Zobacz wÄ…tek - Pytanie o ER-5
NAS Analytics TAG

Pytanie o ER-5

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Pytanie o ER-5

Postprzez SW82 » 4/9/2011, 10:36

Witam.

Jakieś półtora miecha temu zdałem egzamin na kat A.
Motocykle które są dobre dla niedoświadczonych znam bo się oczytałem różnych stron ,że aż mnie głowa boli.Ciuchy,kask itd. też już mam.
Do wydania na sam motocykl mam około 6k maksymalnie 6.5k.
Wzrost 182cm, 96kg wagi i potrzebuję motocykla do pojeżdżenia po mieście,dojazdów do pracy,czasem jakiś wypad poza miasto do 200km max.
Wybrałem sobie ER-5 bo akurat jest w pobliżu mojej wiochy do sprzedania.
Dzwoniłem do gościa i twierdzi,że mechanicznie motocykl bez zarzutu,nie bity,jedzie prosto jak trzeba.Po lekkiej parkingówce pęknięte jedno lusterko i przytarte coś tam -już nie pamiętam co :lol: Może się znajdzie jakiś znawca który powie coś więcej na podstawie zdjęcia,choć wiem,że nie jest to łatwe.Nie chce kupić padliny.

http://allegro.pl/show_item.php?item=1790097481 - link do aukcji.

Jest jeszcze coś takiego,trochę dalej ale też nie aż tak strasznie :

http://allegro.pl/show_item.php?item=1796781551

Nie wiem tylko czy to nie będzie za mocne i nie mam jeszcze odpowiedzi od sprzedającego.

Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.
SW82
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/8/2011, 11:14
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański


Postprzez kaszmir4 » 4/9/2011, 11:30

Po 1 nie szukaj motoru jak najblizej Twojej "wiochy", kawałek dalej mozesz znalesc cos duzo atrakcyjniejszego.
Jakbym mial wybiierac to wzialbym z tych 2 bandita, jest nowszy, ma mocniejsza pojemnosc ( jesli ma to byc motor na dluzej, a tak wnioskuje skoro nie masz funduszy, to za pol sezonu bedziesz chcial cos mocniejszego, i bez sensu wymieniac ciagle sprzet. Na poczatek taki bandit 600 albo fazer byloby lajtowo...)
A ogolnie to wstrzymalbym sie teraz, dozbieral kase i kupilbym cos nowszego w grudniu albo styczniu.
kaszmir4
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 11/2/2010, 23:36


Postprzez Kelhorn » 4/9/2011, 11:42

kaszmir4 napisał(a):Na poczatek taki (...) albo fazer byloby lajtowo...


Stary, jeździłeś starymi fazami? Na pierwsze moto? Oszalałeś? Człowieku, ten kloc (a za 6,5 wchodzi w grę tylko pierwsza seria) waży ponad 200 kg, ma 98KM i to nie grzecznych na wtrysku, tylko 4 gaźnikach. Powyżej 6k rpm to moto naprawdę zaskakuje, to nie jest łagodny przyrost mocy, tylko ostry kopniak w dupę (na pewno w odczuciu kogoś świeżego).

Pomijam kwestię, że faza 98-01 za 6,5k będzie po prostu zajeżdżona, z rozrządem do wymiany (bankowo).[/u]
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42

Postprzez SW82 » 4/9/2011, 11:43

Dzięki za poradę ale,z tym dozbieraniem kasy to może być różnie.Wiosną jak już mogę mieć jakiś większy przypływ gotówki,tak marzec kwiecień,a to już praktycznie przed samym sezonem więc lipa.
Bandit 600 ciężki kloc i 78 koni z tego co pamiętam,a Faza600 98 koni.Doświadczenia mam "co nie miara" :lol: ale jednak podziękuje za te dwa typy.
Może ktoś jeszcze się wypowie i pomoże młodemu? Głównie chodzi mi o to czy taka ER-5 nie będzie dla mnie za mała?
Pozdrawiam.
SW82
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2/8/2011, 11:14
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Postprzez Kelhorn » 4/9/2011, 11:46

Każde moto polecane jako 1sze będzie rozmiarowo małe - taka ich uroda. Nie ma co się tym przejmować (w szczególności zdaniem innych) tylko jeździć i tyle. Wygodnie będzie ci na pewno - a chyba tylko to się liczy.
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42

Postprzez radziorek15 » 5/9/2011, 11:59

ja jeżdżę er-5 mam 176cm wzrostu i powiem, że dla mnie to ona jest na styk. Musisz się przymierzyć do tego moto, bo nie ważne jest jak będziesz na nim wyglądał, tylko jak będziesz się na nim czuł, a tego nikt ci nie powie na forum.
er5 + SV650S / svforum.pl(wisznia)
radziorek15
Świeżak
 
Posty: 95
Dołączył(a): 16/3/2011, 13:12
Lokalizacja: Białystok



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości




na górê