Zobacz wÄ…tek - KTM EXC 450, Honda CRF 450 X
NAS Analytics TAG

KTM EXC 450, Honda CRF 450 X

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

KTM EXC 450, Honda CRF 450 X

Postprzez Zabro » 20/9/2011, 20:03

Witam wszystkich bardzo serdecznie.

Jestem nowy na forum. Sezon powoli się kończy, zbliża się dla mnie czas zmiany motocykla.
Sprzedaje swoją Huse i no właśnie, jak widzicie w tytule, upatrzyłem sobie te dwa motorki i mam do Was kilka pytań :). Honda CRF 450 X, wersja Enduro - właśnie taki motocykl potrzebuje, żebym mógł go zarejestrować i poruszać się nim również po mieście. Jednak jak zwykle jest i problem, jest ich bardzo mało na rynku wtórnym. Tak więc drugi wybór to KTM EXC 450, jednak o nim wiem zdecydowanie mniej niż o CRFce. Jak już ustaliłem jest ich znacznie więcej na rynku. Ale nie wiem czy:
można go zarejestrować?
ma z tyłu światło stopu czy nie?
jak z awaryjnością?
i czy koszty utrzymania EXC 450 sÄ… takie chore jak w tym artykule http://www.scigacz.pl/KTM,EXC,250,vs,EX ... 12627.html

"EXC 450:

- wymiana oleju w silniku z filtrem oleju, co 15 mh,
- kontrola luzów zaworowych i ewentualna regulacja, 15 mh,
- kontrola stanu zaworów, sprężyn zaworowych i uszczelniaczy, 45 mh,
- wymiana ww. kompletu, 90 mh,
- wymiana tłoka, 90 mh,
- wymiana korbowodu, łożyska wału i uszczelniaczy, 90 mh,
- wymiana łańcuszka rozrządu, 90 mh,
- wata w wydechu, 60mh,
- olej w zawieszeniu, 30 mh przód / 45 mh tył,

Cena podstawowego przeglądu (co 15 mh) to około 350 zł za usługę. Przegląd obejmuje:

- regulacja zaworów,
- przegląd stanu motocykla, regeneracja filtra powietrza, naciąg łańcucha,
- wymiana oleju i filtra,
- sprawdzenie ciśnienia w oponach,
- sprawdzenie luzów i wycieków, napięcie szprych, smarowanie linek
- koszt części i materiałów eksploatacyjnych, około 100-150 zł,

Serwis silnika 450 4T (po około 90 mh) to między 800 - 1500zl, w zależności od zaawansowania prac."

nie sądzę żeby normalny użytkownik ładował tyle kasy po 100 mh...

Ile tak naprawdÄ™ wyniesie mnie utrzymanie KTM'a?

I ile to jest motogodzina, jest to jedna godzina pracy silnika?

Pozdrawiam.
Zabro
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 20/9/2011, 19:54


Postprzez henio12323 » 20/9/2011, 21:02

ja bym polecał EXC, z racji duzo wiekszej dostepnosci zamienników. choc CRF w wiekszosci częsci mozesz brac ze zwykłej CRFy. oba moto seryjnie są dopuszczone do ruchu ulicznego. wiec maja zestaw niezbędnych swiatełek i dupereli :P ale bardzo często ludzie szybko sie tego pozbywają. nie raz widziałem exc czy crf czy WRke która miała jedynie cos z przodu lub nie miała nic ;P

co do kosztów utrzymania to bywa róznie, zalezy co kupisz i jak jeździsz. koszta z artykułu tyczą sie wyczynowej jazdy, przez zawodnika. amatorska jazda to co innego. ja mam ktma 525 wiec on troszke wiecej przesmiga. ale powiem ci że jest z 2005 roku i zeszłej zimy dopiero miał 1 remont silnika ( wymiana tłoka plus 2 zaworów ) ma nabite blisko 500 mth przed remontem. wiec 90 mth to dane serwisowe ( jak zresztą podkresla autor artykułu ) jezeli nei latasz wyczynowo to mozesz przedłuzyc czas smigania na częsciach. na prawde trzeba sie namęczyc żeby ten silnik zarżnąć. remont zrobiłem bo chciałem miec moto pewne. w zasadzie dalej mogłem na tym smigac ;P choc juz tłok był troche wysmigany, a zaworki juz zaczynały wpadac.
przez rok wydałem na ktma blisko 5000 zł z tym że spora częsc kasy poszla w hmm przywrócenie mu stanu fabrycznego :P robiłem praktycznie wszystko, od zawieszenia, poprzez łozyska wszelakie, po niepełny remont silnika. 5000 zł moze wydawac sie sporo ;P ale to raczej było cos w stylu grosz do grosza ;P bo raz wydałem 50 zł drugi raz 100 zł i sie tak na zbierało. teraz planuje moze wymienic korbe na zime.. i bez praktycznie zadnego wkładu moto przelata mi 2 sezony ;P ( z moją jazdą :D )

co do mth to mniej wiecej jedna godzina jazdy, wydaje sie mało. ale zrób w lesie 2 mth :P to jest na prawde sporo jazdy. zresztą wzór dokładnej mth masz na wikipedii :)
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez mateusz993 » 21/9/2011, 20:03

A jakÄ… huske sprzedajesz?
mateusz993
Świeżak
 
Posty: 89
Dołączył(a): 5/9/2009, 12:20
Lokalizacja: Załuzie

Postprzez Zabro » 21/9/2011, 22:08

125 SM, 2002
Zabro
Świeżak
 
Posty: 61
Dołączył(a): 20/9/2011, 19:54



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości




na górê