Zobacz wÄ…tek - Moto 125 ccm do uczenia siÄ™
NAS Analytics TAG

Moto 125 ccm do uczenia siÄ™

Jak nauczyć się wheelie? stoppie?
Czy zmieniać biegi ze sprzęgłem czy bez?
_________

Moto 125 ccm do uczenia siÄ™

Postprzez Davijwrz » 2/9/2011, 21:34

Witam,
Jeździłem ponad 4 lata na skuterze za rok będę chciał zrobić prawko na motorek kategoria A .
Jak wiadomo skuter to nie to samo co zwykły motocykl , tutaj trzeba nauczyć się zmieniać biegi , jest inny balans ogólnie wiele rzeczy jest innych .
I tutaj rodzi się moje pytanie czy warto na kilka miesięcy kupić jakiś motorek 125 ccm żeby się podszkolić czy to w ósemkach czy zmianach biegów .

Jak wy się przygotowaliście do zdawania prawka czy może dopiero po zdanym prawko kupiliście moto , a wszystko nauczyliście się w szkole jazdy?

Właśnie największy problem mogę mieć ze zmianą biegów , ósemką czy jazdą bez trzymanki i balansowaniem za pomocą ciała.

/Jezeli zly dzial to przepraszam i prosze o przeniesienie do odpowiedniego

Pozdrawiam
Davijwrz
Świeżak
 
Posty: 7
Dołączył(a): 5/6/2010, 15:51
Lokalizacja: B-b


Postprzez motoluka » 2/9/2011, 23:06

1. Jeśli masz kasę, chęci i miejsce do ćwiczeń to jak najbardziej możesz się czegoś nauczyć na 125ccm.
2. Ja sporo pomykałem przed egzaminem i kursem, jeśli nie będziesz miał szczęścia i nie trafisz na pasjonata to typowy pasibrzuch w szkole jazdy niczego Cię nie nauczy.
3. Po co chcesz balansować ciałem przy jeździe bez trzymanki?
4. Jeśli będziesz już kupował moto to przede wszystkim kup w miarę przyzwoite ciuchy.
Avatar użytkownika
motoluka
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1914
Dołączył(a): 17/5/2011, 18:53
Lokalizacja: Europe


Postprzez cezare » 3/9/2011, 12:44

motoluka napisał(a):3. Po co chcesz balansować ciałem przy jeździe bez trzymanki?


po to żeby nie walczyć ze sprzętem tylko go czuć - spróbuj, się przekonasz.. ludzie generalnie kierują motocyklem za pomocą kierownicy - balansem ciała właśnie zaczyna sie sztuka.. jak wychylasz ciało do winkla - moto samo się wali w winkiel ... i czasem tylko lekkie korekty wchodzą przeciwskrętem.. ale powiadam - umie to niewielu - rozumie jeszcze mniej ...

ale BRAWO :) że ktos poruszył ten temat ..
Avatar użytkownika
cezare
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 682
Dołączył(a): 13/5/2007, 09:56
Lokalizacja: Kraków - Wola Justowska RULEZ



Powrót do Technika jazdy



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê