Zobacz wÄ…tek - Kupowanie owiewek pod kolor motoru
NAS Analytics TAG

Kupowanie owiewek pod kolor motoru

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Kupowanie owiewek pod kolor motoru

Postprzez sp4m8ot » 12/11/2011, 01:30

Mam pytanie odnośnie kupowania owiewek pod kolor motoru, znalazłem jedne owiewki które niby kolorystycznie pasują do mojego motoru
ale wydaje mi się że jednak są nieco ciemniejsze jak myślicie to wina aparatu czy możliwe że nie będą pasować ?

Tutaj zdjęcie mojego motoru
Obrazek
Obrazek

a tu owiewek które chce do niego kupić

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
sp4m8ot
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 28/4/2011, 14:32
Lokalizacja: Wrocław,Legnica,Zielona Góra


Postprzez Repsol » 12/11/2011, 13:36

Owiewki nie będą Ci pasowały grafiką do moto (do baku i zadupka), pomijając kwestię odcienia. Masz zamienione kolory, tam gdzie masz żółte powinno być czarne a tam gdzie czarne powinno być żółte.

Pozatym nie ważne czy Suzuki w tamtych latach miało w swojej palecie jeden kolor żółty, dwa lub trzy, bo wystarczy przyjrzeć się dokładnie i od razu widać, że boczki nie są w oryginale więc równie dobrze mogą mieć na sobie kolor z Seicento Sporting albo z autobusu MPK. Podobna sprawa jest z Twoim moto, albo masz bak i zadupek z 600-tki albo było już lakierowane. Możnaby poruszyć jeszcze kwestię trudności osiągnięcia odpowiedniego odcienia w 3-warstwowych lakierach Suzuki ale nie warto. Moim skromnym zdaniem na 95% różnica w odcieniu będzie i to DUŻA!
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19


Postprzez Invi » 12/11/2011, 14:02

Repsol napisał(a):Podobna sprawa jest z Twoim moto, albo masz bak i zadupek z 600-tki albo było już lakierowane.


Obrazek

A ten to co? Też przełożone wszystko z 600? :P Ciekawe, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę napis na zadupku.

Malowaną masz czaszę, bo całych czarnych nie było.

boczki są z zupełnie innego schematu, nie będzie grało z resztą, ale odcienie mogą pasować.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Vergon » 12/11/2011, 18:30

pan_wiewiorka napisał(a):Temperatura była inna...


Jeżeli mówisz o temperaturze barwowej to ok, ale jak o temp. powietrza to.......... :lol:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Repsol » 12/11/2011, 19:32

Invinciblee napisał(a): A ten to co? Też przełożone wszystko z 600? :P


A jednak były takie w oryginale, przyznaje mój błąd ;)
2 x ZX6R
Avatar użytkownika
Repsol
Świeżak
 
Posty: 275
Dołączył(a): 7/4/2008, 10:19

Postprzez Vergon » 12/11/2011, 22:44

Ja też i dlatego miałem rozkminkę czy jest to poparte foto-wiedzą czy teorią z kosmosu o przekłamaniach kolorów na skutek temp. otoczenia :wink:
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości




na górê