Zobacz wÄ…tek - Brak prawka w UK
NAS Analytics TAG

Brak prawka w UK

Przepisy, prawo
_________

Brak prawka w UK

Postprzez pavka » 30/4/2007, 22:29

Witam wiemy juz jakie sa konsekwencje braku pawa jazdy w PL, a czy ktos sie orientuje co grozi mi w UK bez uprawnien dodam ze mam prawo jazdy kat B i motor jest tutaj zarejestrowany . Myslicie ze jest podobnie ?
Dzieki i pozdrawiam
pavka
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30/4/2007, 22:19
Lokalizacja: Jelenia Gora - Londyn


Postprzez Traperoso » 1/5/2007, 01:03

Spoko stary, jak bede w UK kupie motor i bede smigal bez prawka (chyba, ze je wczesniej tu zrobie). Konsekwencje beda dopiero wtedy gdy spowodujesz jakis wypadek, lub wezmiesz w nim udzial, nie musi byc Twoja wina wiadomo. Ogolnie w UK, nie ma czegos takiego jak kontrola, drogowa.. chyba, ze policja przyuwazy, iz pojazd nie spelnia jakis norm bezpieczenstwa, albo zlamiesz ordynarnie przepisy przy nich to wtedy Cie zatrzyma itd. byc moze nie spyta o prawko, byc moze spyta czy masz... Tam sprawa opiera sie na zaufaniu. Powiesz, ze masz uwierza Ci. Pociag jedzie dalej, i znow jak spowodujesz wypadek, a oni beda wiedzieli, ze kiedys tam klamales bedziesz mial przeje***. Jak jestes pewny siebie, ze nic sie nie stanie to luzik, jezdzij.. Tyle pamietaj, ze nie jestes Nostradamus, i wszystko zdarzyc sie moze. Bez prawka mozesz tam jezdzic, z tabliczka L, po ukonczeniu 1 dniowego treningu tzw. Compulsory Basig Training koszt ok. 110 funtow. Mozesz wtedy jezdzic motocyklami, zdlawionymi o pojemnosci 125cccm. Bez prawa wozenia dupy po autobanach. [sam kiedys rozkminialem, opcje kupna NSR, zrobienia kursu o ktorym mowa powyzej i jezdzenia na FULL mocy tegoz motocykla, bez tabliczki L takze na autostradach, w razie co konsekwencje byly by sadze: palisz glupa itd. duzo mniejsze) pozdro
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez pavka » 1/5/2007, 21:09

Ok zgadzam sie z toba ale jest jeszcze kilka problemow, chcialbym ubezpieczyc motor ale musze podac date od kiedy mam prawo jazdy, wiem ze wrazie co to ubezpieczenie jest nie wazne, ale chociaz inaczej by to wygladalo w przypatku kradziezy. Druga sprawa to nie kupie tax road (podatku drogowego) bez ubezpieczenia, a bez tego to calkiem prz***bane odrazu na lawete! i ostre kary! przydalo by sie chociaz miec te dwie zeczy, inaczej by to wygladalo. Prawko bede mial za jakies 1,5 miesiaca ale postarajcie sie mnie zrozumciec pogoda taka a motor nie jezdzi :cry:
pavka
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 30/4/2007, 22:19
Lokalizacja: Jelenia Gora - Londyn

Postprzez Traperoso » 2/5/2007, 19:19

Tak czy siak ryzykujesz... Musisz zdecydowac! Szansa, ze ot tak Cie zlapia jest minimalna.. 1,5 miesiaca nic nie znaczy. Mozna miec pecha w jeden dzien, albo go nie miec cale zycie... Pozdro
Kawasaki ER5 2005
Avatar użytkownika
Traperoso
Mieszkaniec forum
 
Posty: 1645
Dołączył(a): 29/7/2006, 19:47
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości




na górê