Zobacz wątek - Parking, nie mogę postawić motocykla?
NAS Analytics TAG

Parking, nie mogę postawić motocykla?

Przepisy, prawo
_________

Postprzez iblazei » 23/8/2011, 10:40

Hej : )

Możesz, wszystko jest w kodeksie drogowym:

pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego,

samochód osobowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu,

Motocykl to samochód osobowy.

Pozdrawiam
iblazei
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/8/2011, 10:44


Postprzez Kaniuszy » 23/8/2011, 14:49

a czy motocykl to pojazd samochodowy? Nie wydaje mi się.

Wg Twojej logiki samochód ciężarowy też może tam parkować bo przewozi mniej niż 9 osób.
Kawa zx6r, 1998
Avatar użytkownika
Kaniuszy
Świeżak
 
Posty: 364
Dołączył(a): 11/1/2011, 22:54
Lokalizacja: Łuków/Warszawa


Postprzez maciek_85 » 23/8/2011, 17:33

Zapomniałeś napisać o całej masie ciężarówek z kratką :-)
maciek_85
Świeżak
 
Posty: 83
Dołączył(a): 24/12/2010, 22:09
Lokalizacja: Warszawa

Postprzez Invi » 23/8/2011, 20:29

iblazei napisał(a):samochód osobowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą oraz ich bagażu,


No i to nie pasuje ;)
Avatar użytkownika
Invi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez Wojciech_Moto » 24/8/2011, 07:55

Kaniuszy napisał(a):a czy motocykl to pojazd samochodowy? Nie wydaje mi się.

Wg Twojej logiki samochód ciężarowy też może tam parkować bo przewozi mniej niż 9 osób.



Samochód ciężarowy PORD Dział I Przepisy ogólne Art. 2 p. 42 "samochód ciężarowy - pojazd samochodowy przeznaczony konstrukcyjnie do przewozu ładunków; ...."
WIĘC moto byłby ciężarówką JEŚLI konkretnie głównie byłby przeznaczony do przewozu ładunków a nie ludzi.

Warto przywołać definicję... motocykla:
PORD Dział I Przepisy ogólne Art. 2 p. 45 "motocykl - pojazd samochodowy jednośladowy lub z bocznym wózkiem - wielośladowy;"

Ze względu na możliwy sprzeciw samochodziarzy (miejsce parkingowe bezcenne a - wyimaginowanie - urażona duma puszkarza przez motocyklistę) stawiałbym z drugim moto na jednym miejscu. Ale jeśli nie - to normalnie, jesteś PEŁNOPRAWNYM użytkownikiem dróg i rozumiem, że pełnoprawnym mieszkańcem.
Wojciech_Moto
Świeżak
 
Posty: 108
Dołączył(a): 23/6/2011, 21:18
Lokalizacja: Mazowsze

Postprzez madcap » 24/8/2011, 21:47

iblazei napisał(a):Motocykl to samochód osobowy.(...)
Obrazek (otwórz link)


dziecię drogie
idź poczytać dalej ustawę prawo o ruchu drogowym, tylko zastanów się nad tym co czytasz

ad remum
wiewiór, parkuj śmiało skoro masz D18

samochód osobowy z kratką nadal pozostaje samochodem osobowym
może go kupił fryzjer by przewozić nożyczki...
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez madcap » 24/8/2011, 22:48

skoro jest koniec, to musi być również początek strefy
skoro wyznaczono znakiem D18 miejsca do parkowania w strefie - a miejsca w strefie do postoju muszą być wyznaczone, to w takim miejscu smiało parkuj


ps. albo coś mi umknęło z wiedzy, albo nie ma oficjalnej tabliczki tylko dla samochodów osobowych - wówczas jest to radosny pomysł zarządcy - a znak może być poparty tylko tabliczką zgodną z rozporządzeniem
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Postprzez iblazei » 25/8/2011, 08:01

Madcap
Dziecię drogie

Moderator, a z niską kulturą, chyba że to takie specyficzne poczucie humoru. Jak kogoś nie znasz, to nabierz w usta wody zanim coś powiesz na czyjś temat.

Wojciech Moto
Masz rację, jest to pojazd samochodowy, a ja chyba nadinterpretowałem przepis.

W poniższym artykule jest bardzo obszerne wyjaśnienie w świetle prawa podatkowego, czy motocykl jest samochodem osobowym. Może kogoś z Was zainteresuje.

http://interpretacja-podatkowa.pl/inter ... cyjna.html

Pozdrowienia
iblazei
Świeżak
 
Posty: 5
Dołączył(a): 22/8/2011, 10:44

Postprzez madcap » 25/8/2011, 21:54

iblazei
przepisy podatkowe mówiące co i w jaki sposób inerpretować by dokonać odpisu to jedno
w tej sytuacji jedyną wykładnią jest prawo ruchu drogowego (jak wspomniałem wcześniej)
pojazd silnikowy zawiera w sobie zarówno definicję pojazdu wolnobieżnego jak i pojazdu samochodowego
rozwijając w dół pojazd samochodowy to "różne rodzaje pojazdów pasażerskich" (piszę tak dla zobrazowania, choć taka definicja w pord nie występuje), tzn. motocykl, samochód osobowy, samochód ciężarowy, autobus itd....
nie są przy tym one tożsame - każdy z tych typów pojazdów ma swoją definicję

a co do mojego poczucia humoru...
jak ocenić kogoś, kto dla potrzeb przepisów ruchu drogowego korzysta z przepisów innych niż podmiotowe
więc albo dziecko, które słyszał, ze dzwonią i postanowiło poguglować czytając bez zrozumienia, albo infantylizm
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?



Powrót do Prawo



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na gr