Zobacz wÄ…tek - roznica miedzy 600 a 900 itp.
NAS Analytics TAG

roznica miedzy 600 a 900 itp.

O wszystkim
_________

roznica miedzy 600 a 900 itp.

Postprzez harry89 » 21/4/2007, 21:03

jak to jest - ktos kupuje 600-tke, pojezdzi 2-3 sezony i wymienia na cos mocniejszego... oczywiscie nie krytykuje tego, bo taka jest poniekÄ…d naturalna kolej rzeczy u motocyklistow, ale troche mnie to zastanawia. przyspieszenie jest (przynajmniej posilkujÄ…c sie danymi katalogowymi) tak naprawde nieznacznie lepsze, v-max ktorego i tak i tak sie w praktyce nie wykorzystuje tez niewiele wiekszy. jesli ktos sie przesiada np. ze skutera na 125-ke, to rozumiem - o niebo lepsze przyspieszenie, dwa razy szybsza maszyna. to samo tyczy sie przesiadki z 125 na jakas 400-tke czy 500-tke - tu takze odczuwalna roznica. ale w przypadku wiekszych pojemnosci te roznice sa coraz mniejsze, zacierajÄ… sie...


zastrzegam jeszcze raz, ze pytam sie czysto informacyjnie. zeby nikt mi tutaj nie zarzucal ze robie dymy czy prowokujÄ™ ;)
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin


Postprzez mar111cin » 21/4/2007, 21:22

silnik bardziej elastyczny i nie szarpie tak łancuchem przy małych prędkościach ; )
<b>Life begins at 200km/h!!!!</b>
było gsx600f, było ZX12R :(, jest V-Strom 650 AK8 :)
Avatar użytkownika
mar111cin
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6941
Dołączył(a): 29/5/2006, 13:12
Lokalizacja: FSW (lubuskie)


Postprzez kravec » 21/4/2007, 21:25

moment w innych zakresach obrotow... 600'ke trzeba wyzej krecic... a 1000 idzie z nizszych obrotow....
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Postprzez warjatron » 21/4/2007, 23:10

stary piszesz taki teskt i dodajesz, ze nie chcesz prowokowac ??? to niezadawaj tak bzdurnych pytan !!! wsiadz i sam stestuj. Twoje pytanie jest w stylu: hmmm... czy jest jakas roznica miedzy McDonaldsem a Sheratonem....???.... i masz odp na sowje pytanie !!!!
pozdro ;)
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez harry89 » 22/4/2007, 10:45

no sorry warjatron, ale w jaki sposob wobec tego laik taki jak ja ma uzyskac odpowiedz na jakies pytanie? zdaje sobie sprawe z tego, ze dla was jest to oczywistosc, ale to jeszcze dlugo nie oznacza, ze chce prowokowac. poza tym jakims cudem dwie osoby przed tobÄ… mogly sie normalnie wypowiedziec, za co im zreszta bardzo dziekuje...

wsiasc i przetestowac sam nie moge z przyczyn obiektywnych (moj nick zawiera rok urodzenia ;)).
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez Magik » 22/4/2007, 11:00

Twój wiek to nie jest przyczyna obiektywna a raczej subiektywna.... Ja nie widzę żadnego problemu. Masz 18 lat!

Ale chłopaki dobrze Ci powiedzieli, a i też zgadzam się z kolegom wyżej, a to dlatego że skoro nie jeździsz, to po co Ci taka wiedza?

A jeśli już tak bardzo Cię to interesuje to byś wpisał w wyszukiwarkę hasło i na pewno coś znajdziesz... Po co zakładać nowy temat?
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez harry89 » 22/4/2007, 11:15

Magik napisał(a):Twój wiek to nie jest przyczyna obiektywna a raczej subiektywna.... Ja nie widzę żadnego problemu. Masz 18 lat!

racja. nie pomyslalem, ze patrzycie rocznikowo. naprawde koncze 18-tke dopiero za niewiele ponad miesiac.

Magik napisał(a):Ale chłopaki dobrze Ci powiedzieli, a i też zgadzam się z kolegom wyżej, a to dlatego że skoro nie jeździsz, to po co Ci taka wiedza?

jesli chce w przyszlosci na dobre rozpoczac przygode z motocyklami, to dobrze byloby orientowac sie w tematyce juz wczesniej. mam sie dowiadywac o co w tym wszystkim biega dopiero jak wsiade na motocykl? troche teorii trzeba liznac, tym bardziej ze odpowiedziec na takie pytanie to zero problemu...
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez Magik » 22/4/2007, 11:32

Oczywiście że to nie jest problem, między innymi dla takich pytań istnieje to forum...

Ale jeśli chcesz profesjonalnej wiedzy to kup sobie książkę, wszystko jest opisane ładnie, przejrzyście no i masz pewność że nikt nie nagada Ci jakiś głupot ;-)

Pozdrawiam.
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez spiwor » 22/4/2007, 17:05

Bo ile by nie było mocy to zawsze jest za mało. Poza tym przyspieszenie upaja po pewnym czasie chce się więcej, więcej :)
Avatar użytkownika
spiwor
Świeżak
 
Posty: 46
Dołączył(a): 22/2/2007, 16:01
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez warjatron » 22/4/2007, 18:06

czytajac dane techniczne od roducentów powinienes widziec jakie sa roznice w Vmaxie i przyspieszeniu. i jezeli dla Ciebie roznica midzy 1000, ktory jedzie w garnicach 320 km/h nie jest wyczuwalna roznica miedzy 600, ktora jedzie na Vmaxie okolo 260-280 Km/h no to wybacz stary, ze odp tak jak sobie mozesz to teraz poczytac. zawsze masz rowneiz dane dotyczace momentu obrotowego, a to juz powinno byc dla Ciebie jasna informacja. co do stestowania, to jak wyzej napisane rocznikowo juz mozesz. chodzi o to, ze irytujace pytanie postawiles, po uprzednim napisaniu, ze czytales dane od producentow. no wybacz stary, ale w takim razie dluga droga przed Toba i proponuje skuter na poczatek, zebys zlych statystyk nie powiekszal :) pozdrawiam
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez harry89 » 22/4/2007, 19:16

warjatron napisał(a):jezeli dla Ciebie roznica midzy 1000, ktory jedzie w garnicach 320 km/h nie jest wyczuwalna roznica miedzy 600, ktora jedzie na Vmaxie okolo 260-280 Km/h no to wybacz stary, ze odp tak jak sobie mozesz to teraz poczytac.

jakie 320 km/h? nawet biorac najbardziej typowego litra, yamaszke R1, i korzystajac z danych technicznych ze scigacz.pl, czytamy, ze v-max to 276 km/h. R6-tka osiaga wg nich 260 km/h, a wiec mamy niecale 20 km/h roznicy. przyspieszenie - w R1 lepsze o 0,4 sekundy. nie wiem skad wziales te dane, ale wyglada na to, ze z kosmosu... :/

warjatron napisał(a):cco do stestowania, to jak wyzej napisane rocznikowo juz mozesz.

no wlasnie - tylko rocznikowo. do urodzin mam jeszcze miesiac, na kurs zapisuje sie w wakacje.

warjatron napisał(a):no wybacz stary, ale w takim razie dluga droga przed Toba i proponuje skuter na poczatek, zebys zlych statystyk nie powiekszal :)

skuterem jezdze juz trzeci sezon i bynajmniej nie spieszy mi sie do 600-ek ani litrow ;) jesli dobrze pojdzie, to za ok. rok kupie cbr-ke 125. pojezdze sezon-dwa i dopiero wtedy, pelen respektu, przesiade sie na cos wiekszego :)
pozdrawiam.
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez warjatron » 22/4/2007, 20:15

moj drogi a TV tez tak wiezysz jak temu co czytasz???? jesli o czyms sie z kads dowaidujes zto nie przyjmuj wszystkiego jak dogmat, miej sowj rozum i analizuj to co widzisz, slyszysz i czytasz. co do 600 prawie ok co do litra logiczne ze zapi.....nicza nieco ponad 300 i to tez wydaje mi sie oczywiste. co do respektu pamietaj jedna stara prawde: nie wazne co masz pod dupa liczy sie co masz nad nia !!!!
powodzenia na kursie i egzam :)
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez harry89 » 22/4/2007, 20:26

warjatron napisał(a):co do 600 prawie ok co do litra logiczne ze zapi.....nicza nieco ponad 300 i to tez wydaje mi sie oczywiste.

no sorry, ale czegos musze sie trzymac... co ma byc dla mnie pewnikiem, jesli nie artykul z motocyklowego serwisu? :? podobno granice 300-u km/h jest w stanie przekroczyc dosyc malo motocykli...

warjatron napisał(a):powodzenia na kursie i egzam :)

aaa, dziekujÄ™ :D
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez SzpiceR » 22/4/2007, 20:59

nie przejmuj sie harry :) oni juz tak majÄ…, specyfika tego forum :) a tak wogole ja ten sam rocznik :)
ten co sobie nie żałuje
Avatar użytkownika
SzpiceR
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3773
Dołączył(a): 8/8/2006, 18:46
Lokalizacja: SÅ‚upsk

Postprzez warjatron » 23/4/2007, 10:13

nie chodzi o specyfik eforum tylko o pewne zasady, ktore okresla jego regulamin. nie zaczynamy nowych postow skoro juz takowe istnieja. wchodzisz do wyszukiwarki i spr czy est to co Cie interesuje, bo po co nabijac bez potrzeby kolejne posty o tym samym ??? co do Vmax, pamietaj ze dane katalogowe sa czesto tylko chwytem marketingowym, tak samo jak w autach napisza, ze Vmax np w leonie 1.6 105KM to 185 km/h podczas, gdy daje rade go rozbujac do 205 Km/h. poprostu analizuj fakty, wyciagaj wnioski i pamietaj o momencie obrotowym !
pozdro ;)
<<< Całkowity Brak Rozumu 929 '01 >>>
Avatar użytkownika
warjatron
Świeżak
 
Posty: 224
Dołączył(a): 16/4/2007, 16:04
Lokalizacja: okolice i WuWua ;)

Postprzez krzysztp » 23/4/2007, 19:36

a co wpisać w wyszukiwarce żeby znaleźć?
krzysztp
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 23/4/2007, 19:31

Postprzez harry89 » 23/4/2007, 21:48

SzpiceR napisał(a):nie przejmuj sie harry :) oni juz tak mają, specyfika tego forum :) a tak wogole ja ten sam rocznik :)

wlasnie zauwazylem, ze to forum jest srednio przyjazne poczÄ…tkujÄ…cym... :? juz jeden z moich watkow byl odsylany do humoru... no, niewazne. w kazdym razie witam rowniesnika :D kiedy prawko? czym smigasz?

warjatron napisał(a):co do Vmax, pamietaj ze dane katalogowe sa czesto tylko chwytem marketingowym, tak samo jak w autach napisza, ze Vmax np w leonie 1.6 105KM to 185 km/h podczas, gdy daje rade go rozbujac do 205 Km/h.

hmm... gdybym ja sprzedawal motocykle/samochody, to w ramach owego "chwytu marketingowego" zawyzalbym te v-maxy, zeby przyciaganac spragnionÄ… mocnych wrazen mlodziez, do ktorej adresowane sa tego typu produkty...
Avatar użytkownika
harry89
Bywalec
 
Posty: 647
Dołączył(a): 30/9/2006, 11:34
Lokalizacja: Piotrowice/Lublin

Postprzez Magik » 23/4/2007, 22:36

harry89.... Drogi kolego, motocykle/samochody nie są adresowane do młodzieży... Skąd do cholery młodzież ma wziąć ponad 30 tyś. zł. na motocykl i od 80 tyś. zł. na samochód... Proszę Cię nie kombinuj w te stronę bo nic nie udowodnisz... Co do chwytu marketingowego to może i była pomyłka, ale pamiętaj że producent nie może podać V-max z kosmosu bo możesz zareklamować samochód...

Weźmy sytuacje: koleś kupuje nowego passata i jako V-max pisze że jedzie 300 km/h, jest to udokumentowane w danych technicznych, więc kupuje z myślą że samochód tyle właśnie pojedzie, a tu kupa koleś sie rozpędza maksymalnie do 230 km/h. Taki człowiek ma prawo zwrócić samochód, ponieważ auto nie spełnia warunków wymienionych w katalogu, bądź w danych technicznych, bądź w umowie... A taki sprzedawca/producent/diler musi uwzględnić reklamacje bo "sprzęt" nie spełnia wymagań ( to tak jak byś kupił komputer z pentium IV 3GHz, a w środku masz celerona 700MHz). Tak więc diler/producent wolą zaniżyć np. V-max do takiego poziomu by samochód/motocykl bez problemu ją osiągnął.

Myślę że troszkę wyjaśniłem. Pozdrawiam.


By nikt nie myślał że wziąłem to sobie z kosmosu, to nadmienię że jestem pracownikiem Volkswagen Motor Polska i znam wszystkie procedury reklamacyjne z racji tego że pracuje w dziale jakości.
Magik
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 678
Dołączył(a): 30/9/2006, 12:38
Lokalizacja: Chocianów

Postprzez timm » 24/4/2007, 00:59

Producent w seacie leonie po prostu podaje prawde i to jest cala filozofia. Niestety a raczej na szczescie nie podawane sa dane producenta podczas jazdy z gory, wiertem i przeklamaniami licznika :-)... Zwlaszcza to ostatnie - sam sie zastanawiam jak moglem w moim drugim autku - punto 1.2 60kM jechac wiecej niz pokazuje licznik czyli ponad 180 - dla mnie to jest parodia i az strach pomyslec co oznacza jesli komus auto jedzie tylko tyle ile podaje producent :P, nadmienie predkosc maksymalna to 155...
BMW 328 0-160 16s masakra :-(.
Na wiosne: m3 :-);'
jednoslad ;p
timm
Świeżak
 
Posty: 32
Dołączył(a): 18/12/2006, 14:31
Lokalizacja: krakow

Postprzez Wombat » 24/4/2007, 06:38

Z ta wiara w prase Harry to ty coś masz... widze ze wierzysz we wszystko co ci podadza od statystyk bezrobocia poczawszy do stwierzdzen ze litr heh nie warty jest swej ceny skończywszy. Media manipuluja... wiadmo to od zawsze bo po to sa miedzy innymi. Jest to narzedzie lobbingu, reklamy i kreowania rzeczywistosci. Jesli wierzysz ze Media podaja prawde - ok.... tylko prawde mozna podac różnie hehehe.....


Czemu litr a nie 600? Elastyczność, odgłos pracy i swiadomość tego ze zasiada sie na czyms mniej tuzinkowym.... wiecej nie trzeba.... i nie musi leciec 300 :)
pozdro
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości




na górê