Zobacz wÄ…tek - Mycie Crossa.
NAS Analytics TAG

Mycie Crossa.

Mechanika tylko powyżej 125cc.
_________

Mycie Crossa.

Postprzez Kamill #99 » 24/8/2011, 14:14

Witajcie !!
Byłem dzisiaj troszkę pojeźdźić po błocie i wiadomo, mój cross stał się jednym wielkim " mokrym piachem ". I powiedzicie, jak go myć Karcherem? Czy potrzebne są jakieś preparaty do czyszczenia? Czy można bez problemów lać wodę na silnik, zawieszenie itp. Czy trzeba zasłaniać wydech?
Kamill #99
Świeżak
 
Posty: 142
Dołączył(a): 29/6/2011, 14:37
Lokalizacja: Gdynia


Postprzez Mafinos » 24/8/2011, 16:00

Nie mamy pojęcia co to za model w ogóle jaka marka, sam powinieneś widzieć czy silnik jest zabezpieczony przed wodą itp. Jak Ci się gdzieś dostanie do elektryki to możesz mieć nie przyjemności $!
PooglÄ…daj sobie silnik i miejsca gdzie wchodzÄ… wychodzÄ… przewody.
I nie zalej filtra powietrza do wydechu też nie lej i po silniku jakoś mocno też nie bo może lecieć na wiązki przewodów, chyba że dobrze zabezpieczone wszystko jest.
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez henio12323 » 24/8/2011, 18:39

mafinos czy honda czy ktm to sprawa jest taka sama ;)

myj i lej smiało po wszystkim lecz!
jak uzywasz karchera nie mozesz lac po miejscach których serwisówka doradza, u mnie np w ktmie są to uszczelniacze kół, PDS czyli łozysko zawieszenia, uszczelniacze wahacza. a poza tym nie ma zadnych przeciwnosci.
co do samego mycia, polecam zrobic/kupic korek do wydechu. plus czasem sie przydaje pokrywka na filtr powietrza bo tam lać bezposrednio nie mozna. ja polecam uzywać preparatu do mycia DIMER, rozcienczasz dosyc mocno z wodą ( ja nanosze spryskiwaczem zwykłym, ale mozna pistolerem do ropowania, albo karcherem jak ma tą funkcje) zostawiasz na chwile i ci myje kazdy syf, błoto zejdzie łatwo(ale łatwiej) z kolei smar z łancucha, i inne mocne zabrudzenia zejdą bezproblemu poprzez ten płyn :D jedyna wada - szybko utlenia aluminium ;/ ale ja nigdy niczym nie domyłem moto jak tym preparatem. butelka 2l za 25 zł starcza mi na rok.
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN



Powrót do Mechanika motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê