Zobacz wątek - Pomóż zbudować 1szą ankietę motocyklową dotyczącą ryzyka
NAS Analytics TAG

Pomóż zbudować 1szą ankietę motocyklową dotyczącą ryzyka

O wszystkim
_________

Pomóż zbudować 1szą ankietę motocyklową dotyczącą ryzyka

Postprzez EmilSamson » 7/11/2011, 23:26

Witam.

Aktualnie piszę pracę licencjacką pod tytułem ";Ryzykowna jazda na motocyklu w ruchu ulicznym, a poczucie szczęścia"
Ponieważ, z tego co mi wiadomo nikt wcześniej nie prowadził takich badań (na świecie, nie tylko w Polsce), proszę was o przeczytanie poniższej listy pytań, która ma ustalić czy ktoś jeździ ryzykownie lub nie.
Proszę was o przeczytnia listy i zaoferowanie mi dodatkowych pytań (jeśli coś wam przychodzi do głowy), ponieważ mogłem coś pominąć, a chcę by badanie było rzetelnie zrobione.
Za 10 dni od tego postu badanie będzie skonstruowane i wtedy poproszę was o wypełnienie go.
W razie jakiś pytań możecie do mnie pisać na forum lub na emilsamson@interia.pl lub na Facebooku
https://www.facebook.com/people/Emil-Sa ... 0960110523

Oto Ankieta:
I. Pleć:
II. Wiek:
III. Od ilu lat jeździsz na motocyklu?
IV. czy posiadasz zniżki ubezpiecznia OC na motocykl?
V. Jaki aktualnie posiadasz motocykl?
VI. czy posiadasz jakieś punkty karne?
VIIJeśli tak to za co?
VIII. czy miałeś wypadek motocyklowy?


A: czy jesteś w związku?
A1 - Tak małżeństwo, A2 - tak związek otwarty, A3-tak związek hermetyczny,
B: Od ilu lat jesteś w tym związku? 0-3 lat, 4-10 lat, pow 10 lat

C: ile dzieci posiadzasz ? 0, 1, 2, 3, 4, ….
D: jaki jest wiek dzieci?
1......... 2......... 3......... 4......... 5......... 6.........
E: czy wszystkie dzieci są samodzielne?
TAK / NIE
F: gdzie mieszkają dzieci?
F1 – ze mną, F2 – z drugim rodzicem, F3 – poza domem/mieszkaniem

1. przeciskam się między pojazdami, gdy tylko nadaży się taka okazja
2. zawsze szukam sposobu by nie stać w korku
3. jeżdzę motocyklem tak szybko jak tylko pozwalaja na to warunki
4. jeżdzę motocyklem tak szybko na ile pozwalają mi moje umiejętności
5. jeżdzę na oponach firmy:
6. uważam, że marka opon ma duży wpływ na bezpieczeństwo jazdy
7. regularnie serwisuje hamulce motocykla (wymiana płynów, klocków, tarcz)
8. Ochraniacze jakich używam to (wbudowane lub nakładane):
a. kask
b. nałokietniki
c. żółw (ochrona pleców)
d. nakolanniki
e. wzmocnione buty motocyklowe
f. motocyklowe rękawiczki
9. zawsze jeżdzę w ubraniu motocyklowym
10. zazwyczja jeżdzę w ubraniu motocyklowym
11. rzadko jeżdzę w ubraniu motocyklowym
12. bez problemy przejeżdzam między dwoma ciężarówkami
13. chętnie przejeżdżam między dwoma pojazdami, które jadą ponad 120 km/h
12. Jazda w deszczu na motocyklu jest dla mnie przyjemnym wyzwaniem
13. Lubię jeździć na motocyklu w deszczu
14. Chętnie się ścigam na światłach z innymi
15. Chętnie się ścigam z innymi w ruchu ulicznym
16. Gdy przeciskam się między pojazdami staram się rozpędzić maksymalnie
17. Gdy przeciskam się między pojazdami utrzymuję bezpieczną prędkość
18. Jeżdzę motocyklem przez cały rok
19. Lubię jeździć szybko.
20. Jazda na motocyklu daje mi szczęście
21. bez motocykla czuje się mniej szczęśliwy/a
22. szybka jazda na motocyklu czyni mnie smutnym/ą
23. szybka jazda na motocylu daje mi więcej szczęścia niż wolna jazda
24. lubię jeździć między autami w ruchu ulicznym
25. jazda w ruchu ulicznym między autami nie ma wpływu na mój stan psychiczny
26. jazda między autami w ruchu ulicznym powoduje u mnie smutek
27. jazda między autami w ruchu ulicznym powoduje u mnie strach
28. Jeśli masz ochotę opisz swój styl jazdy.


z góry dzięki za pomoc

Emil Samson
Ostatnio edytowano 8/11/2011, 01:34 przez EmilSamson, łącznie edytowano 1 raz
EmilSamson
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/9/2010, 15:33
Lokalizacja: Warszawa


Re: Pomóż zbudować 1szą ankietę motocyklową dotyczącą ryzyka

Postprzez maciejka69 » 8/11/2011, 00:21

EmilSamson napisał(a):22. szybka jazda na motocyklu czyni mnie smutnym/om

sorry, ale najpierw naucz się myśleć, później pisać, a potem zobaczymy
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa


Postprzez EmilSamson » 8/11/2011, 01:35

Dzięki : ) literówka poprawiona : )
EmilSamson
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/9/2010, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez palgumeniedusze » 8/11/2011, 01:59

chyba raczej chodzi o to ze szybka jazda na zdrowy rozsadek nie moze czynic nikogo smutnym bo.....jak komus by to sprawialo przykrosc to poprostu by nie jezdzil szybko :D :D :D :D :D chyba o to chodzi...a literowka swoja droga ale to chyba mniejsze zlo jakie poczynieles piszac ten punkt :shock:
habba babba!
Avatar użytkownika
palgumeniedusze
Stały bywalec
 
Posty: 1295
Dołączył(a): 9/11/2007, 22:48
Lokalizacja: WLKP

Postprzez Czester » 8/11/2011, 08:11

Pkt 26 też inteligencją nie powala...
Wypadki chodzą po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez falconiforme » 8/11/2011, 13:35

:arrow: Po pierwsze może nie wystarczyć tobie 10 dni.
:arrow: Po drugie jeśli chcesz określić czy ktoś jeździ ryzykownie na motocyklu musisz wiedzieć które potwierdzenie pytania wysuwa wniosek ryzykownej jazdy.
:arrow: Dlatego na każe z pytań powinieneś założyć osobny temat lub poszukać odpowiednika w sieci.

:!: Dla niektórych niektóre sytuacje są bezpieczne dla innych nie są.
:!: Niektóre sytuacje są bezpieczne mimo że większość może uważać że nie są bezpieczne.
W jaki sposób być obiektywny.

:!: I do każdej sytuacji masz ileś wyjątków i warunków. Np. nie można wrzucić manewru wyprzedzania do jednego wora.

:!: Proponowałbym byś oznaczył na grubo te sytuacje (pytania) które uważasz za ryzykowne.
Dopiero wtedy wywołasz burzę mózgów.

Dodatkowe pytania
:idea: Czy wyprzedzasz na prawym zakręcie, jeśli wiesz że nie przekroczysz podwójnej ciągłej?

:idea: Czy wyprzedzasz pod górkę, jeśli wiesz że nie przekroczysz podwójnej ciągłej?

:idea: Czy wyprzedzasz na prostej, jeśli wiesz że nie przekroczysz podwójnej ciągłej?

:idea: Czy wyprzedzasz na prostej, jeśli wiesz że przekroczysz podwójną ciągłą? (W tych samych warunkach samochód byłby niebezpieczny)

:idea: Czy wyprzedzasz na pełnym gazie, sznur aut jadących blisko siebie?

:idea: Czy wyprzedzasz gdy widzisz że zmieścisz się między samochodem wyprzedzanym a samochodami jadącymi z przeciwka.

:idea: Czy zwalniasz przed skrzyżowaniami na którym na podporządkowanej stoją inne pojazdy?

:idea: Czy podczas szybkiej jazdy NIE patrzysz w lusterka?
Ongoing Success
Avatar użytkownika
falconiforme
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2841
Dołączył(a): 4/6/2007, 13:05
Lokalizacja: Morze

Postprzez MaŁy_Bandzior » 8/11/2011, 22:19

Nie to żebym się czepiał :D ,ale sam temat jest nieprecyzyjny. Kojarzy się z poczuciem spełnienia w życiu , a chyba nie o to chodzi ??;]

Co do pytań o smutku nie koniecznie muszą być takie głupie, wiesz że źle robisz ale nie możesz się powstrzymać po czym masz wyrzuty sumienia:D Coś na kształt odchudzającej się panny, która właśnie skonczyła jeść kolejnego batona :D
Mów co myślisz , rób co mówisz .

Suzuki Bandit gsf 400
MaŁy_Bandzior
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 26/2/2010, 20:24

Postprzez zxer » 9/11/2011, 00:28

29. jazda motocyklem w ruchu ulicznym ma negatywny wplyw na psychike innych uzytkownikow drog.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez gruby19 » 10/11/2011, 00:09

Jeeezzuuu.. masz tyle portali, które za Ciebie wystrugają ankiete 300 razy ładniejszą, zbiorą wyniki, a Ty je bedziesz musiał tylko i wylacznie przeanalizować...
Naprawde myslisz, ze ktoś Ci pomoże zrobic taką ankiete? zawsze pomagałem jesli ktos wrzucał ankiety na ścigacza, jednak w tym wypadku sorry- na 12 pytaniu odechcialo mi sie czytać :)
Wole jak człowiek na dwóch, niż jak zwierze na czterech...

Honda XLV 125 Varadero V-8

http://www.polskajazda.pl/Profil,Honda,XLV,125,Varadero,TGB,F409,Royal,Cruise/42971 (otwórz link)
Avatar użytkownika
gruby19
Stały bywalec
 
Posty: 1220
Dołączył(a): 29/10/2009, 19:36
Lokalizacja: witkowo

Postprzez zxer » 10/11/2011, 01:08

czy ktospoza mna tez przeczytal Rydzyka zamiast Ryzyka...
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Hyde » 10/11/2011, 03:51

Te błędy literowe/ortograficzne aż kujom(sic!) w oczy.

Co mają zniżki OC do ryzykownej jazdy? To tak jakby przejmować się kaloriami podczas jedzenia przepysznego pączka.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Arghor » 10/11/2011, 23:40

Odnoszę głęboko posunięte wrażenie, że autor ankiety nie jest „zmotorowanym” uczestnikiem ruchu drogowego ;) I jeżeli jest tak rzeczywiście, to proszę człowieku nie rób obciachu :) Bo jak pracę naukową (bo praca licencjacka jest jakąś formą pracy naukowej) może pisać człowiek, który jest teoretykiem-dyskutantem? Rozumiem, że tego typu przedsięwzięcie prowadził jakiś „Stary Nawijacz” z przekręconym licznikiem powyżej 100, 200,300, i więcej tysięcy kilometrów na liczniku. Człowiek, który rozumie fizykę jeżdżenia na motocyklu, jest świadomy zagrożeń w różnych warunkach i okolicznościach. Ktoś, kto „rozumie” motocyklistów, „puszkarzy” i pieszych. Dodatkowo widział nie jedno i niejedno przeżył. Wtedy takie badanie miałoby sens i z chęcią dorzuciłbym do niego swoje jakże niewielkie doświadczenie.
A jeżeli autor jest „moto” uczestnikiem dróg publicznych tym bardziej obciach :) Bo proszę kolegi jak można poważną pracę „jakiej nie robił jeszcze nikt na świecie" oprzeć o 28 pytań (pytań o wiek i rozmiar majtek nie liczę) ;) Jeżeli to ma być poważna ankieta to powinna mieć z 200 – 300 profesjonalnych pytań. W tym przypadku „profesjonalny” znaczy pisanych przez osobę, która „trochę” na jeżdżeniu motocyklem się zna.
Wiem, że długo i przynudzam ale na koniec jedno pytanie z ankiety:
12. bez problemy przejeżdzam między dwoma ciężarówkami (pisownia oryginalna) ;)
Chłopie po przejechaniu jakiegoś miliona kilometrów różnymi pojazdami posiadającymi silnik spalinowy mogę powiedzieć, że: chyba/pewnie najbardziej na świecie boję się „ciężarówek” i to nawet nie tych w parach na 1 i 3 pasie, tylko tych „zwyczajnych” na 1 pasie od prawej, bo nigdy nie wiadomo kiedy s…… zacznie wyprzedzać coś przed sobą i zajmie pas po którym jedziesz bez „kierunków” i patrzenia w lustro.
A odpowiadając na pytanie 12. Jak będę jechał na „Nindży” 250 mojej żony, która potrzebuje 8 sek. do setki, to w życiu, ale jak będę miał coś szybszego to się zastanowię ;)))))))))))))
Arghor
Świeżak
 
Posty: 24
Dołączył(a): 30/8/2011, 21:54
Lokalizacja: łódzkie

Postprzez maciejka69 » 10/11/2011, 23:55

Arghor, od dzisiaj jestem Twoim fanem :)
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez EmilSamson » 11/11/2011, 03:01

CzesterTX - uwież mi, że jest tam bo ma być ;)

Falconforme - dziękuję, za sensowną odpowiedz. Zdaje sobie sprawę, z większości rzeczy, które poruszyłeś, jednak wiele czynności jest zbyt czasochłonne, a do lutego muszę oddać pracę. Jednak pomimo, że licencjat wymaga przepytania 25 ludzi, ja chcę przepytać co najmniej 100.
I dzięki za dodatkowe pytania.

MaŁy_Bandzior - sam temat nie jest tak istotny, istotne jest co badania przyniosą.

Hyde - jeśli masz max zniżek, to jest jasne, że w nikogo nie przyrąbałeś;)

Arghor - ponad 200 pytań ma ankieta by ustalić czyjąś osobowość. Ankieta jednak nie powinna być dłuższa niż 50 pytań bo mało kto ją będzie chciał wypełnić.
Biorać pod uwagę, że do tej ankiety dochodzą jeszcze dwie, to będzie trochę pytań.

Dzięki za odpowiedz na 12. ale właśni dlatego chcę zbadać motocyklistów. Gdzie Ty uważasz, że "chyba/pewnie najbardziej na świecie boję się „ciężarówek” i to nawet nie tych w parach na 1 i 3 pasie, tylko tych „zwyczajnych” na 1 pasie od prawej, bo nigdy nie wiadomo kiedy s…… zacznie wyprzedzać coś przed sobą i zajmie pas po którym jedziesz bez „kierunków” i patrzenia w lustro. "

Sam miałem wiele takich sytacji. W jednej nawet straciłem moto. Ale wyszedłem żywy.
Czy teraz nie wyprzedzam ciężarówek pomiędzy? Wyprzedzam, ale znam motocyklistów, którzy po jednym wypadku odłożyli motocykl... i właśnie dlatego uważam, że warto badać co nami (motocyklistami) kieruje.

To, że wpadłem pomysł na Licencjat z tej właśnie tematyki świadczyc tylko o tym, że wiem, że każdy za nas jest inny.
Emil Samson | Członek MotoAutostrady | emilsamson@interia.pl | www.MotoAutostada.pl | | Twórca tekstu "Kto zabija motocyklistów" | http://www.scigacz.pl/Kto,zabija,motocy ... 13926.html
EmilSamson
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/9/2010, 15:33
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Hyde » 11/11/2011, 12:42

Hyde - jeśli masz max zniżek, to jest jasne, że w nikogo nie przyrąbałeś;)



Czyli jak masz max zniżek to jeździsz jak wariat, bo przecież masz max zniżek!
Jeżeli masz max zniżek to wcale nie znaczy, że w nikogo nie przyrąbałeś, że nie jeździsz ryzykownie, możesz mieć dużo szczęścia itd. itd.

Jeżeli pytanie na temat OC miało określić czy "w kogoś przyrąbałem" to po co któreś kolejne pytanie brzmi "VIII. czy miałeś wypadek motocyklowy?"?

Zabrałeś się troszkę do tej ankiety jak pies do jeża, bo wybacz, ale ciągle nie widzę związku niektórych pytań do ryzykownej jazdy.
Avatar użytkownika
Hyde
Bywalec
 
Posty: 703
Dołączył(a): 23/4/2011, 23:06
Lokalizacja: Jelenia Góra

Postprzez Noszyński » 14/11/2011, 15:37

Ja uważam, że te pytania maja jakiś sens. Widzę tu sporo krytyki, ale skoro autor właśnie tak je przedstawił, to wie, co che przez to uzyskać.
Noszyński
Noszyński
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 13/11/2011, 22:19
Lokalizacja: Warszawa, Katowice, Będzin

Postprzez EmilSamson » 14/11/2011, 20:25

Hyde, ktoś może mieć 40 lat i mieć max zniżek. Wypadek motocyklowy mógł być z różcnych win, i tutaj dzięki bo sprecyzuje pytanie czy miałeś z czyjejś czy swojej winy. I ile lat temu :)
dzięki za pomoc: )

Noszyński masz rację, każde pytania ma jakiś cel : )
EmilSamson
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 2/9/2010, 15:33
Lokalizacja: Warszawa



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na gr