Zobacz wątek - Jak to przez trzy lata nielegalnie jeżdziłem moim Neksiem...
NAS Analytics TAG

Jak to przez trzy lata nielegalnie jeżdziłem moim Neksiem...

i inne małe pojemności
_________

Jak to przez trzy lata nielegalnie jeżdziłem moim Neksiem...

Postprzez darioone » 17/12/2011, 17:25

11 grudzień 2008-pamiętny dzień kiedy pachnące nowizną czerwone monstrum czyli moje wyśnione Kymco Nexxon zostało zapakowane w salonie na dostawczaka i powiezione na nowe miejsce zakwaterowania czyli do mojego garażu.Po odbyciu wszelkich procedur związanych z rejestracją i ubezpieczeniem pojazdu pierwszy niezapomniany wyjazd owym cudeńkiem na ulicę niech to ludziska sobie popatrzą i zazdroszczą.Mijają trzy latka i ponad 18 tysiaków na zegarku przejechanych bezawaryjnie i bezwypadkowo.W międzyczasie zmiana przepisów dotyczących przeglądów okresowych motorowerów.Po opłaceniu OC pora udać się na stację diagnostyczną zrobić sobie przegląd.Maszyna zadbana,umyta,światełka i inne potrzebne do bezpiecznej jazdy instrumenty też są no to czego się tu bać?!15 grudzień 2011-SZOK!!!Diagnosta po oględzinach numerów ramy stwierdza-Ma pan inny numer ramy od tego wpisanego w dowodzie rejestracyjnym!Biegiem do domu sprawdzić fakturę i inne papiery,niestety prawda okazała się bolesna,faktycznie otrzymałem w salonie inne moto różniące się od tego z faktury ostatnią cyfrą numeru ramy!!!Co wy na to drodzy przyjaciele?Bo ja jestem po prostu wkur...ny!I na siebie(bo nie sprawdziłem w sklepie czy wszystko się zgadza) i na gościa w sklepie(który wydał mi moto z niezgodnymi w umowie numerami ramy i silnika).Przesłałem do tego sklepu pismo o wyjaśnienie tej sprawy i czekam na odpowiedz od nich no bo jakby na to nie spojrzeć ktoś tam gdzieś jeżdzi na moim moto a ja na jego.PRZESTROGA DLA WSZYSTKICH!SPRAWDZAJCIE WSZYSTKIE NUMERY NAWET W RENOMOWANYM SALONIE!
darioone
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/6/2009, 21:33
Lokalizacja: Darłowo


Postprzez tomera » 18/12/2011, 12:37

pismo pismem,
ja bym najpoerw poszedl to sam wyjasnic bo pismo moze isc dluuuugo
tomera
Stały bywalec
 
Posty: 1053
Dołączył(a): 23/9/2008, 15:13


Postprzez darioone » 18/12/2011, 19:17

Na początek poszły dwa emaile jeden do salonu drugi do Motor-landu,jutro ide do diagnosty który to odkrył poprosze o jakiś papier poświadczający tę niezgodność numerów i ewentualnie sprawę bardziej nagłośnię np w prasie.Na razie czekam na rozwój sytuacji. :( Czy jest może na forum prawnik który mógł by co nieco doradzić co począć z tym fantem?
darioone
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21/6/2009, 21:33
Lokalizacja: Darłowo



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê