Zobacz wątek - Plynne wrzucanie 3-ego biegu
NAS Analytics TAG

Plynne wrzucanie 3-ego biegu

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Plynne wrzucanie 3-ego biegu

Postprzez oxford88 » 19/6/2011, 18:31

Czesc wszystkim
Posiadam k3 600, motocykl wysokoobrotowy. Najprawdopodobniej motocykl byl uzywany przez poprzedniego wlasciciela na torze.
Sprawa wyglada tak ze nie moge plynnie wrzucic 3-ego biegu. Probowalem na dziesiec sposobow (przy roznych obrotach, sprzeglo całe, sprzęgło do polowy, do 3/4) i zawsze jest zgrzyt skrzyni. Wrzucanie 2,4,5 biegu przebiega plynnie. Czytałem poradniki, ze trzeba wywierac lekki nacisk przed i po zmianie, ze trzeba jak najszybciej wysprzeglac itp. Przedstawie jak wyglada moja jazda:
1.Odpalam, czekam az się rozgrzeje, sprzęgło, wbijam pierwszy bieg i ruszam.
2.Jade te 40km/h (4-5tys. obrotow), dodaje troche gazu, wywieram lekki nacisk na skrzynie, naciskam całe sprzegło - jednoczesnie (staram się w tym samym czasie) odpuszczam troche gazu (obroty spadaja nisko do jakis 2tys.), wbijam drugi bieg i odpuszczam sprzęgło. Bieg wchodzi plynnie i jade dalej.
3.Jade teraz kolo 60km/h (obroty 5-6 tys.), dodaje troche gazu, wywieram lekki nacisk na skrzynie, naciskam całe sprzegło - jednoczesnie (staram się w tym samym czasie) odpuszczam manetke gazu np. o ½ czasem o 1/3 (obroty zawsze spadaja nisko do jakis 1-2tys.), wbijam trzeci bieg i odpuszczam sprzeglo. Slysze trzask ale nie szarpie. Wiem ze obroty spadaja za nisko, wszystko przez sprzęgło, przez które obroty spadaja bardzo nisko do 1-2 tys. Staram się to zrobic jak najszybciej ale dokladnie i na pewno trwa to dłużej niż jedna sekunda.
Kolejne biegi wchodzi już tak jak powinny, plynnie, bez zadnego zgrzytu, trzasku czy szarpniecia.

Sporadycznie wchodzi mi 3 bieg bez zgrzytu tylko jak chce potem powtorzyc to identycznie, to juz nie wychodzi :/ nie wiem moze to kwestia wprawy ale inne biegi wchodza mi plynnie.
Moze ktos napisac przy jakich obrotach (na 2 biegu) najlepiej mu wchodzi 3 bieg ? I czy duzo odpuszcza manetkę przy zmianie na wyzszy bieg, bo moze za duzo gazu odpuszczam lub za mało (o 1/2 ? 1 / 8) ? Czy ktoś moglby mi doradzić co robic, żeby to wszystko przebiegalo plynnie i bez zgrzytów ? Szkoda mi skrzynii ;/
Jak ktoś ma jeszcze jakies pytania to proszę pytac.
Pozdrawiam
Krzysiek
oxford88
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/6/2011, 18:23
Lokalizacja: Opole


Postprzez Kaniuszy » 19/6/2011, 19:06

na dwójce gaz od samego wrzucenia biegu, przy ok 7 tysiącach obrotów szybkie naciśnięcie sprzęgła, możesz delikatnie odpuścić gaz, ale bardzo delikatnie (nie musisz), wrzucasz trójkę. ogólnie w sportach łatwiej biegi wchodzą jak ciągle zwiększają się obroty przed samą zmiana biegu. gdy zmieniasz bieg gdy obroty spadają to nie wchodzi pięknie.

spróbuj tak i dawaj znać :) ale wiesz, każdy moto jest inny...
Kawa zx6r, 1998
Avatar użytkownika
Kaniuszy
Świeżak
 
Posty: 364
Dołączył(a): 11/1/2011, 22:54
Lokalizacja: Łuków/Warszawa


Postprzez RUTRA.RD » 22/6/2011, 08:22

1 zmień olej lub go dolej zobacz ile o masz wlanego. Ma to znaczenie na pace skzyni biegów. Mam ten sam problem w nissan micra ktorym robie prawko na B 3 mi kijowo wchodzi a reszta ok
TL1000R- Odszedł została Hayabusa i
Nowy nabytek KTM RC8
Avatar użytkownika
RUTRA.RD
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 4149
Dołączył(a): 14/10/2010, 11:58
Lokalizacja: Satanistyczna pustka umysłowa

Postprzez oxford88 » 26/6/2011, 12:13

Dzieki za odpowiedzi.
Kaniuszy dobrze doradzil, lepiej wrzucac wyzsze biegi, gdy obroty sie zwiekszaja. Trojka przy 7tys obrotach wchodzila dobrze. Juz lepiej mi to wychodzi :) a takie jeszcze jedno pytanie: Przy jakich obrotach wrzucac drugi bieg (z 1 biegu na 2 bieg) i czy tez prawie nie odpuszczac manetka, zeby wyszlo to jak najbardziej plynnie ?
Krzysiek
oxford88
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 19/6/2011, 18:23
Lokalizacja: Opole

Postprzez alasek132 » 29/9/2011, 14:49

1-2 . około 7 tys
RS
alasek132
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 17/8/2011, 16:01

Postprzez CzLop » 29/9/2011, 19:23

ja miałem problemy spoczątku z moja kawa zx7r z 2 biegirm mialem problemy ale z czasek wyczułem skrzynie i biegi teraz z małym popuszczeniu manetki wchodza płynnnie bez sprzegła i bez żadnych zgrzytów :)
BEZ MORTÓRA MINA JEST PONURA :)
Avatar użytkownika
CzLop
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 2/6/2011, 20:58



Powrót do Technika jazdy



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość




na gr