Zobacz wÄ…tek - Pierwsze moto (sport) - potrzebujÄ™ porady
NAS Analytics TAG

Pierwsze moto (sport) - potrzebujÄ™ porady

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pierwsze moto (sport) - potrzebujÄ™ porady

Postprzez Vintaar » 9/10/2011, 23:07

Witam wszystkich,

Na poczatek pare informacji o mnie. 20 lat, 180cm, 70 kg doświadczenie można powiedziec, ze ze zerowe. Prawo jazdy A zdalem niedawno, B mam od 2 lat. Przejechalem 7000km na skuterze jesli to cokolwiek znaczy. Zakupiony motocykl bede uzywac do jezdzenia na dluzsze (50 km~) dystanse. A teraz do rzeczy.

Podobaja mi sie motocykle sportowe. Potrzebuje porady co dopierwszej maszyny. Finanse mnie nie ograniczaja. Nie lubie motocykli typu naked. Przez bardzo dlugi okres czasu rozwazalem kupno Transalpa jako idealnego turystyka. Jednak 210 kilo masy mnie przerazilo. Z drugiej strony zawsze mnie ciagnelo do sportowych maszyn. I tutaj mam spory klopot. Motocyklem jak dla mnie idealnym wydaje mi sie honda CBR 250r. Napewno dawalaby mi duzo frajdy przez pierwszy sezon, moze dwa. Pytanie co dalej? Jesli sie zdecyduje na zakup motocykla z salonu, bedzie to oznaczac, ze bede nim jezdzil przez co najmniej nastepne 5 lat. I tu wydaje mi sie, ze 27 KM Hondy to bedzie za mało. Z drugiej strony sporty Hondy o polke wyzej to juz CBR 600 na ktorej bym sie niewatpliwie zabil.
Szukam wiec sportowo-szosowego motoru, nie naked'a, renomowanej marki, ktorego moc nie moze przekroczyc 60-70 KM, bo wiekszej mocy napewno nie uda mi sie opanowac. Moze tez znajdzie sie ktos, to mnie przekona do tego, ze 27KM Hondy, ktora jest moim zdaniem idealna, tylko za slaba wystarczy mi na nastepne 5 lat zabawy.
Pozdrawiam.
Vintaar
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17/6/2011, 05:53
Lokalizacja: wroclaw


Postprzez jackal_pl » 10/10/2011, 05:18

Ninja 250 jest nieco mocniejsza.
Tak ciężko cokolwiek doradzić, bo jak trafnie zauważyłeś, sporty zaczynają się od 600.
A czego konkretnie nie lubisz w nakedach?
To, że widać silnik?
Zobacz Fazery.
Kawasaki ER-5, 98r.
jackal_pl
Świeżak
 
Posty: 299
Dołączył(a): 9/3/2009, 19:55
Lokalizacja: Okolice Gliwic


Postprzez Xart » 10/10/2011, 07:33

a myślałeś może nad Kawasaki ZXR400? masa nie jest już tak przerażająca, 160kg i przy tym mieści się w Twoim przedziale siły (65KM) wydaje mi się, że jest to jeden z odpowiednich motorów na start, choć sam osobiście na początek kupiłbym Hondę CB1 lecz nie spełnia już Twoich oczekiwań w związku że to naked. ale może Suzuki GS 500 Cię zaciekawi, ma troszkę większą masę niż Kawa i moc silnika maleje do 45KM. 250 na start nie polecam, w sumie źle to ująłem, pierwszy sezon raczej by Cię zadowoliła, lecz już w następnym uważam, że zaczęło by Ci brakować mocy,a podczas zakupu z salonu motoru dużo byś stracił podczas zamiany tego motoru. więc na początek polecam coś do 500cm poj. skokowej.
FuCkInG ArOuNd
Avatar użytkownika
Xart
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30/9/2011, 09:08

Postprzez skidmarks » 10/10/2011, 08:18

Fajnym sprzętem i nie takim mocny jak CBR czy GSX-R z klas 600 ale już poważnym jest GSX-F 650 (model od 2008)

75 koni, ABS, bogate zegary (np. wyświetlacz biegu) modny wygląd, wtrysk paliwa.

Stosunkowo korzystnie dobrana cena sprawiła ze np. na rynku wtórnym też się cieszy powodzeniem.
Polecam ci maszynę z drugiej ręki 2-4 letnią.

Na początku na ogół motocykl lubi sie przewrócić a poza tym jeszcze nie wiesz w ktorą stronę chcesz iść w motocyklach . Spróbujesz to poznasz zmienisz zdanie albo porzucisz temat dwóch kółek na wieki. Po co wtedy nowy sprzęt który ma największy spadek wartości od 0 do 2-3 lat.
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez Vintaar » 10/10/2011, 15:22

Juz wszystkim tlumacze, dlaczego moto z salonu. Dostalem sie na studia z b.dobrym wynikiem z matury, wiec rodzice mi pomoga finansowo. Nie mysle, zeby bylo mnie stac na wymiane moto szybko. Kto by z takiej okazji nie skorzystal i kupil uzywke?:P

@jackal_pl
Ninja jest o 6 KM mocniejsza, ale tez ciezsza, wiec roznica mocy jest prawie niezauwazalna. Generalnie, gdyby nie deska rozdzielcza mialbym klopot co wybrac miedzy Ninja a CBR.
(seria Fazer na stronie rozpoczyna sie od 106 KM a konczy na 150 - wybacz, to nie na moje umiejetnosci (pomimo szczerych checi))

@skidmarks
Gsxf ma 85 KM - wydaje mi sie, ze to moze byc za duzo. Pisalem tez, ze nie wiem, czy poradze sobie z motorami ciezkimi, a on wazy 245 kilo na sucho.

@Xart
Dzieki za propozycje, wyzej wyjasnilem, dlaczego wolalbym moto salonowe. Nie znam kompletnie charakterystyki tego motoru - czy to wieksza aprilia rs? Chcialbym uniknac spalania na poziomie 9L :)

Pozdrawiam
Vintaar
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17/6/2011, 05:53
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez skidmarks » 10/10/2011, 15:55

To jak rodzice ci kupują to niech już nie będą tacy i wybiorą za ciebie :)
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez Vintaar » 10/10/2011, 16:06

Dzieki. Ten post mi naprawde pomogl.
Vintaar
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17/6/2011, 05:53
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez piotrek7714 » 10/10/2011, 16:17

chcesz kupic motocykl ale nie potrafisz się określic co chcesz, albo za słaby albo za mocny to za lekki to za ciężki ehh
mocna to jest zx10r a ciężki to jest goldwing. Bierz jakiąś 500 a albo bandita jak się czujesz nasiłach.
GSX-R 750 95r
piotrek7714
Świeżak
 
Posty: 155
Dołączył(a): 21/4/2011, 13:05
Lokalizacja: ELW

Postprzez Vintaar » 10/10/2011, 16:30

Chodzi mi tylko o to, czy 85 KM to nie bedzie za duzo, dlatego sie pytam tutaj. Z jednej strony idiota to sie i na rolkach zabije, ale chcialbym byc w miare rozwazny. Dzieki za propozycje
Vintaar
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17/6/2011, 05:53
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez Invi » 10/10/2011, 17:31

Nie za dużo. Ale gsxf to krowa. Ja bym nie chciał od tego zaczynać. ER6 jest bardzo fajne, masz jeszcze pedalskiego gladiusa, ducati monster.

A wiesz że poza zakupem moto to jego utrzymanie to ładnie parę k na sezon?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Vintaar » 10/10/2011, 17:49

Zdecydowanie najlepszy post w tym temacie. Dostalem 2 bardzo dobre propozycje do rozwazenia, dzieki ;)


P.S wiem
Vintaar
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 17/6/2011, 05:53
Lokalizacja: wroclaw

Postprzez Xart » 10/10/2011, 18:07

@Vintaar
mogę Cię uspokoić że każdy z tych motocykli ma spalanie około 6,5l/100km. więc nie jest źle ;)
ale właśnie skoro nie wiesz czy będziesz miał kasę na zmianę maszynki to kup coś koło 500 pojemności. poleciłbym Ci również że Kawe ER500 ale to już szosowo-turystyczny no i silniki kawy z reguły awaryjne a naprawa stosunkowo droga. kurcze właśnie jest dylemat lekki bo mówisz ze nie chcesz motoru z dużą mocą na początek,a le z drugiej strony kupując z mniejszą mocą po kilku miesiącach zaczniesz narzekać na brak tej mocy. Więc ja bym Ci radził kupić już większą pojemność z większą mocą typu R6, CBR 600RR, GSXR 600 lub FZ6(której tył jest zaje.... ładny po prostu ) i nie używać na początku całej mocy ;)) najlepsze rozwiązanie chyba w tej sytuacji. no ale wybór i tak pozostaje już na Twojej głowie ;]
PS: najlepiej z tych wymienionych proponowałbym Ci R6. powinieneś dać sobie spokojnie radę z tą bestią, ale jakże piękną :)
FuCkInG ArOuNd
Avatar użytkownika
Xart
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30/9/2011, 09:08

Postprzez maciejka69 » 10/10/2011, 18:09

skoro się przyglądasz to może mógłbyś jeszcze wziąć pod uwagę suzuki bandit 600
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Atlantis » 10/10/2011, 18:14

Najlepszy jest Er-6f. Jak zwykle w tego typu temacie.
1. WÄ…ski
2. Nieagresywny w oddawaniu mocy, a jednak daje radę więcej niż tylko toczyć się.
3. Waży ~200 kg, a nie 230, 240 i więcej.
4. Kosztuje rozsądne pieniądze(nowy z salonu[walczymy o rabaty], używany: Kawasaki traci więcej na wartości niż np. Honda)
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez adamRS » 10/10/2011, 18:35

Xart napisał(a):Więc ja bym Ci radził kupić już większą pojemność z większą mocą typu R6, CBR 600RR, GSXR 600 lub FZ6(której tył jest zaje.... ładny po prostu ) i nie używać na początku całej mocy ;)) najlepsze rozwiązanie chyba w tej sytuacji. no ale wybór i tak pozostaje już na Twojej głowie ;]
PS: najlepiej z tych wymienionych proponowałbym Ci R6. powinieneś dać sobie spokojnie radę z tą bestią, ale jakże piękną :)

Rzeczywiście całkiem inteligentna porada :roll:
Avatar użytkownika
adamRS
Świeżak
 
Posty: 486
Dołączył(a): 6/2/2010, 17:12
Lokalizacja: Wieluń/Poznań

Postprzez rogos17 » 10/10/2011, 18:38

MONSTER!!!
Too fast to live, too young to die
Avatar użytkownika
rogos17
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 23/10/2007, 09:44

Postprzez Atlantis » 10/10/2011, 18:46

Xart napisał(a): mówisz ze nie chcesz motoru z dużą mocą na początek,a le z drugiej strony kupując z mniejszą mocą po kilku miesiącach zaczniesz narzekać na brak tej mocy. Więc ja bym Ci radził kupić już większą pojemność z większą mocą typu R6, CBR 600RR, GSXR 600 lub FZ6(której tył jest zaje.... ładny po prostu ) i nie używać na początku całej mocy ;)) najlepsze rozwiązanie chyba w tej sytuacji. no ale wybór i tak pozostaje już na Twojej głowie ;]
PS: najlepiej z tych wymienionych proponowałbym Ci R6. powinieneś dać sobie spokojnie radę z tą bestią, ale jakże piękną :)


I dzięki takim powstają opowieści o "dawcach".
Pogratulować.

PS
Jak Tobie zaczyna brakować mocy w 500'tce po paru miesiącach to znaczy, że jeździsz motocyklem w linii prostej: przód-tył. Ciekawe jak Ci idzie manewr zwany "skrętem".
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Xart » 10/10/2011, 18:55

Atlantis napisał(a):
Xart napisał(a): mówisz ze nie chcesz motoru z dużą mocą na początek,a le z drugiej strony kupując z mniejszą mocą po kilku miesiącach zaczniesz narzekać na brak tej mocy. Więc ja bym Ci radził kupić już większą pojemność z większą mocą typu R6, CBR 600RR, GSXR 600 lub FZ6(której tył jest zaje.... ładny po prostu ) i nie używać na początku całej mocy ;)) najlepsze rozwiązanie chyba w tej sytuacji. no ale wybór i tak pozostaje już na Twojej głowie ;]
PS: najlepiej z tych wymienionych proponowałbym Ci R6. powinieneś dać sobie spokojnie radę z tą bestią, ale jakże piękną :)


I dzięki takim powstają opowieści o "dawcach".
Pogratulować.

PS
Jak Tobie zaczyna brakować mocy w 500'tce po paru miesiącach to znaczy, że jeździsz motocyklem w linii prostej: przód-tył. Ciekawe jak Ci idzie manewr zwany "skrętem".

kto czyta nie błądzi i w tym przypadku ta rada powinna znaleźć odbiorcę. chłopie nie urywaj mojej wypowiedzi w połowie, nie czytałeś od początku postów, zobaczyłeś część wypowiedzi i mnie krytykujesz? mając na myśli bark mocy po kilku miesiącach mówiłem o 250cm. i gdybyś czytał uważnie to zauważył byś również że napisałem słowo o Hondzie CB1 więc jadąc choćby w linii prostej nie chciałbyś jechać raczej z maksymalną prędkością (~200km/h dla tego motoru) ponieważ bez owiewek nie zbyt komfortowo się prowadzi. więc proszę o:
1 czytanie uważnie wypowiedzi innych a późniejsze komentowanie i ewentualne krytykowanie
2. troszkę praktyki i nie udzielanie się w tematach w których nie masz doświadczenia.
3. smacznego jajka. :*

Rozumie Twoje uniesienie ale nie akceptuję zgryźliwych uwag które mogą inspirować kłótnię na forum.Jeżeli dyskusja pójdzie dalej tym torem to zamknę temat.

senekkorzenna
FuCkInG ArOuNd
Avatar użytkownika
Xart
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30/9/2011, 09:08

Postprzez maciejka69 » 10/10/2011, 19:01

Xart napisał(a):proszę o:
1 czytanie uważnie wypowiedzi innych a późniejsze komentowanie i ewentualne krytykowanie
2. troszkę praktyki i nie udzielanie się w tematach w których nie masz doświadczenia.
3. smacznego jajka. :*


proponowanie komuś cbr600rr albo r6 na pierwszy motocykl musi oznaczać, że bardzo Ci się podobają te motocykle, ale sam nimi jeszcze nigdy nie jeździłeś
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Xart » 10/10/2011, 19:11

maciejka69 napisał(a):
Xart napisał(a):proszę o:
1 czytanie uważnie wypowiedzi innych a późniejsze komentowanie i ewentualne krytykowanie
2. troszkę praktyki i nie udzielanie się w tematach w których nie masz doświadczenia.
3. smacznego jajka. :*


proponowanie komuś cbr600rr albo r6 na pierwszy motocykl musi oznaczać, że bardzo Ci się podobają te motocykle, ale sam nimi jeszcze nigdy nie jeździłeś


dosłownie jakieś 4 godzinki temu jeździłem R6 z 2001r. jeszcze chcesz mi coś powiedzieć czego nie wiem?
FuCkInG ArOuNd
Avatar użytkownika
Xart
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 30/9/2011, 09:08

Następna strona


Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê