Zobacz wÄ…tek - Ekonomiczna 600tka do miasta i zabawy:)
NAS Analytics TAG

Ekonomiczna 600tka do miasta i zabawy:)

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Ekonomiczna 600tka do miasta i zabawy:)

Postprzez Kajko_s » 31/8/2011, 22:39

Witam.
Swego czasu uparłem się na SVke '03.
Szukam od dłuższego czasu takiej jak mi się podoba i pomyślałem, że może jest dla niej jakaś alternatywa.

Mam 10k na motocykl.
Prócz zabawy bardzo możliwe, że będzie to moje główne źródło transportu (miasto i krótkie trasy - 30km w jedną stronę).
Z czasem pewnie chciałbym spróbować troszkę stuntu:) (to minus SVki).
Zależy mi jednak na ekonomii, takie czasy:/ Argumenty, że spalanie w motocyklu nie ma znaczenia mnie nie przekonują. Duże rzędówki w autach też ludzie gazują:)
Może Suzuki Bandit?

Będę wdzięczny za wszelkie propozycje.
Z góry dziękuję.
Avatar użytkownika
Kajko_s
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 31/8/2011, 22:29


Re: Ekonomiczna 600tka do miasta i zabawy:)

Postprzez C-bool » 31/8/2011, 23:40

Nie ma co szukać alternatywy, skoro dobrze wybrałeś. Po co brać bandita 40 kg cięższego od SV? Poza tym ma on dużo niższy moment, no i brak chłodnicy cieczy.

Kajko_s napisał(a):Z czasem pewnie chciałbym spróbować troszkę stuntu:) (to minus SVki).

A bo?
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań


Re: Ekonomiczna 600tka do miasta i zabawy:)

Postprzez dokter » 1/9/2011, 09:02

C-bool napisał(a):
Kajko_s napisał(a):Z czasem pewnie chciałbym spróbować troszkę stuntu:) (to minus SVki).

A bo?


Nie było tam czasem problemu z olejem w silniku jak się stawiało na koło?

Pamiętaj kolego że paliwo to nie jedyny koszt :P napęd + opony + serwis to wszystko kosztuje. Co do spalania w bandziorach to powinno w okolicach 5/6 oscylować. W bandziorze na wtrysku można do 4.5 zejść w cyklu mieszanym jeżeli jedzie się jak emeryt. A przy jeździe ostrzejszej to 5 lub 5.5. Co do starszych roczników to powinny również w tych wartościach się zmieścić 0.5 w te czy we wte dużej różnicy nie zrobi. Tylko to jest ciężki sprzęt nie wiem czy do stuntów się będzie dla ciebie nadawał.
Life is deadly.
Avatar użytkownika
dokter
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 19/7/2010, 20:59
Lokalizacja: Pomorze

Postprzez Kajko_s » 1/9/2011, 10:04

Właśnie chodziło o to smarowanie w svce.

A po ktorym roku bandit byl na wytrysku?
Ja już nie mowie żeby zejść poniżej 5l:-) jak się w 6-6,5 zmieszczę przy troszkę bardziej dynamicznej jeździe to będzie fajnie. Znajomy ma starszego horneta i tam 7-8 to normalka.
wiem ze to nie sa lekkie motocykle ale widzę co z nimi ludziska wyprawiają więc myślę ze do jakiejś amatorskiej zabawy czasami dadzą radę
Avatar użytkownika
Kajko_s
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 31/8/2011, 22:29

Postprzez C-bool » 1/9/2011, 15:30

dokter napisał(a):Nie było tam czasem problemu z olejem w silniku jak się stawiało na koło?

Kajko_s napisał(a):Właśnie chodziło o to smarowanie w svce.


W modelu na wtrysku nie ma z tym problemu. Ale oczywiście trzeba też pamiętać o niektórych rzeczach, np. przy gumowaniu więcej oleju w silniku to chyba jasna sprawa.
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Kajko_s » 1/9/2011, 17:06

Szukam takiej właśnie na wtrysku po 2003 ale jak widać za 10k ciężko znaleść:/ oczywiście wersję N
CBF600 to też fajny i wygodny motocykl, chociaż to już ciężki sprzęt
Avatar użytkownika
Kajko_s
Świeżak
 
Posty: 42
Dołączył(a): 31/8/2011, 22:29

Postprzez dokter » 1/9/2011, 18:03

Kajko_s napisał(a):A po ktorym roku bandit byl na wytrysku?


2007+

A co do stawiania to nawet i bandziora idzie oczywiście postawić kwestia tego jak bardzo chcesz stuntowo jeździć ;p
Life is deadly.
Avatar użytkownika
dokter
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 19/7/2010, 20:59
Lokalizacja: Pomorze



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 52 gości




na górê