Zobacz wątek - >>>Jak przezimować motocykl? <<<
NAS Analytics TAG

>>>Jak przezimować motocykl? <<<

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

>>>Jak przezimować motocykl? <<<

Postprzez Leonneon » 11/11/2011, 21:06

motocykl niedawno kupiony nie jezdzilem jeszcze suzuki sv 650
Jak przezimować motocykl. Dodam ze garaż jest zimny nie ogrzewany.

1 Co z akumlatorem i przepalaniem.
2Jesli przepalac to jak? a jak nie. Jesli nie odpalac przez zime to jak odpalac na wiosne?
3 czy jest jakis rytuał klepania moto po zadzie lub inny pomagajacy w odpaleniu?

4 dzis chyba zalalem gaznik ale po odczekaniu 15 min odpalil po odpaleniu na ssaniu gdy wszedl po jakims czasie (sam) na wieksze obroty(domyslam sie ze to byl moment zagrzania silnika dodalem gazu i odrazu zdachl wiec odpalilem pochodzil z 30 sec zamknolem ssanie i dopiero zaczolem dodawac gazu), uslyszalem ciche delikatne pierdniecia od czasu do czasu delikatnie wchodzilem na 5tys obotow ze 3 razy i dalem mu odpoczac na niskich obrotach po czym juz nie slyszalem delikatnych pierdniec. dodam ze w baniaku z ktorego wlalem paliwo na sciankach mogla sie znajdowac mieszanka do kosiarki lub ropa, nie plukalem baniaka woda. wydawalo mi sie ze bardziej woda zaszkodze

5 jak odpalac ile trzymac rozrusznik? duszenie rozrusznika chyba nie ma sensu
6 co zrobic w razie zalania gaznika?
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica


Postprzez mar111cin » 11/11/2011, 21:13

6. usta-usta
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez zxer » 11/11/2011, 22:07

>>>Jak przezimować motocykl? <<<

wykopac dol na okolo 1,5 metra i zwyczajnie zakopac moto zwykla lopata.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Leonneon » 11/11/2011, 22:16

Diękuje za cenne informacje, jako poczatkujacy motocyklista potrafie docenić trud włożony w te cenne porady. Miło czasem dowiedzieć się czegoś przydatnego od starszych motocyklistów dosiadających stalowe rumaki. Dodam że poziom żartów jest dość niski i nie bardzo śmieszy, dla dobrego żartu proponuje się trochę wysilić.
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Mafinos » 11/11/2011, 22:40

A może się tak trochę wysilić i poszukać sobie samemu tematów o które Ci chodzi. Na forum jest temat czy odpalać czy też nie itp.
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Leonneon » 11/11/2011, 23:16

niestety nie znalazlem ;/ jesli ktos je przegladal ostatnio i wie gdzie sa poprosze o linki do postow.
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Postprzez Kirgeron » 11/11/2011, 23:26

Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01

Postprzez Leonneon » 11/11/2011, 23:28

wielkie dzieki, gdy dawalem wyszukaj furum zwracalo mi blad
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Postprzez zxer » 11/11/2011, 23:37

chlopie napisales post tak ze wyglada jak jakas prowokacja.

1: .jakim przepalaniem ? aku wyciagnij i schowaj w cieple suche miejsce
2: zalej tanim olejem pod kurek, wlej lyzke oliwy w kazdy tlok a na wiosne zlej i zalej normalna oliwa, odpal, troche pokopci i bedzie git. Starego oleju nie zostawiaj bo zbiera sie w nim syf i dodatkowo podczas stania wytwarzaja sie kwasy ktore koroduja.
3 rozpalic ognisko imodlic sie do sfinksa, ewentualnie 4 zdrowaski i 6 ojcze nasz
4 zalales gaznik ? znaczy ze co nalales na gaznik wody czy co ?
5 trzymasz rozrusznik az odpali ...jak nie odpala to cos sie zjebalo
6 i znow zalewanie gaznika...jakie zalewanie ? nieszczelne zawory plywakowe czy co ?
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Leonneon » 12/11/2011, 00:05

6. Z tego co wiem to rozrusznik obraca silnikiem wytwarza sie podcisnienie i zaciaga sobie paliwo, jesli nie moze zapalic a ja go dusze i dusze to tego paliwa jest coraz wiecej w tlokach. Nie dochodzi do jego spalenia przez co dalsze duszenie nie ma sensu, nalezy chwile odczekac i sprobowac ponownie. Pisze to co wiem a czy tak jest w rzeczywistosci na pewno tego nie wiem.
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Postprzez zxer » 12/11/2011, 00:22

mowisz o zalewaniu swiecy nie gaznika. a iskra jest ? jaki jest stan swiec ? najpierw wyklucz problem z elektryka, potem ewentualna regulacja gaznika i doplyw paliwa, powietrza no i ewentualny serwis gaznikow. dalej regulacja luzow zaworowych.

ps aku tezmoze byc padniete i bedzie jakos tam krecil ale nie odpali....sprawdz miernikiem na DC jakie masz napiecie. Powinno byc powyzej 12.9 Vjak jest mniej to podladuj aku.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Mafinos » 12/11/2011, 00:35

Leonneon napisał(a):6. Z tego co wiem to rozrusznik obraca silnikiem wytwarza sie podcisnienie i zaciaga sobie paliwo, jesli nie moze zapalic a ja go dusze i dusze to tego paliwa jest coraz wiecej w tlokach. Nie dochodzi do jego spalenia przez co dalsze duszenie nie ma sensu, nalezy chwile odczekac i sprobowac ponownie. Pisze to co wiem a czy tak jest w rzeczywistosci na pewno tego nie wiem.


Jeśli masz takie sytuacje, że nie odpala to pamiętaj żeby długo nie trzymać na rozruszniku bo spalisz go. Co do palenia to przede wszystkim jak kolega niżej, sprawdź aku, ja u siebie miałem ten sam problem, ale świece też możesz sprawdzić ich kolor, a najlepiej na nowe wymienić
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez Leonneon » 12/11/2011, 15:26

Dzis odpalil na tyk moze dlatego ze wczoraj po odstaniu wkoncu odpalil i zagrzalem go na ssaniu ja wiem z 5 min , pozniej dalem mu popracowac jeszcze z 5 min. Pochodzil max 15 min. Mysle ze sie dogrzal, przepalil i aku podladowal. przy w bijaniu jedynki z luzu ma taka tendencje do szarpniecia przy calkiem wcisnietym sprzegle. pojezdzilem z 10 min wrocilem i zauwarzylem ze jak puszcze sprzeglo to zaczyna szumiec(nie wiem czy to oznaka cos do wymiany ale jakies lorzysko ) i cos tam sobie jeszcze tyka delikatnie w silniku ale chyba tak ma byc. Moze ma ktos sv 650 i sie wypowie co do pracy skrzyni, sprzegla i tykania delikatnego w silniku, czy te moto juz tak maja.
Avatar użytkownika
Leonneon
Świeżak
 
Posty: 103
Dołączył(a): 13/6/2010, 00:35
Lokalizacja: Dębica

Postprzez pamoz » 12/11/2011, 20:38

Najlepiej uderz tutaj https://sv650.fora.pl/
biegacz
Avatar użytkownika
pamoz
Świeżak
 
Posty: 136
Dołączył(a): 2/10/2010, 19:54
Lokalizacja: Tarnów



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê