Zobacz wÄ…tek - Plyn do chlodnic
NAS Analytics TAG

Plyn do chlodnic

Wszelkie dyskusje o motocyklach onroad.
Milośnikow enduro, crossu, skuterów motorowerów oraz motocykli o pojemności do 125 ccm zapraszamy do działów niżej.
_________

Plyn do chlodnic

Postprzez maniek0700 » 27/8/2011, 15:48

witam posiadam gsxr 600 srad 99r.zastanawiam sie nad wymiana plynu chlodzacego,mam pytanie jaki i ile plynu wchodzi,czy po wymianie odpowietrza sie i w jaki sposob
maniek0700
Świeżak
 
Posty: 8
Dołączył(a): 28/2/2009, 20:19


Postprzez TristanAdrian » 27/8/2011, 23:38

ja się pod czepie bo kupiłem k4 i patrze ostatnio wogóle nie ma płynu zbiorniczek pusty. czy mogę wlać płyn który jest srosowaby w autach(pewnie nie bardzo bo inna temperatura wrzenia) i 2 pytanie bo jest wlew do zbiorniczka i wlew do chłodnicy to gdzie mam wlać ten płyn?
TristanAdrian
Świeżak
 
Posty: 59
Dołączył(a): 14/5/2011, 14:44
Lokalizacja: Rzeszów


Postprzez turysta44 » 28/8/2011, 09:40

Płyn do chłodnic aluminiowych średnio 50/50 koncentratu z wodą destylowaną [zwykła woda powoduje osad kamienia].
Uzupełnia się w zbiorniczku wyrównawczym do poziomu kresek min-max.
Jedno ale, gdy poprzednik dolał tylko zwykłej wody, to w czasie mrozów mogą być komplikacje.
Najlepiej wymienić całość płynu.
Ściągnąć z netu serwisówkę i tam jest opisane co i jak. Chyba, że ktoś z forumowiczów dokładnie Ci to opisze.
Żeby zaoszczędzić trochę grosza na mechanikach zacznij od zapoznania się z manual-service.
Wymiana płynów, oleju, filtrów, świec, wymiana żarówek, czyszczenie i smarowanie łańcucha, itp. - jakie, kiedy, czym i jak.
Przy pomocy tego tłumacza, przetłumaczysz podstawowe info z manual-service.
http://translate.google.pl/#en
turysta44
Świeżak
 
Posty: 9
Dołączył(a): 1/8/2011, 21:32
Lokalizacja: centrum

Postprzez Meciek » 28/8/2011, 10:07

Ja do Srada i do mojej obecnej k7 lałem płyn który można kupić w salonie hondy, odrazu wymieszany z wodą i gotowy do wlania. Odczepiasz najniżej położony przewód od chłodzenia, zlewasz stary płyn i wlewasz nowy. Z tego co pamiętam to w obu sprzętach nic nie odpowietrzałem, jedynie po wlaniu nowego płynu uruchomiłem pare razy silnik żeby zaciągnął i dolewałem brakujący płyn do chłodnicy.

Ile wchodzi to nie pamietam, w serwisówce jest wszystko.
Avatar użytkownika
Meciek
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1935
Dołączył(a): 30/10/2006, 21:25
Lokalizacja: z Wrocka

Postprzez KamoFzr » 28/8/2011, 10:45

Ja leje Castrol Antifreeze 15zł za litr, do zx6r wchodzi mi 3.5 litra
Odważni nie żyją wiecznie, lecz ostrożni nie żyją wcale.
Avatar użytkownika
KamoFzr
Świeżak
 
Posty: 71
Dołączył(a): 28/3/2011, 21:10
Lokalizacja: Rybnik



Powrót do Motocykle



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê