Zobacz wątek - Wybór kasku Shark
NAS Analytics TAG

Wybór kasku Shark

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Wybór kasku Shark

Postprzez krolik-r6k » 17/12/2011, 20:06

Witam.
Zaczynam swoją przygodę z motocyklami i muszę zadbać o swoje bezpieczeństwo.
Mam problem z wyborem kasku. Ogólnie podobają mi się kaski firmy shark i zastanawiam się nad dwoma modelami tj. Shark S 700 vs Shark RSF 3.
Pomożecie mi w wyborze?

Zastanawiam się także nad butami i nie wiem czy lepsze są krótkie czy raczej powinienem kupić wysokie. Jak to wygląda w praktyce?
Rozważam opcje: Adrenaline CRX vs Adrenaline SBR 210.
Wszystkie recenzje i opinie mile widziane...
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45


Postprzez relakzstyle » 17/12/2011, 20:18

nie napoisales najwazniejszego - BUDZET i przeznaczenie . Jakie moto? jaki styl jazdy i zapotrzebowanie. Bezpieczenstwo ? czy funkcjonalnosc
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck


Postprzez krolik-r6k » 17/12/2011, 20:29

Nie podałem budżetu bo prosiłem o recenzje konkretnych przedmiotów. Ale na kask chciałbym przeznaczyć max 600zł i max 400 na buty.
Motocykl to yamaha r6. Zależy mi na bezpieczeństwie i wygodzie. Jeżdże w miarę agresywnie ale szosowo więc to chyba nie sport;D
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez relakzstyle » 17/12/2011, 23:16

wiewiórka co oznacza twoja wypowiedz ? Wedlug Ciebie shark to szajs ? Pytam bo moze podejmiemy jakas rozmowe. a kolega co na r6 jezdzi chce kupic badziew za 400 zlotych mowie o butach? Kask do 600 to sam nie wiem, sa przeceny ale dobrego modelu raczej nie dostaniesz. Ewentualnie jakies agv stealth albo hjc fg-15. Lepiej kup kolego sobie najpierw porzadny kask za 1000 a na sezon buty za kolejne 800-1000. Nie ma co kupowac sbr ktore po sezonie zaczna sie rozpadac a protektory wykonane z patykow od chupa chups.
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez krolik-r6k » 18/12/2011, 00:29

Mówiąc że wszystkie opinie i recenzje są mile widziane chodziło mi o inteligentne wypowiedzi ludzi na poziomie...

Twoja odpowiedź ,,panie wiewiorko" do takich nie należy i nic nie wnosi do mojego tematu. Przygodę z 2 kołami dopiero zaczynam i motocykl kupiłem po sezonie więc niczym zaskakującym jest że nie mam jeszcze stroju. Zwrot ,,dreso-lanso-wooz" wziołeś z domowego slangu? Co masz przeciwko Sharkom? Jestem jeszcze laikiem i chętnie wysłucham Twojej opini pod warunkiem że pomyślisz zanim ją napiszesz...

relakzstyle jeśli chodzi o kask to skłaniam się ku Shark RSF 3. Ten kask ma 4 gwiazdki w testach i podoba mi się jego dizajn i chciałbym usłyszeć/przeczytać opinie ludzi którzy mieli styczność z tym garczkiem. Jego ewentualne wady, zalety.
Jeśli chodzi o buty to rozważam kupno adrenaline crx.

Nie uważam żeby cena była głównym wyznacznikiem jakości a zarówno nie mogę pozwolic sobie na ubiór z najwyższej półki więc szukam kompromisu. Nie wydaje mi się żeby pomiędzy wybranym przeze mnie kaskiem a np. shoei xr1100 była tak duża różnica bezpieczeństwa i jakości jak jest to jeśli chodzi o cenę. Oczywiście mogę się mylić.
Uważacie że naprawdę trzeba dorzucić te pare stów do tego kasku? Rozważe także propozycje polecanych kasków przez ludzi którzy naprawdę się na tym znają...
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez punk891 » 18/12/2011, 00:43

Co do lanso-wozu, to się w pełni zgadzam z wiewiórką. Sam napisałeś, że dopiero zaczynasz przygodę z jednośladami i masz R6 ? Nie pozostaje nic innego, jak tylko " pogratulować ". Ale nie patrząc już na to. Nie ma się co oszukiwać. R6 to jest moto, którego nikt nie kupuje, żeby jeździć 80km/h, więc powinieneś zainwestować z lepszą odzież. Kupując moto takie jak r6 powinieneś mieć też kasę na odzież, chyba, że chcesz jeździć nią do " pierwszego razu ", a później jeździć na wózku ... A co z resztą ubrania, kurtka, spodnie, rękawicę ? Na kasku nie ma co oszczędzać, w miarę możliwości wydaj ile możesz, bo z np. bliznami na rękach mógłbyś żyć, a z pękniętą podstawą czaszki raczej nie, więc ... Wybór należy do ciebie.
KTM EXC 125
punk891
Świeżak
 
Posty: 132
Dołączył(a): 11/9/2011, 10:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez relakzstyle » 18/12/2011, 00:44

shark ma dobre kaski. Moze uda ci sie dorwac w IM sharka RSI w promocji, carbon+aramid. A i nie patrz na testy sharpa. W tych testach AGV k-3 z termoplastiku ma wiecej gwiazdek od kaskow z EPS i Kevlarowej Skorupy.

W tej kasie co masz szukaj promocji na SHARKA RSI, AGV STEALTH(blenda:/) lub HJC FG-15 to ja proponuje.

co do butów, bedziesz zalowal zakupu bo to nie laczki na sporta. To pseudobuty sportowo-turystyczne. Doloz 300 zl do butow i kup chociazby SMX-5 moze nie sa az tak zabudowane protektorami ale sa to buty bardzo wygodne i mozna kupic za mniej niz 700. Z reszta zrobisz jak bedziesz chcial
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez krolik-r6k » 18/12/2011, 10:11

Więc tocząc dalej temat kasków ja jednak chciałbym zostć przy sharku i wybierając trochę droższy model to zaczołem się zastanawiać nad shark s900 który ma blendę przeciwsłoneczna. Gwiazdek w testach ma tyle samo co RSI ale jest trochę droższy (chyba ze względu na blendę). Co myślicie wymienionych przeze mnie kaskach?
Relakzstyle odradzasz kupno butów crx?

Punk rozwijając temat pomimo tego że miał być on o kaskach to co Twoim zdaniem powinienem kupić na początek? Komara?
Z jednośladami dopiero zaczynam ale nie wydaje mi się żeby r6 było złym moto na początek. Może poza faktem że trzeba go wysoko kręcić żeby wykorzystać jego potencjał (a może ja mam takie odczucie bo mam model z 99 roku tj. na gaźniku i stąd ten efekt).
Co do reszty ubioru to zamierzam sobie skompletować przed rozpoczęciem sezonu a kask i buty traktuje jako prezent pod choinkę. O reszcie będę myślał jak odbuduje budżet po świętach.
Zamiast krytykować lepiej coś doradź...
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez krolik-r6k » 18/12/2011, 10:52

Cóż wiewióreczko... Celem otwarcia przeze mnie tego tematu nie była kłótnia z Tobą więc Twoje obelgi typu ,,dreso-lanso-idioto-lemero-woos" zapożyczone chyba z niskobudżetowej komedii spływają po mnie. Dalsza wypowiedź jednak jest na temat. Buty jakieś możesz plecić?
Zanim zacznę mierzyć garczki chciałem zaciągnąć języka na które modele warto zwracać uwagę a które raczej odpuścić i chyba jednak blendę przeciwsłoneczną sobie odpuszczę bo Twoje argumenty do mnie przemawiają.

Z ciekawości wiewiórko... Długi staż masz na jednośladach? Na jakim moto jeździsz i od jakiego zaczołeś?
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez relakzstyle » 18/12/2011, 11:08

krolik wszystko zostalo juz powiedziane, dostales propozycje butow i kaskow
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez krolik-r6k » 18/12/2011, 12:44

Co do kasków to chyba najlepiej będzie jeśli indywidualnie dobiorę ten który będzie pasował na mój leb ale skupiam się na sharku rsi.
Jeśli chodzi o buty to jednak chciałbym mieć relakzstyle jakąś alternatywę. SMX-5 wydają mi się że będą wygodne ale mają mało protektorów.
Rozważam jeszczę opcję:
-Arlen ness BOT-1152AN
-Gaerne GRW AIR
-Sidi VB 22
-no i polecone SMX5
Które z tych bótów są najlepsze?
Znacie jakieś dobre miejsce w małopolsce gdzie jest duży wybór kasków? Jestem z kielc i w grę wchodzi stolica, sląsk i małopolska żebym nie musiał dymać pół polski przymierzyć garczek...
Z góry dzięki
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez hubi199 » 18/12/2011, 17:00

Sam mam Shark-a RSI. O założeniu okularów w starszej wersji zapomnij (w nowej podobno jest lepiej).
Opis tego modelu jest w przyklejonym temacie. Przyciemniana szybka jest świetna.
Mimo że mój sprzęt ma połowe mocy twojej r6, komplet ciuchów miałem pół roku przed kupnem sprzęta.
I dzisiaj gdyby nie ten zakup pewnie bym nadal o kulach chodził/niehcodził.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez mustafa_waw » 18/12/2011, 18:17

E tam, zostawcie chłopaka, jak ma prywatne ubezpieczenievzdrowotne to niech sobie jeździ jak chce i czym chce, gorzej, jak bazuje na NFZ :)
A tak nie robiąc OT- sharp jest z dupy. Kaski za 300 zł wypadają tak dobrze jak te za 2000 zł...
Co do blendy- możliwy jest uraz nosa podczas wypadku, ale jest to najlepsze rozwiązanie jeżeli chodzi o bezpieczeństwo bierne- można szybko ją podnieść jak i opuścić, czego nie zrobisz z okularami czy z wizjerem.
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez krolik-r6k » 18/12/2011, 19:48

hubi199 a pomijając sprawę okularów jak oceniasz ten kask? Wygłuszenie, wentylacje itp?
Mustafa co rozumiesz przez to że kaski za 300 wypadają tak jak te za 2000?

A co jeśli chodzi o dylemat z wyborem butów? Ocenicie wymienione przeze mnie wyżej modele?
Czy wybierając rozmiar kasku powinien os stosunkowo ciasno siedzieć czy lepiej jeśli będe miał lekki luz?
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez mustafa_waw » 18/12/2011, 20:28

"Mustafa co rozumiesz przez to że kaski za 300 wypadają tak jak te za 2000?"
DostajÄ… tyle samo gwiazdek.

"Znaczy co, podczas upadku mam podnosić blendę? Shocked"
Nie, możesz przy zmianie warunków szybko zmienić przeźroczystość. Czego nie zrobisz z okularami czy z wizjerem, bo musisz się zatrzymać, otworzyć kask i zdjąć okulary, albo zdjąć kask, zmienić wizjer itd.

"i sporo innych rzeczy, które relatywnie przekładają się na cenę."
I bezpieczeństwo :)
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez mustafa_waw » 18/12/2011, 20:57

"Znaczy co, zaćmienie Słońca? Shocked"
Jedziesz jest słońce w uj- blenda w dół i widzisz w miarę ok;
słońce zachodzi za chmury- blenda w górę.
A co do okularów to chodziło mi o przeciwsłoneczne :)
Chyba, ze masz wadę i nosisz fotochromatyczne, to wtedy naprawdę zdejmować nie trzeba.
Ciekawe czy sÄ… fotochromatyczne wizjery ;)
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez krolik-r6k » 18/12/2011, 21:11

Może wtrącicie coś o butach? Przynajmniej w jakich śmigacie skoro wybranych przeze mnie modelów nie komentujecie
krolik-r6k
Świeżak
 
Posty: 57
Dołączył(a): 17/12/2011, 19:45

Postprzez mustafa_waw » 18/12/2011, 21:26

"Może wtrącicie coś o butach? Przynajmniej w jakich śmigacie skoro wybranych przeze mnie modelów nie komentujecie "
Temat był pierdyliard razy, wcześniej masz napisane.
Ewentualnie motogen.pl i czytaj recki. Heh, nie mówię, że nie są sponsorowane, ale przynajmniej mniejwięcej wiesz, czy coś jest gównem czy nie.

"Są, Uvex już wprowadził. Ale w ui drogie. Podobno Shoei ma wkladke pinlocka tego typu. "
Drogie to pojęcie względne ;) Aczkolwiek dla mnie to będą pewnie kosmiczne ceny :(
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez mustafa_waw » 18/12/2011, 23:18

W sumie wkładka do pinlocka ok, tylko na ile to starcza?
mustafa_waw
Świeżak
 
Posty: 140
Dołączył(a): 28/11/2011, 20:39

Postprzez hubi199 » 19/12/2011, 18:14

Z tego co kiedyś wyczytałem, kaski z górnej półki po kilku sezonach nadal nie są tak rozbite jak niskiej klasy garnki.
Więc można nawet zaoszczędzić w miare upływu czasu.
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Następna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê