Zobacz wÄ…tek - Zdawanie na karte motorowerowÄ… poraz kolejny ...PILNE
NAS Analytics TAG

Zdawanie na karte motorowerowÄ… poraz kolejny ...PILNE

Przepisy, prawo
_________

Zdawanie na karte motorowerowÄ… poraz kolejny ...PILNE

Postprzez bartek2620 » 12/7/2011, 11:44

Witam mam 13 lat i chciałbym zdać na karte motorowerową ,muszę ją mieć w wakacje . Wiem,jest mnóstwo takich tematów ale w żadnym nie znalazłem takiej odpowiedzi która by mnie zainteresowała . A więc mam takie pytania :
-gdzie można zdać i ile to kosztuje i jak długo trzeba czekać na odbiór karty
-Jeżeli złapie mnie policja beż karty to co może zrobić ?

ProszÄ™ pilnie jakiejÅ› konkretnej odpowiedzi

Ps.wiem że to drugie pytanie nie powinno być tutaj ale nie chciałem zakładać specjalnie nowego postu(zaśmiecać forum)
bartek2620
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 12/7/2011, 11:34
Lokalizacja: Bydgoszcz


Postprzez grunder » 14/7/2011, 19:35

Policja zabierze ci motocykl na autolawete i mandat. Gdzie wyrobić? W ośrodku szkolenia kierowców, ja czekałem 2 tygodnie ale nie wiem jak teraz...
Avatar użytkownika
grunder
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2969
Dołączył(a): 19/9/2010, 20:29
Lokalizacja: LBN/WÅ‚odawa


Postprzez sonycbr77 » 26/7/2011, 12:24

jak trafisz na milego policjanta to dostaniesz pouczenie i kaze ci prowadzic motorek do domu co do karty to dawno dawno temu jak jeszcze cie nie bylo na swiecie to urzad miasta prowadzil takie kursy, na placu rozstawiali jakies pacholki i sie zdawalo hehe teraz to nie mam pojecia
Avatar użytkownika
sonycbr77
Bywalec
 
Posty: 853
Dołączył(a): 2/12/2010, 13:28
Lokalizacja: Turek

Postprzez Sawicky » 27/7/2011, 20:53

ja też mam małe pytanie.
Jeżeli policja złapie cie po tym jak zdales testy teoretyczne i praktyczne na motorower ale jeszcze nie masz wyrobionej karty to moze ci cos zrobic??
Sawicky
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 24/7/2011, 16:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez GersioZX10R » 28/7/2011, 08:48

Potwierdzenie że zdałeś testy i jazdę możesz sobie wsadzić:D Musisz posiądać wyrobiony dokument uprawniający do prowadzenia pojazdu. Policja traktuje Cię tak samo jak osobę która porusza się bez karty.
Niektórzy ludzie podążają według zasad, dlaczego???
Ponieważ ich się boją.:P
Avatar użytkownika
GersioZX10R
Świeżak
 
Posty: 78
Dołączył(a): 16/8/2008, 14:55

Postprzez eloelolol123 » 4/8/2011, 16:43

Jezeli policja cie zlapie bez karty motorowerowej to laweta (albo ew. przyjezdza rodzic po skuter) i nie mandat tylko sprawa kierowana do sadu rodzinnego. Najmniejsza kara to "pouczenie", ktorego udziela sedzia. A jezeli bez karty motorowerowej bedziesz bral udzial w kolizji czy wypadku to niewazne kto naprawde byl sprawca sytuacji, i tak bedziesz uwazany jako sprawca. Kolega mial kolizje (jechal skuterem bez karty) i sedzia dal mu "odroczke" na 2 lata. Jeszcze jedno: jadac bez uprawnien nie obowiazuje cie ubezpieczenie. PodsumowujÄ…c, mozna powiedziec ze jednak oplaca sie zrobic tÄ… karte.(Z tego co pamietam to kiedys kolega byl na policji(?) i tam placil (nie duzo, chyba 20zl?) i musial jezdzic w obecnosci policjanta po placu. Szkolenia na karte motorowerowa organizuja czasem szkoly.
Avatar użytkownika
eloelolol123
Świeżak
 
Posty: 158
Dołączył(a): 6/10/2009, 14:09

Postprzez Czester » 8/8/2011, 00:42

eloelolol123 napisał(a):A jezeli bez karty motorowerowej bedziesz bral udzial w kolizji czy wypadku to niewazne kto naprawde byl sprawca sytuacji, i tak bedziesz uwazany jako sprawca.

Góvno prawda.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez staszek94 » 23/8/2011, 15:40

Ad1
Ja zrobilem w szkole karte latwo jest trza byo kibekiem jezdzic miedzy pacholkami a potem rozpedzic sie i zahamowac to tye byo praktyki:) teoria to tam mozna byo chyba miec u nas 3 bedy na 20 pytan wiec...
Kumpe robi karte na komendzie nie pamietam czy cos placi a jak tak to max 30zet
Ja przyjechalem po poludniu i juz byla
Kumpel dostal z miejsca
Ad2
jak trafisz na niemiego pana poicjanta to ci moze 500zl przywalic skuter na lawete za oplata
jak trafisz na dobrego to moga ci spuscic powietrze i pchanko do domu:) Potem prostowanie felg:(

Nie wiem jak to z karta dokadnie jest ale z prawkiem jak zrobisz a jeszcze nie masz plastiku i cie zlapia to lepiej powiedziec ze nie masz wogule prawka bo ci moga je odroczyc;/
Klawiatura na padnieciu "L" nie smiga doskonale
staszek94
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9/8/2011, 13:48

Postprzez Boshi » 23/8/2011, 16:22

Na jakiej podstawie odroczyć mogą? jest to zapisane gdzieś w przepisach ? czy po prostu gadasz bo kolega ci powiedział? ...
Zastrzeżenia na PW.
Avatar użytkownika
Boshi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2349
Dołączył(a): 22/7/2010, 16:21

Postprzez staszek94 » 23/8/2011, 18:05

boshi
tak jest na serio znajomy tak mial tyko ze jemu na 3 ata odroczyli;/
a z karta to niech sobie ja zrobi
bartek2620
opisalem ci wszystko wyzej jak masz nawet 16-17 to ci sie przyda
Klawiatura na padnieciu "L" nie smiga doskonale
staszek94
Świeżak
 
Posty: 11
Dołączył(a): 9/8/2011, 13:48

Postprzez Czester » 24/8/2011, 07:11

staszek94 napisał(a):Nie wiem jak to z karta dokadnie jest ale z prawkiem jak zrobisz a jeszcze nie masz plastiku i cie zlapia to lepiej powiedziec ze nie masz wogule prawka bo ci moga je odroczyc;/

Staszek wyjdź stąd i przestań pisać głupoty. I słownik sobie kup.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki



Powrót do Prawo



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości




na górê