Zobacz wÄ…tek - ZIPP TOROS F16
NAS Analytics TAG

ZIPP TOROS F16

i inne małe pojemności
_________

ZIPP TOROS F16

Postprzez jakub10288 » 30/6/2011, 15:54

Co sÄ…dzicie o tym 4T, jak siÄ™ sprawuje... jakieÅ› problemy....
Mile widziane porady o docieraniu

Z góry Dziękuje....
:D[/b]
jakub10288
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2011, 22:42
Lokalizacja: Żyrardów


Postprzez komarcc » 30/6/2011, 21:15

Poczytaj sobie o coliber oraz vapor 4t. To są te same skutery. Nie wiem co Ci o nim napisać, silnik ma standardowy jak we wszystkich chińskich 4t, małe koła 10cali, dość twardy na zawieszeniu, przez co czuć każdą dziurę i strasznie nie wygodny po 50km nie idzie wysiedzieć, plastiki maja bardzo dużo słabych uchwytów, które już przy montażu się łamią.

Niestety moim zdaniem jest to jeden z gorszych chińskich modeli, które zostały wyprodukowane. Jest ich dość sporo na polskich drogach, prawdopodobnie dlatego, że jest to najtańszy model, który można znaleźć w biedronce, tesco oraz innych realach w bardzo niskich cenach.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń


Postprzez jakub10288 » 7/7/2011, 23:36

Mam go już od paru dni, przebieg 110km, i jak na razie jest dobrze.

Zawieszenie jest okej; nie zgadzam się z tym co napisał poprzednik tzw "dość twardy na zawieszeniu, przez co czuć każdą dziurę" nawet po wiejskich a zatem dosyć dziurawych drogach, nie czuć aż tak tych nierówności...

Po przejechaniu tych 50km w Ciągu jednego dnia, dało się wysiedzieć, "kanapa" jest dosyć wygodna, lecz mała (to jego wada)

Co prawda to prawda plastiki są bardzo delikatne, po delikatnym uderzeniu w bramę ( zamknęła się przede :? ) miałem pękniętą owiewkę ...

Jedyne co w nim dobre to to że dobrze przyśpiesza....

:D
jakub10288
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2011, 22:42
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez Kamcio666 » 8/7/2011, 06:04

Mam vaporka 80cmm i nie mogę narzekać. jego v-max to 95km/h. Plastiki są słabe- to fakt ;(. Ale skuter zrywny (jak na chinola) mało awaryjny i tani w utrzymaniu. Polecam ten skuter w 100%.
Kamcio666
Świeżak
 
Posty: 52
Dołączył(a): 8/7/2011, 05:46

Postprzez mat301 » 12/7/2011, 20:25

Miałem ten skuter przez rok i byłem w miare zadowolony. Jeździlem nim max 50km/h i się spisywał. Jest w w miare bez awaryjny. A plastiki sa rzeczywiscie delikatne, ale czego można oczekiwać po tak niskiej cenie! Teraz mam Quantuma i to dopiero jest maszyna!
mat301
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 4/7/2011, 20:50
Lokalizacja: torun

Postprzez komarcc » 12/7/2011, 21:57

mat301 napisz jeszcze skoro jesteś po takiej przesiadce, czy wygodniej jest na quantumie i czy jest miększy na zawieszeniu.
To i to chińczyk, więc myślę, że porównanie jest w miarę ok.

Jeśli ktoś jeździł tylko vaporem to nie będzie narzekał, bo nie ma zbytnio do czego porównać, a zawsze to lepsze od komarka/rometa itp. ale jeśli ktoś by się przesiadł np. z quantuma na vapora to pewnie by nie był zadowolony.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez jakub10288 » 3/11/2011, 22:42

Witam, Wracam znów po długiej przerwie...
Skuter ma już na liczniku ponad 2100 km i nadal jest dobrze, ale... i tym "ale" jest to iż przy odpaleniu na zimnym silniku, "skuter" dużo inaczej pracuje; inny jest jego dźwięk a stało się to po mojej wywrotce, nic takiego wielkiego, małe starcie z boku... ale po tym zaczęło się tak dziać. Tak poza tym jest w porządku tylko nie wiem jak go zakonserwować na Zimę, gdzie użyć smaru i takie tam...

( PS. CZYM MOŻNE BYĆ SPOWODOWANE PISZCZENIE GDY RUSZAM, tak kminie że to sprzęgło, ale wole się zapytać na forum...)
jakub10288
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2011, 22:42
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez komarcc » 3/11/2011, 23:05

Co to znaczy silnik inaczej pracuje? Na którą stronę poleciał skuter przy wywrotce?

Piszczeć może pasek bądź sprzęgło, odkręć pokrywę przekładni i zobacz co nadaje się już do wymiany, czasami piszczą paski słabej jakości, żeby sprawdzić sprzęgło będziesz musiał ściągnąć dzwon, tylko nie pytaj się jak, bo było to już milion razy opisywane krok po kroku.

Co do konserwacji to nie ma za bardzo co konserwować, ale przed zimowym snem powinno się dokładnie umyć swój pojazd z wszelkich zabrudzeń, można wymienić płyn hamulcowy olej w silniku oraz przekładni, sprawdzić dokładnie stan układu napędowego (rolki, ślizgi itp), sprawdzić układ hamulcowy/przeczyścić zaciski, światła, sygnał sprawdzić, spuścić paliwo z gaźnika, sprawdzić ciśnienie w oponach, jeśli zamki chodzą z oporem to można wstrzyknąć do nich strzykawką z igłą trochę płynu hamulcowego. Nalać paliwa pełny zbiornik i cierpliwie czekać, aż nadejdą ciepłe dni.
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń

Postprzez jakub10288 » 7/11/2011, 14:08

@komarcc a zatem tak... skuter upadł na prawa stronę, leżał tylko chwilę, bo go szybko podniosłem. Z tym że pracuje inaczej...Ma "inny" dźwięk oraz mniejszą moc, na zimnym silniku mam problem z pokonaniem piaszczystej drogi...

Co do konserwacji, część "punktów" owszem wykonam lecz tych typu sprawdzenie stanu rolek itp nie zrobię ponieważ nie potrafię ^_^

Dziękuję za poradę...:)...
jakub10288
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 23/6/2011, 22:42
Lokalizacja: Żyrardów

Postprzez komarcc » 7/11/2011, 21:51

No i widzisz, tak to jest z tymi chińczykami, przewrócił się na prawo i nie jedzie, może przewróć go teraz na lewo, może się naprawi :D

A tak na serio to ciężko coś powiedzieć na odległość, jeśli chodzi o dźwięk to może tłumik się gdzieś wygiął, oberwał czy coś? Musisz szukać, bo wątpię, że usterkę będzie widać gołym okiem, a jak nie dasz rady to pozostaje mechanik.

Powodzenia

__________________________

Mój post numer 666 :twisted:
Avatar użytkownika
komarcc
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2335
Dołączył(a): 14/5/2010, 20:11
Lokalizacja: Wieluń



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości




na górê