Zobacz wątek - Kawasaki kxf co sprawdzić
NAS Analytics TAG

Kawasaki kxf co sprawdzić

Enduro, Cross
_________

Kawasaki kxf co sprawdzić

Postprzez kris514 » 27/8/2011, 21:24

Witam dzisiaj stałem się nabywcą motoru takiego jak w tytule dodam że z 2005 roku piszę bo chciałem się dowiedzieć co i w jaki sposób sprawdzić (chodzi mi o silnik) niestety wakacje się już kończą a przejrzenie całego silnika (rozebranie na czynniki pierwsze) jest trochę czasochłonne z tego co się orientuje to najczęstrzą przyczyną usterek w 4t są zawory i tu pytanie czy da się je sprawdzić bez zdejmowania głowicy ?? czy jak się zdejmie głowicę to trzeba wymienić uszczelkę pod nią ?? czy da się obczaić stan tłoka bez zejmowania cylindra??
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce


Postprzez henio12323 » 27/8/2011, 22:24

nie da sie sprawdzic, trzeba wymienic uszczelke. tłoczka tez nie sprawdzisz. mozna zmierzyc cisnienie. ale bardzo dobity tłok nie bedzie miał wielkiego spadku. i bedzie normalnie pracował. niestety 4T ma tą wade że nie wiesz w zasadzie na czym jeździsz ;/ w 2T jak tłok pada to słabnie zauwazalnie - wymieniasz i ganiasz dalej. a w 4T albo dlugie obserwacje, albo rozbiórka. mozesz sprawdzic zawory jak są jakies podparte czyli zmniejszony luz maja to zapewne wpadaja i są do wymiany. i tak btw serwisówka sporo pomaga :D
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez kris514 » 27/8/2011, 22:39

serwisówkę mam więc wiem jakie powinny być luzy zaworowe. motor wydaje mi się że dość ładnie chodzi (nie słyszę jakiś niepokojących stuków dzięki serwisówce wiem że ciśnienie na tłoku powinno wahać się w granicach 431 - 706 KPA. Jedyne co słyszę to jakieś stukanie (wydaje mi się że zawory ) czy tak powinien pracować kxf??
sx 200 | chomikuj.pl/godzillaaaa | http://schematy.netai.net
Avatar użytkownika
kris514
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2411
Dołączył(a): 29/4/2009, 21:23
Lokalizacja: Kielce

Postprzez henio12323 » 27/8/2011, 22:44

no własnie tego ci nikt przez neta nie powie. 4T ma pukac i stukać ale w okreslony sposób. jak bys posłuchał mojego ktma nigdy bys nie kupił łomocze jak głupi. ale taka jego charakterystyka. ale jak by sie wkradło inne pukanie na pewno szybko bym zdiagnozował. to samo w kxfie masz moze pukać ale tak jak kxfy pukaja xd albo porównasz z jakas inna kawką, albo dasz posłuchac silnika komuś kto sie zna i na słuch oceni czy to norma czy nie
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Offroad



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê