Zobacz wątek - ??Jazda na kole??
NAS Analytics TAG

??Jazda na kole??

Przepisy, prawo
_________

??Jazda na kole??

Postprzez Gandalf » 3/5/2007, 19:22

Witam. Nie wiem, czy taki post juz byl, ale przegladajac wyniki opcji szukaj nie znalazlem takowej. Chodzi mi o następującą rzecz. Czy jazda na kole to przewinienie w mysl kodeksu drogowego?? Czy jezeli bede sobie smigal na kole od czasu do czasu i zostanie to zauwarzone przez nasze kochane służby porządkowe, to dostane mandat?? Jak to wygląda wie ktos?? Z góry dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam




:twisted:
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód


Postprzez Gandalf » 3/5/2007, 19:24

sorki za literówke mialo być - zauważone :roll: a tak mi sie cos pomyliło

pozdrawiam
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód


Postprzez stecarlos » 4/5/2007, 09:27

Tak, mandat dostaniesz. Wydaje mi się że za nieostrożną/nieuważną jazde.



Kierującego motocyklem jak każdego uczestnika ruchu drogowego obowiązują przepisy regulujące zasady poruszania sie po drogach. Opisana jazda na jednym kole motocyklu tzw. na dębie lub świecy jest zachowaniem wypełniającym zanamiona wykroczenia opisanego w art. 86 § 1 kodeksu wykroczeń. Niewatpliwym jest fakt, że motocykl jako pojazd niezwykle dynamiczny winien byc prowadzony przez kierującego w sposób należycie ostrożny. W przypadku jazdy tylko na jednym kole kierujący posiada ograniczone mozliwości panowania nad pojazdem (bez wzgledu na to jakim doskanałym jest kierowcą) ograniczone ma również możliwości manewru oraz upośledzoną zdolność natychmiastowego użycia hamulców. Możliwość użycia hamulca przedniego jest wogóle wykluczona, a w przypadku motocykla to on odgrywa zanczącą rolę i wpływa na długość drogi hamowania. Zatem takie zachowanie należy uznać za nieostrożne, które powoduje stan zagrożenia bezpieczństwa w ruchu drogowym.
Odnośnie interpretacji (wykładni) przepisów na przyszłości należy mieć na uwadze że norma nie zawsze w prost opisuje konkretne zachowania tzw. exprassis verbis. Pewne sytuacje podciąga się pod hipotezę (abstrakcyjnie opisane zachowanie) normy prawnej w drodze odpowiednich wnioskowań logicznych i nastepnie stwierdza się że to konkretne zachowanie jest regulowane przez badaną normę (przepis prawa)


P.S. - google nie gryzie[/quote]
NIE DAJMY ZARABIAĆ ZŁODZIEJOM
- kupujmy szpeje z papierami
Treści wyrażone w tym poście są moją prywatną
opinią, nie biorę odpowiedzialności za ich wykorzystanie.
Obrazek
Avatar użytkownika
stecarlos
Świeżak
 
Posty: 168
Dołączył(a): 17/2/2007, 08:20

Postprzez Gandalf » 4/5/2007, 18:07

Heh, no racja, google nie gryzie :oops:

Dzieki za odpowiedz na posta. Czyli jest tak jak myslalem, ze jest to wykroczenie.
PS. Zawsze mozna powiedziec, ze za szybko puscilo sie sprzegło :D

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Gandalf
Świeżak
 
Posty: 371
Dołączył(a): 4/1/2007, 18:13
Lokalizacja: Dziki Zachód

Postprzez harry89 » 7/5/2007, 16:48

moim zdaniem to co zacytowal stecarlos nie mozna traktowac do konca wiążąco... przeciez w mysl prawa, to co nie jest zakazane jest dozwolone, a to juz nie nasza wina ze ci, ktorzy ustanawiali prawo zapomnieli o roznych rzeczach, w tym przypadku o jezdzie na gumie. poza tym gdyby bylo tak jak jest w zacytowanym tekscie, to nie istnialoby w ogole pojecie kruczka prawnego, bo przeciez "norma nie zawsze w prost opisuje konkretne zachowania" i wszystko moznaby pod to podciągnąć. takie przynajmniej odnosze wrazenie.

pozdrawiam.
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez nurczas » 15/5/2007, 23:05

to juz wiadomo ze jazda na gumie jest w pelni legalna a jak wysoka nagrode dostane od naszych kochanych panow policjantow za ladny pokazik jazdy na gumie :-)
FZR 1000 92 r STREETFIGHTER
Avatar użytkownika
nurczas
Świeżak
 
Posty: 218
Dołączył(a): 25/12/2006, 23:52
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez nurczas » 15/5/2007, 23:11

a tak mi sie jeszcze wspomnialo czy w naszym kodeksie jest takie pojecie jak palenie kapcie i ewentualnie jakie niesie to za soba konsekwecje co cie stanie jak bede sobie grzecznie stal na skrzyzowaniu przed radiowozem w oczekiwaniu na zielone swiatlo i tak z nudow zaczne smazyc gume :-)
FZR 1000 92 r STREETFIGHTER
Avatar użytkownika
nurczas
Świeżak
 
Posty: 218
Dołączył(a): 25/12/2006, 23:52
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez Lumiere » 16/5/2007, 09:37

Heheh jazda na gumie to ewidente stwarzanie zagrożenia na drodze co jest karane,a za smażenie kapcia dostałem kiedyś mandat i był uzasadniony tym że jak to powiedział policjant "..umyślne uszkodzenie nawierzchni".
Kawasaki Zx 10R 2004r
Avatar użytkownika
Lumiere
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 115
Dołączył(a): 3/4/2007, 22:02
Lokalizacja: skontowni

Postprzez hefron » 16/5/2007, 09:41

Trzeba było usmażyć im przed maską, żeby musieli gume z kratki skrobać.
Avatar użytkownika
hefron
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1394
Dołączył(a): 11/5/2006, 13:53
Lokalizacja: Suchowola

Postprzez Lumiere » 16/5/2007, 11:59

Ehh szkoda gadać temat rzeka..wole sie nie narażać bo co z tego ,że mnie nie upolują podczas jazdy,jak potem postawie gdzieś moto na moment i mi wlepią mandat za złe parkowanie..
Kawasaki Zx 10R 2004r
Avatar użytkownika
Lumiere
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 115
Dołączył(a): 3/4/2007, 22:02
Lokalizacja: skontowni

Postprzez CoNeR » 19/5/2007, 14:34

PS. Zawsze można powiedzieć, ze za szybko puściło się sprzęgło Very Happy

Wątpię by w to uwierzyli, jak by widzieli motor jadący dęba :wink:

A propos tematu: Nie ważne czy jedziesz na jednym kole, czy na dwóch, tyłem czy przodem... Chodzi o stwarzanie zagrożenia na drodze, a to jest karane :wink: Więc jeśli policja zobaczy Cię szalejącego na drodze, gdzie np. robisz stoppie przed czerwonym, no to możesz się tylko modlić czy bardziej cenią sobie sztukę, czy parę złotych które dostaną za taki mandat :twisted:
Avatar użytkownika
CoNeR
Świeżak
 
Posty: 22
Dołączył(a): 19/5/2007, 13:11
Lokalizacja: Toruń



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 4 gości




na gr