższe od tych z kombinezonów, ale nadal dużo im brakuje do kurtek cywilnych - mowa o długości.
Są krótkie, ale zarzucasz pas nerkowy i jest git.
Mowa oczywiście o skórze, textyle możesz sobie do kostek kupić ;)
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Trax » 5/1/2012, 19:47

dobrze czyli mam w ogóle nie patrzeć na długość samej kurtki tylko na długość rękawów ??? - bo to co patrzyłem to nie były kombi tylko same kórtki
Trax
Świeżak
 
Posty: 324
Dołączył(a): 28/9/2011, 11:39
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Postprzez Vergon » 5/1/2012, 20:51

Jeżeli porównujesz je z cywilnymi kurtkami to w zasadzie ani to ani to.
Rękawy i tak będziesz miał przed nadgarstek, dojdzie rękawica i będzie ok.
Kurtka ma na tyle dobrze opinać, żeby w razie gleby ochraniacze pozostały na swoim miejscu i, żeby Ci się nie przekręciła tył na przód, bo nie będziesz mógł suwaka rozpiąć :D
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê