Zobacz wÄ…tek - Problem z Suzuki DR-350 - proszÄ™ o pomoc
NAS Analytics TAG

Problem z Suzuki DR-350 - proszÄ™ o pomoc

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Problem z Suzuki DR-350 - proszÄ™ o pomoc

Postprzez us07 » 1/10/2011, 21:51

Panowie prosze o pomoc w temacie drki 350 z 94r - odpalana na starter (brak rozruszinka) Kumpel kupil sobie pierwszy motor Suzuki DR350 od znajomego ktory przestal nim jezdzic 2 lata temu i motocykl stał pokryty gruba warstwa kurzu. Motocykl został odswiezony (wymiana swiecy, oleju, filtrów, czyszczenie i regulacja gaznika) Problem polega na odpaleniu maszyny. Suzi odpala baaardzo sporadycznie po godzinach walki z kopką (dodam, ze obsluga dekompresora i technika odpalania jest mi znana) Odpalony motocykl działa prawidłowo aż do zgaszenia i pozniej nawet na ciepłym silniku walka z odpaleniem zaczyna się od nowa...Iskra jest prawidłowa, paliwo dochodzi. Kiedy nie odpala świeca niestety jest czarna i mokra...jak dla mnie kompresja jest duża - nie ma mowy o kopnięciu bez zastosowania dekompresji, odpalenie na "zapych" nie wchodzi w grę - nawet na 3 biegu blokuje koło na betonie. Motocykl trafił do mechanika ktory ponownie przeciscił gaznik i niestety nie poradził nic na odpalanie. Zadziwil mnie nawet stwierdzeniem, ze silnik bedzie juz pewnie 'wypluty' i trzeba romont zrobic (ok 2 tys PLN). Stwierdzil tak po tym jak w koncu odpalil i niby mocno dymił po dodaniu i odjeciu gazu...(dodam, ze nawet nie zdjął głowicy i nie widział tłoka) Kiedy przed oddaniem do mechanika jezdzilem motorem przez ok 30 min to silnik pracowal przyzwoicie i nie zauwazylem zadnego dymienia a problemem był tylko rozruch. Obawiam sie ze mechanik zwyczajnie rozłożył ręce i chce sie pozbyc motocykla z warsztatu odstraszając ceną remontu....

Może jest ktoś na forum, kto podpowie coś mądrego? Może polecicie mi kogoś z wielkopolski, kto ma pojęcie i chęć by zająć się starą DR-ką? Wygląda mi na to, ze mechanicy ktorych znam chcieliby najchetniej wymieniac olej i to w nowych motocyklach...
us07
Świeżak
 
Posty: 19
Dołączył(a): 1/10/2011, 21:06


Postprzez henio12323 » 2/10/2011, 07:58

nawet stary zuzyty tłok bedzie dawał taka kompresje własnie. a mimo to moze brac olej i ciezko odpalac. nic nie napisałes o zaworach, one mogą byc przyczyną słabego odpalenia. wystarczy że luz jest źle ustawiony. sprawdź luzy zaworowe. i powinien palic. i ja bym podjechał gdzies na mierzenie kompresji ;P dla ciebie moze byc duuuza ale w rzeczywistosci tłok moze byc rzeczywiscie do wymiany.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN




Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 11 gości




na górê