Zobacz wÄ…tek - Motocykl na prawko A2
NAS Analytics TAG

Motocykl na prawko A2

Przepisy, prawo
_________

Motocykl na prawko A2

Postprzez fincher » 6/10/2011, 20:42

Witam
Interesuje mnie co trzeba by było zrobić aby motocykl zarejestrować tak aby się zmieścił w normach do prawka kategorii A2.
Jest wiele ładnych motocykli które niestety minimalnie bądź trochę więcej przekraczają tą magiczną linię 48km.

Interesuje mnie jak by wyglądała cała procedura "Zdławienia" motocykla.
NP
Mam Ducati Monster 600 o mocy około 60 km- chciałbym się nim poruszać na prawku kategorii A2 (czyli o mocy maks 48km).
To motocykl do serwisu żeby go jakoś zablokowali potem na przegląd i na przeglądzie dostane kwitek o tym że to i to sie zmieniło i potem mógłbym już zarejestrować go żeby w dowodzie miał wbite te 48km?

Czy jak to siÄ™ odbywa?

Chciałbym wiedzieć bo właśnie monster ( Poza monsterem jeszcze sv 650)) mi się bardzo podoba a niestety przekracza tą normę nieznacznie.



Proszę o nie pisanie odpowiedzi typu : "Jeszcze nie wprowadzili a już chce obejść przepisy"
"Młody i głupi to będzie chciał zaqrwiać" "jak zarejestrują to odblokujesz i ogień"
ITP

To że jestem młody wcale nie oznacza że brak mi rozsądku i wyobraźni (kierowcy)
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45


Postprzez madcap » 6/10/2011, 22:14

a co tu pisać
właściwie kombinujesz
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?


Re: Motocykl na prawko A2

Postprzez fincher » 7/10/2011, 09:27

fincher napisał(a):


To motocykl do serwisu żeby go jakoś zablokowali potem na przegląd i na przeglądzie dostane kwitek o tym że to i to sie zmieniło i potem mógłbym już zarejestrować go żeby w dowodzie miał wbite te 48km?




Czyli odbywało by się to mniej więcej tak jak napisałem ?
Czy potem mogły by być jakieś problemy z przerejestrowaniem motocykla. Bo rozumiem że jeżeli zmieniają się dane techniczne to dostał bym nowy dowód.
Czy założenie takiej "blokady" bardzo by zaszkodziło silnikowi i osłabiło jego żywotność itp ?
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45

Postprzez madcap » 7/10/2011, 09:50

zmiany danych sÄ… nanoszone przez wymianÄ™ dokumentu
nieistotne czy to DR, DO, PJ, paszport

co do żywotności i szkodliwości - w żaden sposób to nie szkodzi - jesli oczywiście jest to fachowo wykonane

co do "wykastrowania" desmopieca to radzę poszukać dobrego fachowca/serwisu
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez fincher » 7/10/2011, 11:16

DObra to już wiem a orientujesz się ile by kosztowało coś takiego ?
Chodzi mi o " zmulenie" monstera 600 lub sv 650 dajmy na to w autoryzowanym serisie o ile by się podjęli czegoś takiego.





Dowiedziałem się iż "W niemczech motocykle wymagają dławienia do 37KM więc tyle widnieje w papierach. "
Czy kupno motocykla od sąsiadów z zachodu załatwiło by sprawę.
Chodzi mi głównie o rejestracje go tak aby można było się poruszać na prawko A2.

Oczywiście nie myślę o jakimś potworze- przecinaku.
RozglÄ…dam siÄ™ tak za Monsterem/ Sv czy czymÅ› w podobie.
Avatar użytkownika
fincher
Bywalec
 
Posty: 822
Dołączył(a): 20/6/2011, 21:45



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości




na górê