Zobacz wątek - Wyprawa motocyklowa Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra
NAS Analytics TAG

Wyprawa motocyklowa Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Wyprawa motocyklowa Chorwacja, Bośnia, Czarnogóra

Postprzez zaczekaj » 13/12/2011, 17:34

Witam. Organizuje w okolicach lipca-sierpnia motocyklową wyprawę najprawdopodobniej do Chorwacji z zahaczeniem o Bośnię i Czarnogórę.
Mało wylegiwania się na plaży, dużo jeżdżenia i zwiedzania. Noclegi pod chmurką. Jestem kobitką, więc samotna wycieczka nie wchodzi w gre, dlatego właśnie szukam towarzysza.
Wszystko może się zmienić i termin i miejsce itp, ale zawsze można się dogadać.
Wyruszam HondÄ… Transalp 600V

Byłby ktoś zainteresowany taką wycieczką ?

A może ktoś z was już tam był, i mógłby służyć radą i pomocą ?
A może chcielibyście wesprzeć mnie w realizacji mojej wyprawy i spełnianiu marzeń, finansowo itp ?
Zapraszam do śledzenia moich przygotowań i poczynań:
blog: http://moto-globtroterka.blogspot.com/
fanpage: http://www.facebook.com/pages/moto-glob ... 5686278982
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja


Postprzez yomas » 13/12/2011, 20:58

Witam,

Na ile to decyzja pewna, a na ile kierowana chwilowym brakiem motocykla i potrzebą planowania czegokolwiek? :) Serio pytam, bo wiem, że ludzie często rzucają słowa na wiatr, w przeciwieństwie do mnie ;)

W nadchodzącym roku sam planuje dłuższą podróż. Póki co, nie mam z kim. Do towarzystwa się dostosuję, jest mi ono obojętne. Głównie chodzi o to żeby było raźniej. Jestem przeciwnikiem zapier##ania, a zatem osobiście planuję podróż bez wariactw, spokojnym tempem, byle do celu.


- Jeśli Chorwacja to gdzie dokładnie? Byłem Chorwacji, są miejsca w które z pewnością warto jechać, na inne z kolei szkoda czasu. Jeśli chcesz faktycznie wyjechać w miejsce, w którym nacieszysz oczy, to uważam że są ciekawsze regiony. Chociażby Korsyka (finalnie podobny dystans), z tym że nieco droższa. Osobiście planuję właśnie korsykę, chodź póki co, jestem sam.
- Terminowo jak długi wypad planujesz i w jakim budżecie chcesz się zmieścić? Nocleg pod chmurką w Chorwacji raczej odpada, swoją drogą okazuje się, że pola namiotowe oferują dobre ceny. Ten przełom lipca i sierpnia to sztywny termin?

Dla mnie opcją wymarzoną byłyby wyjazd po Euro 2012, czyli sam początek lipca - najlepiej kierunek Korsyka :)
yomas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/2/2009, 09:28
Lokalizacja: Kalisz


Postprzez zaczekaj » 13/12/2011, 21:24

Motor mam, przez zimę go remontuje, itp Więc z nim problemu nie będzie.
Osobiście jestem póki co pewna na 80 % że jadę.
Lipiec- sierpień najbardziej mi odpowiada, i tego terminu się trzymam, ponieważ po maturze mam zamiar wyjechać do pracy w Uk i posiedzieć tam do lipca właśnie.
Mam zamiar zmieścić się w kwocie 2 tyś zł, wyprawa ok 2-tygosniowa. Noclegi na dziko, , z powodów pieniężnych, wyżywienie we własnym zakresie, raczej rzadko w knajpach.

W tamtych stronach nigdy nie byłam, dlatego chciałabym zobaczyć możliwie wszystko co jest warte obejrzenia.

Jedno jest pewne, sama nigdzie nie pojadę, i tu bym się raczej dogadywała z towarzyszem, jeśli takowy będzie. Poszłabym na kompromis w tej sprawie.

Z drugiej strony doszły mnie słuchy o zorganizowanej wyprawie Kosowo-Macedonia-Albania
I jeśli nie miałabym z kim jechać w Chorwackie strony, a miałabym wystarczającą sumkę pieniądzy, dołączyłabym do tej grupy. Pozytyw w tej wyprawie jest taki, że jadą podobno dwie kobitki, więc nie byłabym osamotniona :)
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja

Postprzez yomas » 13/12/2011, 22:12

- 80% - jak na podróż motocyklowa planowaną kilka miesięcy wcześniej, to za mało :) Tutaj potrzebne jest 99% ;]

- matura, wyjazd do UK, praca, zarobek i... dopiero wyjazd, hm. Trzymam kciuki, że się uda, nie chcę być złym wróżbitom, oby starczyło zapału na wdrożenie finalnego planu

- nocleg na dziko: do czasu. W ten sposob dotarlem do hiszpanii w roku 2010, nie jest lekko. W Chorwacji na dziko, może jakoś ujdzie, ale raczej bez szaleństw. Liczyłbym się z tym, że co druga noc będzie jednak na polu namiotowym za ok 10-12 euro, może jak wyniuchasz to taniej (chodź to szczyt sezonu).

- Kwota 2 tys: na skromnie da radę, chodź raczej załozylbym przy tym budżecie 10 dni, w 2 tyg. może być ciężko, przy załozeniu że w grę wchodzi jeszcze Bośnia czy Albania. W tych grajach nocleg na dziko to lekkie nieporozumienie ;p

Zapodaj linkiem z tym wyjazdem Kosowo-Macedonia-Albania. Z chęcią przejrzę.
yomas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/2/2009, 09:28
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez zaczekaj » 13/12/2011, 22:38

http://xtzclub.pl/threads/3684-Kosowo-M ... lipca-2012.

Mało, dużo, dla mnie 80 % jak na razie to wystarczająca pewność. Obecnie leczę chore kolano, co z nim będzie, będę wiedzieć w styczniu, dlatego też więcej niż 80 % teraz nie dam ;)
Więcej pewności będę miała w lutym, marcu :)

Wierze w siebie i Liczę na to, że mi się uda. Budżet oczywiście będę miała na wszelki wypadek większy. Po to jadę do pracy ;p
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja

Postprzez yomas » 13/12/2011, 22:52

łooo przebrnąłem przez zaczątek tematu Kosowo-Mecedonia-Albania i temat zdecydowanie nie dla mnie. Zostanę przy swojej Korsyce i pewnie za jakiś czas, bede sam montował jakąś ekipę :)
yomas
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 13/2/2009, 09:28
Lokalizacja: Kalisz

Postprzez zaczekaj » 13/12/2011, 23:03

Powodzenia :)
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja

Postprzez Cross88 » 14/12/2011, 11:54

bylem w tym roku na chorwacji i nie wiem gdzie sie wybierasz ale w tym regionie co ja bylem to sie nie dalo na dziko rozłożyć, wszędzie skałki górki kamienie krzewy, nie to co u nas. jak juz sie znalazlo skrawek terenu 2x2 gdzie mozna zmiescic namiot to nawet sledzi nie bylo w co wbic, linki namiotu rozciagalem o motory. pola namiotowe omijaj z daleka, krzycza 50zl za noc na betonowym polu, taniej jest wynajac pokoik u prywaciarzy.
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44

Postprzez zaczekaj » 14/12/2011, 17:17

pan_wiewiorka napisał(a):W okolicach lipca w przyszłym roku planujemy Rumunię i Węgrny, może o Chorwację zahaczymy. Jedziemy stała ekipą, jakby coś możesz się podpiąć, jeśli kierunek odpowiada. Nastawiamy się na zwiedzanie.


Zgłoszę się w razie 'w' okolicach czerwca :)

Cross88 napisał(a): bylem w tym roku na chorwacji i nie wiem gdzie sie wybierasz ale w tym regionie co ja bylem to sie nie dalo na dziko rozłożyć, wszędzie skałki górki kamienie krzewy, nie to co u nas. jak juz sie znalazlo skrawek terenu 2x2 gdzie mozna zmiescic namiot to nawet sledzi nie bylo w co wbic, linki namiotu rozciagalem o motory. pola namiotowe omijaj z daleka, krzycza 50zl za noc na betonowym polu, taniej jest wynajac pokoik u prywaciarzy.


Tak bywa, mam nadzieje że mi się poszczęści i znajdę skrawek ziemi :)
O takich kwaterkach też myślałam :)
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja

Postprzez ra3ek » 19/12/2011, 01:40

Witam
Ja z kolegą też planujemy wyjazd do Chorwacji jakoś w wakacje. Myślę, że można się zgadać.
ra3ek
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/12/2011, 01:38

Postprzez zaczekaj » 27/12/2011, 01:59

OdezwÄ™ siÄ™ przed wakacjami w razie w :)
A czym jedziecie ?
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja

Postprzez marcinpsk » 29/12/2011, 10:34

Wspolczuje jazdy lipiec - sierpien przez Chorwacje. Przeciez to droga przez meke, szczegolnie jesli chcecie podziwiac widoki jadac magistrala adriatycka. Raz ze upal na maxa i o jezdzie w motociuchach mozna zapomniec podczas dnia bo szybciej na tej trasie sie nie pocisnie zeby sie deko schlodzic ze wzgledu na niekonczace sie serpentyny i wszechobecne wlekace sie auta a dwa ze na tej trasie nie ma praktycznie miejsc gdzie jechaloby sie w cieniu. No chyba ze bedziecie jechac albo wczesnymi rankami albo wieczorami, to wtedy da rade wyrobic jako tako.
Wedug mnie lepiej rozwazyc termin kwiecien-maj lub wrzesien.
marcinpsk
Świeżak
 
Posty: 402
Dołączył(a): 16/2/2010, 22:48
Lokalizacja: Legionowo

Postprzez Vergon » 29/12/2011, 18:33

marcinpsk napisał(a):Wspolczuje jazdy lipiec - sierpien przez Chorwacje. Przeciez to droga przez meke, szczegolnie jesli chcecie podziwiac widoki jadac magistrala adriatycka. Raz ze upal na maxa i o jezdzie w motociuchach mozna zapomniec podczas dnia bo szybciej na tej trasie sie nie pocisnie zeby sie deko schlodzic ze wzgledu na niekonczace sie serpentyny i wszechobecne wlekace sie auta a dwa ze na tej trasie nie ma praktycznie miejsc gdzie jechaloby sie w cieniu.


Zjeździłem Magistralę i resztę Chorwacji właśnie na przełomie lipca i sierpnia w pełnym skórzanym kombiaku i żyję, tragedii nie było.
Pomagała bielizna termoaktywna i rozpięty suwak łączący kurtkę ze spodniami.




pan_wiewiorka napisał(a):
zaczekaj napisał(a):Odezwę się przed wakacjami w razie w :)
A czym jedziecie ?

Grubas, Gienek, Mały i Duży Bandzior. Po drodze, jeśli się uda temrin zgrać z ziomkami lecącymi do Istambułu, będzie Goldas, Midnightsrar 1300 i Walec.



<b>zaczekaj:</b>
- "A co to za motocykle, bo zwyczajowe nazwy nic mi nie mówią?"

<b>pan_wiewiórka:</b>
Obrazek
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez zaczekaj » 7/1/2012, 00:57

pan_wiewiorka napisał(a):
zaczekaj napisał(a):Odezwę się przed wakacjami w razie w :)
A czym jedziecie ?

Grubas, Gienek, Mały i Duży Bandzior. Po drodze, jeśli się uda temrin zgrać z ziomkami lecącymi do Istambułu, będzie Goldas, Midnightsrar 1300 i Walec.


No właśnie ? ;d cóz to za marki ?

Wybaczcie że nic nie pisałam. Nie miałam dostępu do stałego łącza
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja

Postprzez Szuma_ » 7/1/2012, 01:04

Takie tam pierdopędy.. ;D
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez scorpio1000 » 31/1/2012, 10:16

Też miałem przyjemność w zeszłe wakacje zwiedzić Chorwację. miejscem docelowym w tym kraju był Zadar. Wspaniała trasa przez chorwackie góry widoki i wrażenia bezcenne. trzeba tylko uważać bo w górach jest chropowaty asfalt tak jak by była zdarta wierzchnia warstwa co powoduje drganie kierownicy. Dodatkowo miejscami potrafi być ślizga. Następnie polecam tzw trasę trans adriatycką ponad 300km winkli i w dodatku po jednej stronie Adriatyk po drugiej góry i wszystko w temp. ok 26 stopni. Wyprawa była organizowana też w podobnym okresie do twojego. Jechałem Hondą CBR 600rr w pełnym kombiaku.
Bardzo polecam.
scorpio1000
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 8/2/2011, 21:52

Postprzez zaczekaj » 5/2/2012, 22:19

scorpio1000 napisał(a):Też miałem przyjemność w zeszłe wakacje zwiedzić Chorwację. miejscem docelowym w tym kraju był Zadar. Wspaniała trasa przez chorwackie góry widoki i wrażenia bezcenne. trzeba tylko uważać bo w górach jest chropowaty asfalt tak jak by była zdarta wierzchnia warstwa co powoduje drganie kierownicy. Dodatkowo miejscami potrafi być ślizga. Następnie polecam tzw trasę trans adriatycką ponad 300km winkli i w dodatku po jednej stronie Adriatyk po drugiej góry i wszystko w temp. ok 26 stopni. Wyprawa była organizowana też w podobnym okresie do twojego. Jechałem Hondą CBR 600rr w pełnym kombiaku.
Bardzo polecam.


Dziękuję za info !!
zaczekaj
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13/12/2011, 17:27
Lokalizacja: ZÅ‚otoryja

Postprzez wojtula73 » 7/2/2012, 16:46

ja wlasnie mysle albo Białorus albo poludnie europy termin by mi odpowiadal mam xj 600
wojtula73
Świeżak
 
Posty: 27
Dołączył(a): 7/2/2012, 16:20
Lokalizacja: Solec Kujawski

Postprzez hubbi » 11/2/2012, 20:25

polecam również Cro.. piękne trasy, genialna jazda... na forum o chorwacji jest też kilka tematów o trasach taam i dojeździe..
hubbi
Świeżak
 
Posty: 16
Dołączył(a): 11/2/2012, 20:16

Postprzez poi » 6/3/2012, 10:09

Leci ktos na Bałkany? My (we trzy sztuki) ruszamy 20 maja cel wioska Teth w Albanii wczesniej troche Bosni, troche Czarnogóry, powrót 31 wybrzeżem Adriatyku. Jakby terminy sie pokrywały to może jakiś kufel rakiji na obcej ziemi?
poi
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6/3/2012, 09:59

Następna strona


Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê