Zobacz wątek - Zamiast kierunków wymachy rąk?
NAS Analytics TAG

Zamiast kierunków wymachy rąk?

Przepisy, prawo
_________

Postprzez Hyde » 12/11/2011, 11:14

"Jeżeli skręcamy w prawo - wyciągamy rękę prawą, jeżeli w lewo - wyciągamy rękę lewą. Zdarza się, że nie możemy wyciągnąć ręki lewej przy skręcie w lewo, ponieważ ręką tą akurat obsługujemy dźwignię sprzęgła. Wówczas możemy zasygnalizować skręt w lewo ręką prawą, układając ją łukiem nad głową. Dłoń prawej ręki wskaże kierunek w lewo".


Czyli mam rozumieć, że przy okazji zdawania kategorii A zdający otrzyma również pisemny certyfikat tańczenia Makereny?
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra


Postprzez Invi » 12/11/2011, 11:38

- Następnie otwieramy kranik paliwa i naciskamy przycisk do "przelewania" gaźnika, trzymamy wciśnięty tak długo aż benzyna nie zacznie wyciekać przez specjalny otworek w komorze pływakowej. Wykonujemy dwa, trzy ruchy starterem przy wyłączonym zapłonie w celu zassania mieszanki do komory spalania. Jeżeli motocykl wyposażony jest w urządzenie rozruchowe (ssanie), przesuwamy manetkę w położenie "ssanie". Włączamy zapłon i starterem uruchamiamy silnik.


- Ruszanie z użyciem hamulca przedniego koła: Motocykl unieruchamiamy za pomocą hamulca działającego na przednie koło. (dotyczy nauki ruszania na wzniesieniu) - gdzie od lat na egzaminie należało ruszać przy użyciu hamulca działającego na koło tylne co wydaje się bardziej sensowne ze względu na większe dociążenie tylnego koła przy tym manewrze. A może autor miał na myśli ruszanie motocyklem wyposażonym w sprzęgło sterowane nożnie?



Ja zmarłem po przeczytaniu tego :D A może w ramach oszczędności planują posprzedawać WORD'owskie YBR'ki i zastąpić je wsk'mi bez kierunków?

Chociaż WSK też odpada bo stoczyłaby się ze wzniesienia gdyby cięższy kierowca próbował utrzymać ją na nim przednim hamulce.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Hyde » 12/11/2011, 11:52

Chyba chory psychicznie chirurg urazowy
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez madcap » 12/11/2011, 14:11

oj tam
wystarczyłoby napisac, że 70 -letnie dziadki ujeżdżające swoje nieśmiertelne ogary

sorry za OT
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez grunder » 12/11/2011, 16:04

hahaa, właśnie mi się przypomniało jak u mnie w okolicy facet jeździł Żukiem (oczywiście z niesprawną instalacją) i machał lewą ręką aby skręcić w lewo a prawą nie dostawał do szyby więc deską machał :D
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê