Zobacz wątek - nowy temat - stary jak świat... pierwsze moto
NAS Analytics TAG

nowy temat - stary jak świat... pierwsze moto

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

nowy temat - stary jak świat... pierwsze moto

Postprzez maciej66 » 27/12/2011, 18:01

Witam!
Podłączę się do tematu bo właśnie stoję przed dylematem zakupu pierwszego moto. Doświadczenie prawie 0 - tzn miałem kiedyś crossową Hondę ale było to dawno (prawie 20 lat temu), krótko i nieregularnie. Tak więc uważam, że startuję od 0. Natomiast od ponad 10 lat uprawiam zawodniczo MTB - jasne, że to nie to samo co moto, ale daje punkt odniesienia co do ogólnej sprawności i specyficznych cech psychofizycznych
Z różnych względów muszę zrobić sobie przerwę w kieracie treningowym i stąd nakręcenie na moto. Oczywiście czytałem wielokrotnie świetny artykuł o najlepszych i najgłupszych pomysłach na pierwsze moto i właściwie wszystko w tej sprawie powinno być jasne ale...
już prawie zdecydowany jestem na wybór bardziej zdroworozsądkowy: Suzuki SV650S, z drugiej str bb kusi mnie zakup Hondy VFR 800 VTEC. W Hondzie kusi mnie ogólny charakter ale przede wszystkim system hamulcowy z ABS (bo tylko taki rozważam w tym przypadku). Jestem przekonany, że Honda VFR mogłaby być moto na dłużej. Przeraża mnie jednak trochę jej masa - ok 240kg.
moje dane techniczne: wzrost 175, waga 65-67, wiek 45
przeznaczenie: w sezonie regularne, raczej bz względu na pogodę (biorąc pod uwagę jak wygląda lato na Podhalu wiele bym nie pojeździł licząc na przejażdżki w słońcu) dojazdy do pracy - ok 20km (okolice Zakopanego więc to raczej "trasa" niż miasto), popołudniami szlifowanie techniki - więc krótko dystansowa turystyka po okolicy; w planach odleglejszych - po oswojeniu rumaka również dalekie trasy;
Kryterium niezwykle istotnym w wyborze moto jest też dla mnie bazalny potencjał do dawania max radochy z jazdy - stąd ukierunkowanie na silniki V - istotne też walory dźwiękowe :))
Tak więc b proszę o pomoc/ opinie czy Honda VFR 800 vtec/ABS to całkowicie głupi pomysł w moim przypadku, czy lepiej pozostać przy SV-ce?
przy okazji link do VFR która mnie interesuje:
http://otomoto.pl/honda-vfr-M2996683.html
maciej66
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/12/2011, 13:58
Lokalizacja: zakopane


Postprzez Slusar91 » 27/12/2011, 18:36

Vitaj kolego, trafiłeś w samo sedno. VFR to trafny wybor jeżeli chodzi o pierwsze moto mimo pojemnosci, to sportowy turystyk, czesto polecany na pierwsz porzadny sprzet. Ciezki ale latwy w prowadzeniu - sam wagowo wypadam podobnie i mam vfr tyle ze rc24. Wielka zaleta jest monowahacz - dziecinnie proste zdjęcie/założenie koła. Zajrzyj na forum www.vfr-oc.p tam dowiesz się wszystkiego, pozdrawiam.
Slusar91
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 14/8/2011, 16:59
Lokalizacja: Żagań/Lubuskie


Postprzez C-bool » 27/12/2011, 18:52

Slusar91 napisał(a):Vitaj kolego, trafiłeś w samo sedno. VFR to trafny wybor jeżeli chodzi o pierwsze moto mimo pojemnosci, to sportowy turystyk, czesto polecany na pierwsz porzadny sprzet.

Gdzie jest często jest polecany? Na forum VFR?
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez maciej66 » 27/12/2011, 20:13

...na forum VFR to raczej wręcz przeciwnie...poczytałem tam właśnie dokładnie taki wątek: "SV vs VFR na pierwsze moto", napisany przez wielkiego (>100kg) 18-latka i raczej wszyscy wybijają pomysł VFR z głowy, nawet co do SV sporo ludzi ma poważne obiekcje; tak więc dla mnie - gęsi wyścigowej te 240kg i 110KM to jednak raczej na pewno,jak na razie, za wiele :?
maciej66
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27/12/2011, 13:58
Lokalizacja: zakopane

Postprzez madcap » 27/12/2011, 20:57

vfr to raczej za dużo
mam świadomość (bez urazy), że wiek robi swoje, więc zapewne będziesz dużo bardziej rozważną osobą, dlatego raczej
sv650 powinna być si
jeśli jednak myślisz o turystyce to może warto by było rozwazyć dl650
silnik ten sam, z lekka zmodyfikowany w sposobie oddawania mocy, sylwetka jeźdźca dużo bardziej skierowana na turystykę
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Slusar91 » 28/12/2011, 15:13

Napewno nie polecany tutaj, gdzie dla wszystkich moto powyzej 500 ccm to smierc...
Slusar91
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 14/8/2011, 16:59
Lokalizacja: Żagań/Lubuskie

Postprzez blondynka96 » 28/12/2011, 22:58

Nikt mu nic takiego nie polecił, więc twój post nic nie wnosi.
SV będzie lepszym wyborem niż VFR, roznica masy na pewno będzie odczuwalna. VFR to ciężki sprzęt, a SV-ke można by porównać do roweru z narowistym silnikiem. A po takiej przerwie i z takim doświadczeniem nie ma co się rzucać z motyka na słonce:)
Avatar użytkownika
blondynka96
Świeżak
 
Posty: 313
Dołączył(a): 1/11/2010, 16:31
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Postprzez zero22 » 29/12/2011, 02:03

Na forum VFR odradzajÄ… Vke w 100%-ach.

Też miałem brać VFR'kę, a teraz waham się pomiędzy SV650S i FZ6 i również jest to dużo za dużo co powinno się wziąć na first moto.
Avatar użytkownika
zero22
Świeżak
 
Posty: 236
Dołączył(a): 19/5/2011, 00:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Slusar91 » 29/12/2011, 09:52

Dokladnie, ja bym brał VFR bo tej masy naprawdę nie czujesz. Ja ważę 65 kg czyli waga piórkowa, i wcale nie mam wrażenia że to motocykl prowadzi mnie a nie ja jego. Tych co odradzają VFR na pierwsze moto (zarówno starsze jak i nowsze) nie słuchaj, bo albo nie mieli z nim styczności albo hmm... się nie znają? Do turystyki idealne - szczegolnie 800 fi - no i silnik V4 - dźwięk nie do podrobienia.
Slusar91
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 14/8/2011, 16:59
Lokalizacja: Żagań/Lubuskie



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê