Zobacz wątek - YAMAHA R6 JAK PRZYGOTOWAĆ MOTO DO SEZONU
NAS Analytics TAG

YAMAHA R6 JAK PRZYGOTOWAĆ MOTO DO SEZONU

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

YAMAHA R6 JAK PRZYGOTOWAĆ MOTO DO SEZONU

Postprzez katangagold » 28/10/2011, 10:20

Witam doświadczonych użytkowników dwóch kółek.Od początku tego sezonu jestem szczęśliwym posiadaczem Yamacha R6 z 2002r.Moto zakupiłem z Francji (niby) przygotowane do sezonu i tak też było,sprawował się bez zarzutów.Mam kilka pytań odnośnie serwisu,bo chciałbym wykonać go we własnym zakresie.

1.Jaki olej zastosować do silnika (nie wiem jaki był wcześniej)?

2.Jaki olej do skrzyni biegów (ile wchodzi)?

3.Czy muszę wymienić świece na nowe?

4.Jaki płyn do chłodnicy?

5.Jaki luz powinien mieć łańcuch,czym go najlepiej smarować i co ile kilometrów?

6.Czy trzeba wymieniać olej w lagach? (są szczelne)

Dziękuję bardzo za odpowiedzi (dla fachowców może oczywiste) i proszę o dodatkowe fachowe uwagi co muszę wykonać przed sezonem w mojej maszynie.
tak
Avatar użytkownika
katangagold
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/10/2011, 15:56


Postprzez adamRS » 28/10/2011, 21:18

Posiadasz moto od początku sezonu i nie wiesz takich podstawowych rzeczy czym np. smarować łańcuch? Tak z ciekawości to ile km zrobiłeś w sezonie?
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań


Postprzez katangagold » 29/10/2011, 08:35

SmarujÄ™ smarem w spraju, co tankowanie ale strasznie napiepsza po kombinezonie.
tak
Avatar użytkownika
katangagold
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/10/2011, 15:56

Postprzez katangagold » 29/10/2011, 08:51

Zrobiłem około 2000 km.Nie jestem aż takim laikiem ale wydaje mi się że dla kogoś kto jeździ już sporo czasu nie będzie problemem aby podać mi parę podpowiedzi i dobrych rad.
tak
Avatar użytkownika
katangagold
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/10/2011, 15:56

Postprzez henio12323 » 29/10/2011, 12:40

po 1 yamaHa nie yamacha...

olej taki jaki zaleca ksiÄ…zka serwisowa ;)
olej masz jeden do skrzyni biegów i do smarowania rozrządu wału itp itd...
swiec nie musisz wymieniac. ale jak nie znasz ich przeszłosci warto - i warto zainwestowac w irydówki. prędzej sprzedasz fortepian niz je zajeździsz.
płyn normalny do chłodnic aluminiowych. w zimie pewnie masz garaz wiec jakiegos kosmicznego do -100 stopni ci nie potrzeba :D
serwisówka równiez określa jak w r6 sie ustawia luz łancucha. gdzie mierzyć i ile powinien wynosic - warto tak ( do serwisówki) czasem zajrzeć mozna sie dowiedziec duuzo o poprawnej eksploatacji sprzętu. a smar w spreju jest ok, kwestia tylko by dobry wybrac. najlepiej smarowac sprzet na noc. żeby zdąrzył odparowac rozpuszczalnik. o ile nie zalejesz go za duzo nie powinien chlapac. i z własnego doswiadczenia widze że smary castrola są raczej średnie...
co do oleju w lagach - trzeba i nie trzeba. w crossówkach zaleca sie wymiane oleju co sezon. mimo że olej nie traci bardzo na swych własciwosciach. to bardzo stary olej duzo szybciej zuzywa elementy zawieszenia - panewki itp. jak sie nudzisz to mozna wymienic. koszt nieduzo by dobry olej kosztuje 50zł/litr a pewnie spokojnie ci litrówka wystarczy. mało kto własnie dba o olej w lagach a olej to podstawa dobrego i długiego ich działania :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN

Postprzez katangagold » 29/10/2011, 14:15

Dzięki bardzo za info bardzo mi pomogą twoje rady,sorki za błąd w YAMAHA (zniewaga).Odnośnie serwisu to jest tylko w języku angielskim a tam są jednak słówka techniczne nie zawsze zrozumiałe :( :?
tak
Avatar użytkownika
katangagold
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 20/10/2011, 15:56



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości




na górê