Zobacz wÄ…tek - Suzuki GSR 600 co o nim powiecie?
NAS Analytics TAG

Suzuki GSR 600 co o nim powiecie?

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Suzuki GSR 600 co o nim powiecie?

Postprzez thor001 » 14/11/2011, 15:25

Witam,
Jak widać jestem nowy i kompletnie zielony w sprawach jednośladów. Zafascynowany skuterami i wiatrem we włosach zrobiłem prawko i chcę kupić pierwszy motor. Nadmieniam, że będzie to pierwszy poważny sprzęt, nie 50 cm.
Od początku myślałem o Suzuki GSR lub Kawasaki ER6F/N. Po przeczytaniu różnych, pozytywnych i negatywnych opinii o komisach m.in. Armed i MotoMotion postanowiłem popytać bardziej doświadczonych forumowiczów.
Będę wdzięczny za wszelkie opinie. Może ktoś z Was już widział ten motorek.
Dziękuję
to linki
1. Armed http://armedbike.otomoto.pl/suzuki-gsr- ... 16839.html
2. MM http://www.motomotion.pl/suzuki-gsr-600-p-83.html
thor001
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14/11/2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez grunder » 14/11/2011, 17:05

powiedz coś najpierw o sobie i o swoim doświadczeniu na jednośladach i to : viewtopic.php?t=49590

"chcę kupić pierwszy motor" ??? Ktoś nie rozumie pojęcia mocy 600cm3

i to: http://www.scigacz.pl/Pierwsze,kroki,240.html
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa


Postprzez relakzstyle » 14/11/2011, 17:12

on nie pytal czy to moto nadaje sie. GSR to nie jakis furiat a ile masz lat? doswiadczenie za koliiem sie przydaje z racji przewidywania i myslenia. A co do moto wygladaja w miare chociaz ja bym uwazal na handlarzy, na zdjeciach spoko. Ten Armed bym omijal, widac w tle co to za handlarz. Ten 2 bym obejrzal na zywo, a jesli masz blisko to luknij oba. Zupelnie inaczej na zywo wygladaja moto, zalezy od fot swiatla itp. Moze wygladaja fajnie a na zywo bedzie czacha odpadac.
relakzstyle
Świeżak
 
Posty: 118
Dołączył(a): 24/5/2011, 16:07
Lokalizacja: Puck

Postprzez grunder » 14/11/2011, 17:31

taak, nie pytał, ale napisał :
thor001 napisał(a):. Zafascynowany skuterami i wiatrem we włosach zrobiłem prawko i chcę kupić pierwszy motor. Nadmieniam, że będzie to pierwszy poważny sprzęt, nie 50 cm.
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa

Postprzez kowal_71 » 14/11/2011, 17:56

Skoro myślałeś też nad kawą, to czemu postawiłeś na gsr? ER-6 jest dużo przyjaźniejsze - lepszy pomysł na pierwszy sprzęt.
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez fincher » 14/11/2011, 21:36

W gsr sprawdź dokładnie główkę ramy.

W sumie to nie dziwie Ci się czemu napaliłeś nie na GSR 600 jest po prostu PIĘKNY :)

Z tego 1 linku może okazać się porysowany bo zdjęcia robione na mokro.

I albo mi się zdaje albo na ostatnim zdjęciu lewa strona kierownicy jest lekko skrzywiona.
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez thor001 » 15/11/2011, 06:23

Witam,
Dziękuję za wpisy. Cóż! Co do wieku. Jako młody człowiek trochę jeździłem maszynami produkcji DDR i Czeskiej. Teraz dobijam do 40 i dopadł mnie związany z tym syndrom. A tak poważnie, to dzieci wyrosły, dom wybudowany i czas pomyśleć o realizacji własnych marzeń. Stąd moje pytania o pomoc w zakupie "nowej" maszyny.
Dlaczego GSR? Proste. Maszyna z przeznaczeniem do miasta, do codziennych dojazdów do pracy i okresowych wypadów za miasto. Z czasem jak nabiorę doświadczenia, może zmienię na coś innego. Dziś jednak myślę o GSR lub Kawie.
Tak się składa, że w tygodniu mieszkam w Warszawie. Na soboty i niedziele jeżdżę do domu (180 km) więc czasem przelecę trasę motorem. Nie kręci mnie prędkość, a jedynie chcę mieć przyjemność z jazdy. Gdybym patrzył na ceny paliwa, pewnie kupił bym jakąś 250-tkę. Ja chcę jednak coś niezawodnego z zapasem mocy.

Przeglądając różne fora naczytałem się w większości negatywnych opinii o handlujących ściąganymi używkami. Niestety nowe moto w salonie to duży i w większości nieuzasadniony wydatek. Duży salon musi z czegoś żyć.
Stąd moja gorąca prośba. Może ktoś z forumowiczów miał okazję kupować coś w Armed lub MM, a może ktoś widział wspomniane maszyny i może coś o nich powiedzieć. Rozmowa na temat czy Kawa, Suzuki, a może Honda Hornet nie ma tu najmniejszego znaczenia.
A więc z góry wielkie dzięki za pomoc i może kiedyś spotkamy się na piwo po jeździe.
Dziękuję
_____________________________________
"Nie prowadzÄ™ po piwie"
thor001
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14/11/2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez thor001 » 15/11/2011, 08:22

Fakt. Zapomniałem o nich wspomnieć, bo leżą trochę na uboczu. Mają kilka ładnych maszyn. Dzięki. Jeszcze jedno. Jak sprawdzić VIN ściąganej z zachodu maszyny. Suzuki może sprawdzić tylko sprzedawane w polskiej sieci. Tłumaczą, że nie mają podglądu do maszyn z np. Włoch, czy Francji.
thor001
Świeżak
 
Posty: 6
Dołączył(a): 14/11/2011, 15:17
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez fincher » 15/11/2011, 19:18

Nie wiem czy jak byś napisał e mail np po włosku do odpowiedniego oddziału np suzuki włoskego z numerem vin to czy by Ci nie dali konkretnej odpowiedzi.
DragStar125>CBR125>FZS600>FZ6n
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości




na górê