Zobacz wÄ…tek - suzuki gsxr 750 k6
NAS Analytics TAG

suzuki gsxr 750 k6

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

suzuki gsxr 750 k6

Postprzez vuvu » 28/9/2011, 17:42

Witam
Mam 182 cm wzrostu waga okolo 100kg
Moto do jadzy po miescie ale tez nie do konca delikatny wypad poza miasto ale to tak regularnie co 3-5dni

Ptyania:
-czy jest wystarczajaca duzo miejsca bo mocy na pewno wystarczy :D
-czy dobrze sie prowadzi
-jak wyglada sprawa serwisu ogolnej wymiany poszczegulnych elementow
-zapotrzebawania na paliwko
Wszystko co wiecie o tej maszynce tez prosze napisac

Za wszystkie odpowiedzi z gory thx
vuvu
Świeżak
 
Posty: 20
Dołączył(a): 24/6/2011, 18:31


Postprzez Vergon » 28/9/2011, 18:33

To ja do tych pytań dorzucę swoje :wink:

K6/K7 ma zmienne mapy zapłonu czy dopiero od K8?
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa


Postprzez marek760i » 29/9/2011, 08:12

100 kilo to waga na harley-a raczej, schudnij ze 25 i wszysko bedzie git
dopiero K8 ma zmienne mapy
s1000rr
Avatar użytkownika
marek760i
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 26/4/2009, 21:47
Lokalizacja: OGL

Postprzez maciejka69 » 29/9/2011, 10:54

marek760i napisał(a):100 kilo to waga na harley-a raczej, schudnij ze 25 i wszysko bedzie git
dopiero K8 ma zmienne mapy


chyba nie wiesz ile to jest 100kg. Sam pewnie ważysz 50 i stąd ta ignorancja. Można ważyć 100kg i być po prostu dużym chłopem, a można 80 i być tłustym
GSX1400
Avatar użytkownika
maciejka69
Stały bywalec
 
Posty: 1091
Dołączył(a): 4/8/2011, 12:50
Lokalizacja: Okolice Krakowa

Postprzez Atlantis » 29/9/2011, 15:42

maciejka69 napisał(a):
marek760i napisał(a):100 kilo to waga na harley-a raczej, schudnij ze 25 i wszysko bedzie git
dopiero K8 ma zmienne mapy


chyba nie wiesz ile to jest 100kg. Sam pewnie ważysz 50 i stąd ta ignorancja. Można ważyć 100kg i być po prostu dużym chłopem, a można 80 i być tłustym


Nie zamierzam się kłócić, bo biologia to nie moja mocna strona. Mam 183 cm i 76-77 kg. Nie czuję się źle z tą wagą. Mimo wszystko myślę, że 100 kg to na 182 cm to za dużo. Policzcie BMI, z kalkulatora wychodzi 30.2. Od 30stu jest pierwszy stopień otyłości. Nawet zakładając grube kości i potężną posturę, tudzież atletyczną sylwetkę jest to niewątpliwie nadwaga. Nie przeczę - cecha indywidualna, ale dla zdrowia do 90 warto by zrzucić. Ile jesteście w stanie przebiec, z taką masą, kilometrów?
Ostatnio edytowano 29/9/2011, 17:46 przez Atlantis, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Atlantis » 29/9/2011, 17:47

Już dodałem "wtrącenie", wyartykułowane odpowiednio przecinkami. Przepraszam za błąd.
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez skidmarks » 29/9/2011, 19:00

Normalnie jakby wszedł na forum dla bab.
Z tÄ… wagÄ…...

Do rzeczy


-czy dobrze sie prowadzi


Przejedź się, każdy ma inne preferencje.



-czy jest wystarczajaca duzo miejsca bo mocy na pewno wystarczy Very Happy


Pozycja jest z naciskiem na tor ewidentnie.

-zapotrzebawania na paliwko


Tutaj siÄ™ zapierdziela na gixerze a nie pilnuje 4 tys obr na 6 biegu :lol:



-jak wyglada sprawa serwisu ogolnej wymiany poszczegulnych elementow


Wymienia sie na czas ;)

CZym jeździłeś wcześniej że się pchasz z odrzutowcem do miasta?
Yamaha YZF 1000
Avatar użytkownika
skidmarks
Stały bywalec
 
Posty: 1402
Dołączył(a): 18/6/2009, 18:26
Lokalizacja: zachód Polski

Postprzez madcap » 29/9/2011, 19:46

sorry za OT, ale pociÄ…gnÄ™ dalej temat

Atlantis napisał(a):(...)Mimo wszystko myślę, że 100 kg to na 182 cm to za dużo. Policzcie BMI, z kalkulatora wychodzi 30.2. Od 30stu jest pierwszy stopień otyłości. Nawet zakładając grube kości i potężną posturę, tudzież atletyczną sylwetkę jest to niewątpliwie nadwaga. Nie przeczę - cecha indywidualna, ale dla zdrowia do 90 warto by zrzucić. Ile jesteście w stanie przebiec, z taką masą, kilometrów?(...)



przy takiej wadze i 2 cm wiecej wzrostu, w miarę możliwości 3x w tygodniu tłukę po 2.5 km na basenie (cirka 50 min, więc nie jest to dynamiczne tempo) i do tego na zmianę (przeplatam) biegam po 15 km

nadto 2 - 3 razy w roku biegam maratony z czasem cirka 3,5 godziny (też żadna rewelacja, ale zapraszam)
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez fyszmen » 29/9/2011, 20:14

Ja też biegam 2-3 razy w tygodniu w zależności od tego czy znajdę czas ale tylko dla siebie :lol: tzn dla utrzymania kondycji dobrej :D
W żadne maratony sie nie bawię,wolę sobie samemu pobiegać z słuchawkami na uszach :D

A co do tego to mam 181 cm i 86kg.
R6 2003r.
Avatar użytkownika
fyszmen
Świeżak
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13/6/2011, 09:30
Lokalizacja: Gorlice

Postprzez marek760i » 29/9/2011, 21:20

słuchajta tu, motocylke sportowe budowane sa na 70-80 kg, znaczna rozbierznocs od tego wymaga ingerencji w zawieszenie, wymiana sprezyn itd, jezeli wiecie oczym w ogole mowie, wiec mi nie pitolta, ze to nic nie szkodzi w moto sportowym, chyba ze sie jezdzi rekeacyjnie, do czego ten moto akurat nie słuzy
s1000rr
Avatar użytkownika
marek760i
Świeżak
 
Posty: 150
Dołączył(a): 26/4/2009, 21:47
Lokalizacja: OGL

Postprzez Atlantis » 2/10/2011, 11:25

marek760i napisał(a):słuchajta tu, motocylke sportowe budowane sa na 70-80 kg, znaczna rozbierznocs od tego wymaga ingerencji w zawieszenie, wymiana sprezyn itd, jezeli wiecie oczym w ogole mowie, wiec mi nie pitolta, ze to nic nie szkodzi w moto sportowym, chyba ze sie jezdzi rekeacyjnie, do czego ten moto akurat nie słuzy


Japańczyki twierdzą, że swoje moto ustawiają seryjnie pod 75kg. Tak samo jak robi się testy Euro NCAP. 70 nie będzie wielkiej różnicy, tak samo jak przy 80. Przy 100 będzie. Wtedy trzeba grzebać, tak jak w przypadku brania ze sobą plecaka.

Poza tym nie musicie wierzyć ludziom z forum. Nie znam się na biologii stosowanej, ani tym podobnych pierdołach. Proponuję pogadać z dietetykiem. Chyba, że ktoś taki jest na forum 8)
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez BMW_Zbyszek » 7/10/2011, 03:51

madcap napisał(a):sorry za OT, ale pociągnę dalej temat

Atlantis napisał(a):(...)Mimo wszystko myślę, że 100 kg to na 182 cm to za dużo. Policzcie BMI, z kalkulatora wychodzi 30.2. Od 30stu jest pierwszy stopień otyłości. Nawet zakładając grube kości i potężną posturę, tudzież atletyczną sylwetkę jest to niewątpliwie nadwaga. Nie przeczę - cecha indywidualna, ale dla zdrowia do 90 warto by zrzucić. Ile jesteście w stanie przebiec, z taką masą, kilometrów?(...)



przy takiej wadze i 2 cm wiecej wzrostu, w miarę możliwości 3x w tygodniu tłukę po 2.5 km na basenie (cirka 50 min, więc nie jest to dynamiczne tempo) i do tego na zmianę (przeplatam) biegam po 15 km

nadto 2 - 3 razy w roku biegam maratony z czasem cirka 3,5 godziny (też żadna rewelacja, ale zapraszam)


Uwielbiam takie dyskusje...jeden drugiego nie widzi a leci zaraz od "grubych",BMI, i innych wynalazków ;-)

Mam 190cm i dobre 10 lat ważyłem 135kg - najlepiej się czułem z tą wagą,
miałem slizg na moto i przerwę w treningach, obecnie "tylko" 123kg i jakos tak licho ale wracam do formy
Byłem prywatnym ochroniarzem - boks, zapasy, pływanie, biegi, krav maga - a nie tylko "pokazowym olbrzymem" który ledwo chodzi za swoim klientem...

Ale kogo obchodzi jak wyglądasz, czy biegasz, coś trenujesz czy tylko leżysz i odpoczywasz?
Jestem po AWF i na pewno do "ogryzków" nie należę, z wagą 135 kg zawstydzałem nie jednego "szczupłego i wysportowanego" ucznia na lekcjach wych. fiz. gdy pracowałem w szkole...

Ale wiem co mi większość "mądrali" poradzi: z taką (nad)wagą powinienem sprzedać zx10r i kupić chopperka...

Pozdrawiam i przepraszam autora wÄ…tku za OT.
BMW r1100rs, zx10r
BMW_Zbyszek
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 11/5/2010, 10:50
Lokalizacja: Bydgoszcz

Postprzez Atlantis » 7/10/2011, 10:22

BMW_Zbyszek napisał(a):
madcap napisał(a):sorry za OT, ale pociągnę dalej temat

Atlantis napisał(a):(...)Mimo wszystko myślę, że 100 kg to na 182 cm to za dużo. Policzcie BMI, z kalkulatora wychodzi 30.2. Od 30stu jest pierwszy stopień otyłości. Nawet zakładając grube kości i potężną posturę, tudzież atletyczną sylwetkę jest to niewątpliwie nadwaga. Nie przeczę - cecha indywidualna, ale dla zdrowia do 90 warto by zrzucić. Ile jesteście w stanie przebiec, z taką masą, kilometrów?(...)



przy takiej wadze i 2 cm wiecej wzrostu, w miarę możliwości 3x w tygodniu tłukę po 2.5 km na basenie (cirka 50 min, więc nie jest to dynamiczne tempo) i do tego na zmianę (przeplatam) biegam po 15 km

nadto 2 - 3 razy w roku biegam maratony z czasem cirka 3,5 godziny (też żadna rewelacja, ale zapraszam)


Uwielbiam takie dyskusje...jeden drugiego nie widzi a leci zaraz od "grubych",BMI, i innych wynalazków ;-)

Mam 190cm i dobre 10 lat ważyłem 135kg - najlepiej się czułem z tą wagą,
miałem slizg na moto i przerwę w treningach, obecnie "tylko" 123kg i jakos tak licho ale wracam do formy
Byłem prywatnym ochroniarzem - boks, zapasy, pływanie, biegi, krav maga - a nie tylko "pokazowym olbrzymem" który ledwo chodzi za swoim klientem...

Ale kogo obchodzi jak wyglądasz, czy biegasz, coś trenujesz czy tylko leżysz i odpoczywasz?
Jestem po AWF i na pewno do "ogryzków" nie należę, z wagą 135 kg zawstydzałem nie jednego "szczupłego i wysportowanego" ucznia na lekcjach wych. fiz. gdy pracowałem w szkole...

Ale wiem co mi większość "mądrali" poradzi: z taką (nad)wagą powinienem sprzedać zx10r i kupić chopperka...

Pozdrawiam i przepraszam autora wÄ…tku za OT.


Legitymujesz się prawie, że wymiarami PUDZIANA "za czasów świetności".
Uważasz, że On jest szczuplutki i proporcjonalny?

Kręgosłup jest jeden, kolana tak samo i na pewno nie zostały stworzone do przenoszenia 30 kg więcej niż "było w projekcie". Poza tym jak widzę kolesia, takiego wielkiego pakera wciśniętego w jednoczęściowe kombi, który nawet na litrze wygląda jak na psie to mi się trochę śmiać chce. Inna już sprawa, że przy 130 kg wagi, pomijając rozłożenie obciążenia, praktycznie zawsze jeździsz z "pasażerem".
Nie neguję muskulatury, masy etc. - na moto trzeba być sprawnym i stosunkowo silnym, ale postura Misia w niczym nie pomaga.
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Invi » 7/10/2011, 11:10

Jak dodam ~50kg pasażerkę (czyli ze mną wychodzi te 120kg) to moto przestaje przyśpieszać i hamować, więc nie ma bata żeby taka masa nie miała wpływu na prowadzenie moto, i nie ma znaczenia czy to same mięśnie czy tłuszcz. Na litrze zapewne mniej to czuć, ale spory wpływ też musi być. Inna sprawa to gleby, lecące 120kg ma znacznie większa energię którą może wytracić na uderzeniu niż lecące 70kg, obciążenie kości itd też jest zupełnie inne.

Nie mówię że grubasy mają nie jeździć, mówię tylko że znacznie zmniejsza to ich potencjalną szybkość.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez madcap » 7/10/2011, 11:16

sorry za OT
Atlantis popatrz na Przemka SaletÄ™
jakoś wzrost, waga, sylwetka nie przeszkadza mu w ściganiu sięi to już nawet trudno w jego przypadku mówić o amatorskim ściganiu się
więc twoja teza jakoś w tym przypadku psu w budę
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez Invi » 7/10/2011, 11:56

Saleta taki znowu ciężki nie jest (~90kg?), a i tak gdzieś wspominał że ściga się na litrowym gsxr'rze bo na 600 jego masa by zbyt mocno przeszkadzała.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Atlantis » 7/10/2011, 12:15

madcap napisał(a):sorry za OT
Atlantis popatrz na Przemka SaletÄ™
jakoś wzrost, waga, sylwetka nie przeszkadza mu w ściganiu sięi to już nawet trudno w jego przypadku mówić o amatorskim ściganiu się
więc twoja teza jakoś w tym przypadku psu w budę


Nie do końca prawda. Sam Saleta powiedział, że jest chyba najwyższy w stawce i prawdopodobnie najcięższy. Gdyby był niższy/lżejszy kulał by lepsze czasy. Jeździ, bo lubi, to oczywiste.

Ja się zgadzam z Invim - wiara jeździ srojdkach 49 cm^3 z pasażerem(że to jest układ statyczny, a nie dynamiczny to już inna sprawa :lol: ) i są zadowoleni z siebie, każdy robi jak lubi. Ale sportowa 600-ta z pasażerem już tylko jeździ, na pewno przy masie 120-130 kg już sobie nie podzidujesz tak jak osoba dajmy na to o przeciętnej wadze. Zwróćcie uwagę, że nawet puszka z 4 osobami na pokładzie przyspiesza i hamuje gorzej niż z samym kierowcą; a co dopiero motocykl...
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez sepo » 8/10/2011, 11:12

ale wy pitolicie. waze 97 kg i hornetem loilem tylki litrom po miescie. na torze by bylo inaczej ale w ruchu ulicznym jak ktos dobrze ogarnia sprzeta i ma dobrze nawalone pod kopula to da sobie rafe
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: ZÄ…bki

Postprzez C-bool » 8/10/2011, 11:52

W moim odczuciu osoba grubo ponad 100 kg na małej, sportowej 600tce to trochę mija się z celem. Są przecież jeszcze goldasy :lol:

btw. 130 kg to więcej niż ja z bratem xD
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Invi » 8/10/2011, 11:52

Invinciblee napisał(a): mówię tylko że znacznie zmniejsza to ich potencjalną szybkość.


Przecież napisałem, kolesie przy bardzo podobnych umiejętnościach, głównie na przyśpieszenie i hamowanie, to te dodatkowe 50kg będzie bardzo przeszkadzać. W wypadku - koleś ogarniający vs koleś bojący się jazdy będzie to bez znaczenia.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Następna strona


Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê