Zobacz wÄ…tek - Rejestracja moto
NAS Analytics TAG

Rejestracja moto

Przepisy, prawo
_________

Rejestracja moto

Postprzez Szuma_ » 15/10/2011, 14:45

Hello.

Wiem, że jest masa podobnych tematów, ale pierwszy raz rejestruję moto, także wolę mieć wszystko czarno na białym, bez żadnych domysłów.

Do rzeczy. Niedawno kupiłem moto, gsx-r 600 srada od faceta, który kupił je poprzednio od znajomego z Austrii. Latał nim w Polsce na tymczasowych blachach, które skończyły się w czerwcu. Miał załatwić przegląd i go zarejestrować, ale tego nie zrobił i tak zostało.

Tu pytanie, czy na podstawie umowy kupna, przeterminowanego dowodu rejestracyjnego i polisy OC na byłego właściciela bez problemu zarejestruję moto na siebie? Do tego jeszcze przegląd, który sam załatwiłem. Więcej papierków nie mam. Nie wiem czy to wystarczy, stąd te pytanie. Wyczytałem na necie, że potrzeba jeszcze wyciąg z homologacji i kartę pojazdu czego nie posiadam. Nie będzie problemu z rejestracją?

Z góry dzięki za pomoc.
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin


Postprzez madcap » 15/10/2011, 16:09

nie potrzebujesz wyciągu z homologacji w przypadku zakupu o2o, które było już wcześniej zarejestrowane gdziekolwiek w Europie
pisząc tymczasowe blachy miałeś na myśli blachy do miękkego Dowodu Rejestracyjnego, czy blachy importowe wystawione w Austrii (z wybitym terminem ważności zgodnym z tymczasową polisą ubezpieczeniową również wystawioną w Austrii)?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Postprzez Szuma_ » 15/10/2011, 16:21

Tymczasowe, czyli polskie, czerwone, wystawiane na miesiąc, żeby zrobić przegląd. A polisa jest polska.
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez madcap » 15/10/2011, 16:47

jeśli miał tymczasowe polskie, co aż dziwne, bo z reguły wydaje się właściwe w WK a tylko tymczasowy DR (pozwolenie czasowe)
zgłoś się do WK właściwego dla miejsca gdzie mieszkał gość, który Tobie sprzedał o2o (czyli tego, co wystawiał pozwolenie czasowe), właściwy - wystawiony przez PWPW - Dowód Rejestracyjny powinien być do odbioru

pytanie kolejne - czy mieszkacie w tym samym powiecie?
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Szuma_ » 15/10/2011, 17:02

Właściwy dowód chyba nie jest nawet wydrukowany. Żeby zarejestrować moto potrzebny był przegląd, a tymczasowe tablice facet wziął właśnie po to, że móc dojechać na ten przegląd. Tak mi się wydaje.

Mieszkamy w innych powiatach. Chodzi mi głównie o to, czy na podstawie tych dokumentów, które wcześniej wymieniłem bez problemu go zarejestruje.
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez madcap » 15/10/2011, 18:46

nie ma możliwości uzyskania blach tymczasowych bez ważnego przeglądu
przegląd musiałbyć udokumentowany w tzw. dowodzie eksportowym wystawionym w Austrii

jeli masz umowę K-S, potwierdzenie uiszenia przez gościa opłaty zwalniającej z akcyzy, potwierdzenie z urzędu celnego o uiszczeniu opłat dokonane przez poprzedniego właściciela (tego w twojej sytuacji nie jestem pewien, czy jest potrzebne, ale lepiej mieć), aktualne zaświadczenie o dokonanym przeglądzie, to masz komplet do rejestracji

gdyby się rzucali w WK o umowę K-S sporządzoną w Austrii, to nie jest już twój problem

o powiat pytałem nie bez powodu - wówczas byłoby łatwiej odtworzyć dokumenty w WK
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Szuma_ » 15/10/2011, 19:23

Mam poprzednią umowę. Teraz dopiero zobaczyłem co jest w niej zapisane. Moto nie było sprowadzone z Austrii. Cały czas było w Polsce jak tamten właściciel wyjechał do Austrii, bo było zarejestrowane na polskich blachach. Widać trochę fakty pomieszałem, wybacz :P
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin

Postprzez madcap » 15/10/2011, 21:08

ech ........
nie komentujÄ™
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Szuma_ » 15/10/2011, 22:29

Odebrałem to jako pozytywną odpowiedz na moje pytanie. Dzięki za pomoc i jeszcze raz sorka za zamieszanie :)
Avatar użytkownika
Szuma_
Świeżak
 
Posty: 285
Dołączył(a): 2/5/2011, 15:30
Lokalizacja: Szczecin



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê