Zobacz wątek - Dlaczego warto pamiętać o rekawicach i kurtce !!
NAS Analytics TAG

Dlaczego warto pamiętać o rekawicach i kurtce !!

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Postprzez Vicarious » 10/8/2011, 19:21

cali_hornet napisał(a):Filmik wygląda jak dobra kampania społeczna :D


tylko jak brzmi jej motto ?

a) Dlaczego warto pamiętać o rekawicach i kurtce

b) Dlaczego warto myśleć o tym jak się jeździ

Obie uważam za trafne, sam czasem ze względu na pogodę jeżdżę w adidasach i lekkim ubraniu wierzchnim, aczkolwiek nigdy by mi do głowy
nie przyszło, tak ubranym, stawiać motor na jednym kole, nie wspominając
już nawet o braniu zakrętów szybszymi prędkościami. Trzeba realnie do tego
podchodzić i zakładać, że zawsze może Ci ktoś wyjechać, a plama oleju
na asfalcie też może się zdarzyć. Głowa do ręki - myślenie nie boli ( chociaż czasem po filmikach widać, że jednak chyba tak )

pozdr,
V.
Avatar użytkownika
Vicarious
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 4/8/2011, 20:03
Lokalizacja: Mindfields


Postprzez cali_hornet » 21/8/2011, 23:35

@Vicarious- zgadzam się z Tobą w 100% procentach, że obydwa tytuły pasują idealnie. Sam osobiście jak chce pośmigać na tylnym to ubieram się w pełny strój, bo nigdy nic nie wiadomo :/ Jak są upały to też często zrzucam skórzaną kurtkę, buty itp, ale wtedy jeżdżę jak emeryt :p
Avatar użytkownika
cali_hornet
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 13/6/2011, 17:54
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez hubi199 » 16/9/2011, 16:34

@maciej.k
Raczej nowy temat utwórz.

Sam w zime przed kupnem 2oo kupiłem kask kurtke i spodnie (all akóra)
Jednak na buty brak funduszy.
Nie wiem jak wy ale obawiam się kontaktu stopy z asfaltem jeszcze przy moich kontuzjowanych kostkach.
Na winklach mimo skóry nie mam poczucia bezpieczeńśtwa.
Ale nie pamiętam jazdy nawet po (BUŁKI) bez kurtki.
To jest według mnie podstawa.
I zaleta w zime
Gdy tęsknimy za moto możemy założyć strój i pośmigać przed kompem w sbk :)
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez krakn » 28/9/2011, 23:27

skóra nie jest praktyczna, owszem fajnie wygląda ale nadaje się na krótkie przejazdy.
Moja Pani specjalnie zorganizowała nam 3 dniowy pobyt na sycylii bo nie mogła dostać nigdzie na siebie wymarzonego kombinezonu. Oferowali jej za duży.
800 euro wywaliła na kombi i w ciągu ostatnich 3-4 lat miałą go na sobie może z 5 no niech będzie 10 razy, a na codzień wskakuje albo w spodnie ze skóry i do tego kurtka motocyklowa z ochraniaczami, albo spodnie też materiałowe.

Osobiście też mam pare spodi i ze dwie kurtki ze skóry, spodnie zakłądam jak jest pogoda i w lecie, a reszte roku i jak leje to tylko i wyłącznie materiał.

Daczego?
-jak gorąco, to odpinasz podpinki, otwierasz wloty i wyloty powietrza
-jak zimno zamykasz wloty podpinasz podpinkę ocieplającą
-jak leje i wieje dopinasz podpinkę membrana.

A skóra jak popada to nabiera wody jak gąbka, jak mokra to zimno
jak zimno to zimno
jak gorąco to masz przepocone jaja i pod pachami też.

że skóry są wytrzymalsze?
Wcale nie, moja kobietka zaliczyła glebe przy dość znacznej prędkości, przejechała na tyłku po asfalcie, kurtka z materiału ledwo pozaciągana na biodrze i spodnie trochę zniszczone, ale nadawały się do użytku, zresztą w kurtce do dziś jeździ.

Był kiedyś film jak robili test i ciągnęli motocyklistę za motocyklem.
efekt był taki że nie ma różnicy.

Ja bez rękawic to czuje się goły, a na golasa nie zamierzam paradować po ulicy :)))
Marauder, CBR600RR, FAZER FZ1000GT.
Avatar użytkownika
krakn
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 27/9/2011, 17:24

Postprzez hubi199 » 1/10/2011, 13:37

Witam
Zaliczyłem szlifa przy prędkości 100+km
no niestety rękawice Modeka Sahara Traveller nie wytrzymały.
Gdyby nie kombi prawdopodobnie więcej bym wam zdjęć przesłał
Obrazek
By hubi1994 (otwórz link) at 2011-10-01
Obrazek
By hubi1994 (otwórz link) at 2011-09-27

P.S
Ciekawe czy Modeka przyjmie mi je w ramach gwarancji xD
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez krakn » 1/10/2011, 21:00

hehe, a ile to było to + do 100Km?
nie jest najgorzej jak za rękawice za półtorej stówki, to się sprawiły elegancko, szorstki asfalt przez kilkanaście sekund
No a teraz pomyślmy co by było gdyby nie miał tych rękawic :/
Szybkiego gojenia i wracaj na droge :)
Marauder, CBR600RR, FAZER FZ1000GT.
Avatar użytkownika
krakn
Świeżak
 
Posty: 38
Dołączył(a): 27/9/2011, 17:24

Postprzez hubi199 » 4/10/2011, 20:42

170 gdy zaczynałem hamować.
Bez rękawic bym mógł wam chyba ołówkiem do głowy przyklejonym pisać.
Jednak ubiór to nie wszystko. Chciałem zaoszczędzić na oponkach i zawiasie.
I teraz mam kosmetyke w motocyklu do roboty (zaoszczędziłem tyle, że musze połowe wart. kompletu opon włożyć by motocykl wyglądał jak z przed ślizgu)
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez bolo159 » 5/10/2011, 10:49

Chyba czas na zakupienie kombi zamiast kurtki + jeansy
VIRAGO 535 było, jest KAWASAKI ZX6R
bolo159
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4/10/2011, 09:30
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez hubi199 » 5/10/2011, 14:28

Bolo
Ja kilka miesięcy przed kupnem motocykla miałem kombi skórzane
Dzisiaj gdyby nie ono miałbym tyłęczek wyglądający mniej więcej jak na fotce
http://republika.pl/blog_ac_4282999/656 ... orki_3.jpg
hubi199
Bywalec
 
Posty: 581
Dołączył(a): 24/8/2011, 12:56
Lokalizacja: J-no

Postprzez bolo159 » 5/10/2011, 22:11

He he
Fajne muchomorki :-)

W zimę zakupię kombinezon 2 częściowy zawsze może trochę taniej wyrwę.
Adidasy też pasowało by zamienić na porządne buty z tym że rozmiar 49 może być małym problemem.

Wzrost 190 cm i waga 98 kg też nie jest ułatwieniem w doborze kombinezonu.

Z tego co widzę na używany kombi nawet nie mam co liczyć.
Więc trzeba szykować 2 tysiączki na strój.
VIRAGO 535 było, jest KAWASAKI ZX6R
bolo159
Świeżak
 
Posty: 17
Dołączył(a): 4/10/2011, 09:30
Lokalizacja: Mazowieckie

Postprzez cori » 5/12/2011, 11:51

bolo159 napisał(a):Adidasy też pasowało by zamienić na porządne buty z tym że rozmiar 49 może być małym problemem.


Tu masz jak na tacy ;) http://moto.allegro.pl/sidi-cobra-roz-4 ... 45474.html
Życie jest rumakiem, który nie znosi tchórzliwego jeźdźca
Avatar użytkownika
cori
Świeżak
 
Posty: 21
Dołączył(a): 24/5/2007, 18:43
Lokalizacja: katowice

Postprzez snowman » 14/12/2011, 20:37

panowie - ktos z was uzywa badz uzywal kurtke RST VENTILATOR II - jestem na etapie kupna i rozwazam wlasnie ten model. chyba ze polecicie cos w okolicy 600 zl. myslalem o modece roma ale to juz wyzsza kwota. zalezy mi na wypinanej membranie i podpince wiec tylko takie modele wchodza w rachube. bede wdzieczny za wszystkie informacje.:)
snowman
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 8/12/2011, 21:11

Postprzez Invi » 22/2/2012, 18:32

krakn napisał(a):hehe, a ile to było to + do 100Km?
nie jest najgorzej jak za rękawice za półtorej stówki, to się sprawiły elegancko, szorstki asfalt przez kilkanaście sekund



Raczej beznadziejnie. Szorowałem w Utikach od ~140 lecąc dość ostro na dłoniach właśnie, mimo ze każdy z ochraniaczy oberwał to nie było mowy o draśnięciu skóry, czy o malutkim bólu dłoni. Zresztą, nawet jakby w takich miejscach miały po prostu podwójną warstwę porządnej skóry to powinna wytrzymać ścieranie. A wiele więcej jak 150zł nie kosztowały.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Rychlin94 » 23/2/2012, 17:05

Witam,
Pomyślałem że też podzielę się własnym doświadczeniem :) Powiem to tak ... Jeżdżę na moto od niedawna a przewróciłem się już może ze dwa razy ( nie było to bardzo szybko około 20 km/h) ale myślę że gdyby nie kurtka miał bym trochę pozdzierane ręce. A po drugie chciałbym się przychylić do wypowiedzi kolegi wcześniej że kupowanie samego kasku i kurki rękawic to tylko początek zakupów kombinezonu i należy o tym pamiętać. Podczas szlifu ( tak mi się wydaje i spotkałem się już z takimi wypowiedziami ) to właśnie nogi są narażone na największe uszkodzenia. A po drugie trzeba pamiętać że nie trzeba się wywracać żeby sobie krzywdę zrobić, a mianowicie chodzi mi o stawy kolanowe i łokciowe. Podczas jazdy zimnie powietrze nie zbyt dobrze wpływa na kolana i wystarczy jeden sezon przejeżdżony w krótkich nogawka ( a nawet dżinsach ) i można mieć problemy z kolanami do końca życia.
Rychlin94
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 19/2/2012, 17:49

Postprzez Pchła » 12/5/2012, 13:59

Ostatnio natknęłam się na relację dziewczyny, która zaliczyła szlifa mając na sobie jeansy i zwykłą bluzę. Na dole zdjęcia. Tekst po angielsku:

http://www.getyourownbike.com/BrittanyMorrow.htm
Avatar użytkownika
Pchła
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 20/8/2011, 18:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Lukaz2 » 12/5/2012, 17:38

to i moje trzy grosze w sprawie... co prawda sam jeszcze nie jeżdżę (zamierzam dopiero się zapisać na PJ) ale już rozglądam się za strojem. a teraz konkretnie - relacja z dzisiejszego krótkiego wypadu do miasta (jeszcze samochodem).. na najbardziej ruchliwej drodze w moim mieście, przy dość dużym ruchu, skuterkiem lewym pasem wyprzedziły mnie 2 dziewczynki (bo więcej jak 15-16 lat napewno nie miały..) a wyprzedzały dość żwawo i generalnie skakały z pasa na pas... każda z nich ubrana w krótkie koszulki i jakieś spodnie do kolan. obie miały chyba kaski rowerowe na głowach bo żaden na motocyklowy nie wyglądał. 400 metrów i jedno skrzyżowanie dalej taki widok: dziewczyny chyba przy 50 czy 60km/h bez żadnego hamowania przywalily w naukę jazdy. "L"ka, jej tył, wyglądała jak po dobrej kolizji z samochodem osobowym. skuterek dość dobrze rozsypany. obie dziewczyny siedziały bardzo solidnie pozdzierane na krawężniku i płakały... widok masakra.. i tyle w sprawie.
xj 600
Lukaz2
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 4/5/2012, 21:37
Lokalizacja: Klin

Postprzez majhutt » 16/5/2012, 19:08

Gdy niedawno zdawałem na kategorie A i zapisałem się na kurs, pierwsze co zrobiłem to zakupiłem rękawice. Po pierwsze wygoda, komfort no i jako takie bezpieczeństwo.. Nie zaszalałem bo wydałem tylko 130 zł.. Na początku troche żałowałem, ale gdy zobaczyłem co zrobiła pewna dziewczyna na placu, a mianowicie wjechała w płot wykonując slalom, to od razu uznałem ze to był dobry pomysł... Model to Alpinestars Engine. Ogólnie polecam
Avatar użytkownika
majhutt
Świeżak
 
Posty: 43
Dołączył(a): 12/2/2012, 22:29
Lokalizacja: sdz

Postprzez Arkaszka.k » 4/6/2012, 21:11

Spoko nadchodzi lato więc skuterowcy w klapkach to będzie plaga na drogach, zawodowcy wysyłają jeszcze w czasie jazdy sms-a
klimatyzacja (otwórz link)
Arkaszka.k
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 2/11/2010, 21:01

Postprzez Pieraś » 6/6/2012, 21:56

Cześć.

Jestem w trakcie robienia prawka na A i jak poczytałem to normalnie masakra :-)
Nie ukrywam, że właśnie jestem z tych, którzy chcą wpierw strój, a potem motor.
Wniosek jeden po lekturze .... ni hu hu, trzeba porządny zestaw założyć na siebie.
Dziś mierzyłem fajne rękawice z protektorami długie za nadgarstki chyba firmy BOS - bardzo wygodne
i z protektorami 150 albo 180zł (mierzyłem 2 pary ale te droższe były lepiej dopasowane.
Chyba nie będę czarował, szukał tańśzych i takie wezmę.... no i kask + pas + komin.
A jak zrobię już prawko to od razu kurteczka ... wstępnie będę czasem śmigał na GPZ teścia.
Życie ma się tylko jedno ... jak często o tym zapominamy.
Avatar użytkownika
Pieraś
Świeżak
 
Posty: 69
Dołączył(a): 6/6/2012, 20:57
Lokalizacja: Zielona Góra

Postprzez adriank164 » 15/8/2012, 14:09

Cześć po przeczytaniu całego tematu postanowiłem się również wypowiedzieć. ( Mam 16 lat, aktualnie zdaję na prawko A1) , więc w kwietniu tego roku , jechałem na skuterze gdzieś ze 60km/h nie więcej i zaliczyłem szlifa . ! I tutaj zaczyna się najważniejsze: jako człowiek młody , głupi zarazem miałem tylko kask otwarty marki awina . Skutki wypadku wyglądają następująco : uderzyłem głową w asfalt - szczęka złamana w dwóch miejscach , w szynach na 6 tygodni i wybite jedynki górne ,złamany i rozcięty nos , rozcięta broda , wstrząśnienie mózgu , i blizny ogólne od kostek , przez kolana, miednicę ,łokcie na twarzy kończąc. Kask oczywiście pękł przy uderzeniu . Lekarze mówią o ogromnym szczęściu . Ta sytuacja pokazała mi , wam też pokaże jak ważny jest ubiór . Teraz 4 miesiące po wypadku zdaję na a1 ,ale już doświadczenia trochę dały mi do myślenia i mimo że jeszcze nie zakupiłem motocykla to już wyposażyłem się w kurtkę dainese, kask agv k3, buty motocyklowe , rękawice redline sp3 i w planach mam jeszcze spodnie . Znajomi patrzą na to z lekkim uśmiechem , na to że ubrany w sumie najlepiej z nich jestem a motocykla nie mam :) Ale to wyłącznie ich problem .

Pozdrawiam
Romet Chart 210 ||Virago 535
Avatar użytkownika
adriank164
Świeżak
 
Posty: 67
Dołączył(a): 15/8/2012, 13:56
Lokalizacja: Włocławek

Poprzednia stronaNastępna strona


Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na gr