Zobacz wątek - Bardzo dokładna kontrola policji - co o tym sądzicie
NAS Analytics TAG

Bardzo dokładna kontrola policji - co o tym sądzicie

O wszystkim
_________

Bardzo dokładna kontrola policji - co o tym sądzicie

Postprzez Żółwik » 21/9/2011, 13:31

Od razu zaznaczam że nie jestem jakimś narwanym dzieciakiem z bluzą JP szukającym powodów nienawiści do policji...

Jestem w trakcie zdawania prawa jazdy kategorii A (B już z głowy). Przez zimę będę szukał motocykla dla siebie... Dzisiaj podczas przeglądania Youtube znalazłem filmik ukazujący zatrzymanie i kontrolę motocyklisty...

http://www.youtube.com/watch?v=ngoaREV8 ... re=related

Rozumiem policjant miał prawo przyczepić się do opony jednak czy naprawdę jest wykroczeniem jeśli wskaźnik widać na zaledwie jednym fragmencie opony (zdaję sobie sprawę że opona taka traci właściwości i jest niebezpieczna ale jak to wygląda z prawnego punktu ? )

Druga sprawa - jak wygląda sprawa wydechu ? - Czy jeśli fabrycznie wydech został zamontowany i osiąga więcej niż 96dB to czyja to wina ? Na ulicach jeździ pełno starych golfów z przebitym tłumikiem i ich się nikt nie czepia ? Jak wygląda sprawa obrotów a typu silnika ? Przecież inaczej to chodzi w układzie V

Być może umieściłem film w złym dziale, za co przepraszam... Wiem że w Hydepark jest temat z filmikami jednak chodzi mi o wypowiedzenie się o danym filmie...
Żółwik
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9/10/2010, 17:09


Postprzez zxer » 21/9/2011, 14:10

I dlatego powinno sie skonczyc z rutynowymi kontrolami.

Nie mieli sie czego czepic to sie czepili opony... Palcem to se moze glebokosc swojej d... sprawdzac a nie zdatnosc opony do jazdy. A tym kalkulatorem to niech sobie zmierzy szybkosc fal mozgowych a nie glosnosc wydechu.

Za prawdziwa policyjna robote niech sie wezma nieroby, a nie marnowac pieniadze podatnikow na takie smieszne kontrole.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw


Postprzez C-bool » 21/9/2011, 14:23

Jedyne co mi przyszło do głowy po obejrzeniu filmiku - szqrwesyny...
Co do pytań to też mnie to ciekawi. Ciekami mnie też ile u mnie by wykazało dB na przelocie.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez fyszmen » 21/9/2011, 14:47

Nie każdy wie o tym że ma takowa tabliczkę na ramie a poza tym stres,kamera i w ogóle.
Aczkolwiek kontrola rzeczywiście na zasadzie "oby coś znaleźć"
R6 2003r.
Avatar użytkownika
fyszmen
Świeżak
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13/6/2011, 09:30
Lokalizacja: Gorlice

Postprzez ferro » 21/9/2011, 15:49

akurat oglądałęm ten odcinek w tv i byłem równie zaskoczony, 5 decybeli rożnicy to nawet pogłos z przejeżdzających samochodow mógł byc... Oglądałem też, jak laskę zatrzymali i u niej w 250cc było 112 decybeli i też sie przyje... konkretnie, powiedziała, że założy db killery w domu ale dowodzik z tego co pamietam i tak zabrali (może inaczej by wyszło gdyby miała db kille przy sobie)




@wiewiór no bez pomiaru dowodu nie zatrzymaja ;) Wg mnie powinni jedynie patrzec czy tłumik ma homologacje i tyle, no chyba, że ewidetnie ktoś zrobił przelot i jest głosno jak za samolotem. Najgorzej, że u nich jak coś nie idzie po ich myśli to przywalą się o drugą rzecz, a jak nie o drugą to o trzecią...
Podam przykład, jadąc samochodem - zarejestrowany na mnie ale w UK, zatrzymuja mnie w PL, pierwsza sprawa szyby przyciemnione, powiedziałem, że w UK można mieć i certyfikat pokazałem, a że samochod ma tamten dowód to przepisy kraju z którego jest obowiązują. Kolejna rzecz światła, powiedziałem to samo plus miałem nakładki, żeby nie raziło i tu sie skończyły pomysły im to ostatnie pytanie było - kogo wysadziłem 150m wczesniej. To tak na poparcie powyższego ;)[/list]
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100

Postprzez Żółwik » 21/9/2011, 16:19

Dokładnie - to zużycie które jest na filmiku jest do przyjęcia - nie jest jakoś straszne...
Do tego uważam że od badania tego typu powinny być stacje kontroli pojazdów a nie ulica na której zawsze jest szum...
Co z tego że ma 6 lat ? Według statystyk w Polsce średni wiek samochodów to 14 lat...
Żółwik
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9/10/2010, 17:09

Postprzez ferro » 21/9/2011, 16:27

@wiewior kojarze tamten temat, przepisy unijne dotycza wszystkich krajow członkowskich i jeżeli chodzi o homologację również. Nie rozumiem jedynie tego jak coś co przeszło testy i posiada homologację może nie spełniać norm środowiska... Przecież jedno drugie wyklucza. Jedynie o co mogliby się przywalić to jeżeli jeździ się bez db killerów, bo z tego co się orientuję homologacja wydawana jest na tłumik z zamontowanym db killerem, ale niech mnie ktoś poprawi jeżeli sie myle.
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100

Postprzez Żółwik » 21/9/2011, 16:45

http://dydaktyka.polsl.pl/ptp-wt/instru ... jazdow.pdf

Według tego pomiar był niedokładny
- ilość minimum 3 pomiary (chyba na wydech więc w sumie minimum 6)
- mikrofon nie był dobrze ustawiony

Przeczytałem tak na szybko ale według mnie te ich pomiary są robione od D... strony ...


Zauważcie pod koniec jak policjant jest zdziwiony że 1.7
Żółwik
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9/10/2010, 17:09

Postprzez ferro » 21/9/2011, 17:22

To idac dalej tym tokiem, w Polsce nie powinny być respektowane przeglądy techniczne z innych krajów UE hmm...


Do drugiego: ciekawe co mają na mysli pod zapisem 'wzorcowe źródło dzwięku'. W ogóle ten pomiar był w zły sposób wykonany, porównując do tego co Żółwik wrzucił
Avatar użytkownika
ferro
Świeżak
 
Posty: 226
Dołączył(a): 17/1/2011, 18:13
Lokalizacja: b-100

Postprzez Żółwik » 21/9/2011, 17:49

Znalazłem to w internecie jednak wygląda na rzeczowe i porządne...
Żółwik
Świeżak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 9/10/2010, 17:09

Postprzez Yestic » 21/9/2011, 19:25

Mierzenie poziomu przy takim ruchu to dupa nie mierzenie, jak oglądam ten program i widzę jak ten siwi się przywala do takich bzdet to mnie krew zalewa... Mandatu bym nie przyjął. Jestem ciekawy ile mój ma bez db kilera
Yamaha YZF-125R '10
Avatar użytkownika
Yestic
Świeżak
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31/8/2010, 21:34
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Invi » 21/9/2011, 19:41

He, mi zabrali dowód za wydech na podstawie urządzenia pomiarowego w postaci ucha pały.

A jakiegoś strasznie głośnego wydechu wcale nie mam.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez fyszmen » 21/9/2011, 20:31

Jak to mogli ci zabrać bez pomiaru urządzeniem?! Ja bym za hu*a nie dał. Uchem niech sobie mierzy głośność w telewizorze a nie w moto. Ivi ty odpuściłeś?! nie wierze.
R6 2003r.
Avatar użytkownika
fyszmen
Świeżak
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13/6/2011, 09:30
Lokalizacja: Gorlice

Postprzez Invi » 21/9/2011, 22:42

Nie no, mandatu mógłbym nie przyjąć, ale to? Wyszarpać mu ten dowód z łapy miałem? Inna sprawa że na kwitku obok wydechu napisał łysą oponę ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Atlantis » 21/9/2011, 23:02

Oglądałem ten odcinek też w TV. Misiek jest strasznie irytujący. Jeśli mam akcesoryjny komin i nie grzebałem w nim(ma homologację na UE etc.) to naprawdę nie rozumiem z jakiej paki w ogóle Oni to chcą sprawdzać i to w dodatku tak jak ktoś już trafnie zauważył jakimś kalkulatorem. Pomijam już fakt, że to ruchliwa 3-pasmówa i nie wiem czy kolo mierzy głośność wydechu czy sam ruch uliczny... W dodatku wiadomo, że z wiekiem wydech też się delikatnie rozszczelnia i jeśli fabryka dała 94 db to po 3-4 latach będzie koło 100-wy. Irytujące jest to tym bardziej, że na co dzień na drogach można spotkać Civic'i ze "stuningowanym" układem wydechowym sposobem domowym - wiertarką tworzymy otwór w tłumiku 8) Dzisiaj jak taki idiota koło mnie przejechał to przez chwilę myślałem, że to F16 przelatuje, a tu tylko 1.4 w benzynie. Opona jest na wykończeniu, ale też chyba nie daje prawa do zabrania dowodu.

Tak czy inaczej widać, że Misiek maruda na moto nie jeździ, pojęcia nie ma, ale w pracy nudno to zamiast złapać frajera na R1 w krótkich spodenkach i klapkach to czepia się porządnych moto-obywateli.
Avatar użytkownika
Atlantis
Świeżak
 
Posty: 381
Dołączył(a): 5/6/2011, 19:19
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Wilku111 » 22/9/2011, 08:58

Miałem to samo w tym sezonie. W jednym punkcie na całej oponie bieżnik się zrównał i zabrali, wydech tak samo na ucho pały mierzony.
Jak już tak zaczynają w ten sposób gadać to zawsze zabiorą, jak nie za to, to za szybciej migające kierunki, albo podświetlenie tablicy etc.

Kiedyś czytałem w ustawie, jak powinno się przeprowadzać pomiar głośności, i jak dobrze pamiętam, to pół metra od wydechu, pod konkretnym kątem, 3 pomiary ( o różnicy między nie więcej niż ileś tam) z tego wyciągana średnia i odejmowany hałas zewnętrzny, + zaniżane o kilka db w dół, jako margines błędu. Zaraz znajdę to wstawię.


EDIT: http://isap.sejm.gov.pl/DetailsServlet? ... 0091551232

Dział III jest o wydechach.

Co ciekawego, kierunkowskazy nie spełniają norm, jeśli ilość cykli jest mniejsza niż 60/min lub większa niż 120/min. Łatwo sobie policzyć. > Dział I.
moje największe hobby to alkohol i masturbacja
Avatar użytkownika
Wilku111
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 985
Dołączył(a): 26/8/2007, 13:33
Lokalizacja: Wołomin

Postprzez zxer » 22/9/2011, 16:13

eneasz napisał(a):Tylko Raz mialem kontrole na moto w uk, sprawdzili mnie I moto na kompie obejrzeli I poprosili o odpalenie I tu sie zaczely jaja bo nie mialem db killer zalozonego w 125 ale nie byli w stanie stwierdzic czy go brakuje czy nie wiec mnie zapytali a ja przypalilem gupa ze tak ma byc jak jest I mnie puscili. Gdyby sie kapneli to nie bylo by sorry dostal bym mandat lub zabrali by moto wiec nie ma jaj. Co do opony to musi ona byc wyminiona zanim zuzycie siegnie znacznika I palcem ne sprawdza sie w d.... Jak to ktos powiedzial tylko wlasnie to I jesli znacznik zrownal sie w ktoryms mijscu z czolem to opona jest zuzyta I spokojnie Moga zabrac dowod


Wiec co chcesz napisac ? Ze brytyjska policja zachowala sie zle bo puscila cie z tym tlumikiem ? To chyba dobrze o nich swiadczy ze nie czepiaja sie byle czego. Poza tym co do sprawdzania palcem opony:

http://www.youtube.com/watch?v=qLDw8l2z8oo

a w razie watpliwosci zawsze oni i ty mozecie wezwac mobilna jednostke VOSA i wszystko sie wyjasni czy pojazd jest zdatny do jazdy.
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Trener » 22/9/2011, 22:52

Dajcie spokój przecież to było robione pod publike . Były kamery i tak działali . To jak w Uwaga Pirat wszyscy po 500zł i 10pkt
YZF R6 2007
Avatar użytkownika
Trener
Stały bywalec
 
Posty: 1198
Dołączył(a): 11/5/2009, 14:14
Lokalizacja: Z pod Kalisza jestem

Postprzez sepo » 23/9/2011, 06:52

eneasz napisał(a): Nikt normalny nie jezdzi na zasadzie oo jeszcze 0.3 milimetra i dopiero bedzie zjechana, takie rzeczy wymienia sie duzo wczesniej....


Korde byl kiedys taki temacik z fotami opon... Ja nie zmieniam poki mi sie druty nie pokaza ;p
Hornet-->929-->954-->DRZ 400 SM k6 | http://bikepics.com/members/sepo/
Avatar użytkownika
sepo
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1587
Dołączył(a): 6/11/2007, 20:06
Lokalizacja: Ząbki

Postprzez fyszmen » 23/9/2011, 07:26

sepo napisał(a):Korde byl kiedys taki temacik z fotami opon... Ja nie zmieniam poki mi sie druty nie pokaza ;p


I tak się powinno zmieniać opony a nie jakieś zmiany jak bieżnik dochodzi do znacznika czy coś :D
R6 2003r.
Avatar użytkownika
fyszmen
Świeżak
 
Posty: 181
Dołączył(a): 13/6/2011, 09:30
Lokalizacja: Gorlice

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości




na gr