Zobacz wątek - Start w innym państwie.
NAS Analytics TAG

Start w innym państwie.

Forum polskich motocyklistów za granicą
_________

Start w innym państwie.

Postprzez orlik1981 » 23/4/2007, 20:37

Temat niezwiązany z motocyklami, ale może ktoś się wybiera do innego kraju i może mu się przydać trochę wiadomości.

Ogólnie chodzi o:
-jakie papiery na poczÄ…tek sÄ… nam potrzebne
-gdzie uderzyć za pracą
-gdzie szukać mieszkania
-itp.
No i oczywiście, jakiego państwa to dotyczy.

Anglia.

Strona Polaków w Anglii, praca,mieszkania,itp.
http://londynek.net/
Strona (urzędu pracy)
http://www.jobcentreplus.gov.uk/JCP/index.html
jutro napisze co i jak i gdzie załatwiać
Pozdrawiam.
eagle
GSX-R 600 K6
Avatar użytkownika
orlik1981
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 504
Dołączył(a): 12/9/2006, 14:19
Lokalizacja: Siemianowice Åšl. Aktualnie Londyn


Postprzez gelo007 » 23/4/2007, 20:49

Dzięki Orlik :) Ja wylatuję do Anglii mniej więcej w połowie czerwca, więc takie informacje na pewno mi się przydadzą :)
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom


Postprzez kondzior1410 » 23/4/2007, 22:09

Irlandia

po pierwsze i najwrzniejsze potrzebny jest motocykl :twisted:

Po 2 PPS, nr podatkowy zalatwai sie w tax office www.revenue.ie

Szukanie pracy - np www.fas.ie - cos w rodzjau polskiego urzedu pracy ale dziala znacznie lepiej
http://www.loadzajobs.ie/
http://www.irishjobs.ie/
jest duzo wiecej stron ale obecnie nie pamietam adresow.

Mieszkanie: mozna na poczatek w hostelach, jesli sie nie ma znajomych.

Glowna strona z ogloszeniami mieszkaniowymi www.daft.ie
rowniez na polskich portalach, np. www.gazeta.ie, wwwpolskidublin.com, www.dublinek.net

i najbardziej istotne miejsce do odwiedzenia na necie www.biker.ie
:twisted: natomiast w realu bike world www.bikeworld.ie, za polotem dluuuuuga prosta mozna niezle odkrecic 8)


pzdr
:twisted:
kondzior1410
Świeżak
 
Posty: 183
Dołączył(a): 8/4/2006, 21:09
Lokalizacja: Dublin

Postprzez orlik1981 » 25/4/2007, 11:47

Anglia


Co i jak na poczÄ…tek:
Potwierdzenie adresu to podstawa (rachunek za wodę, gaz, prąd, TV licence) potrzebne do założenia konta i całej reszty, ale jest już opcja że można założyć konto w uk na polski dowód i paszport, za prowadzenie konta trzeba będzie zapłacić jakieś 6gbp na miesiąc, po założeniu bank wyśle wam jakieś papiery i to będzie wasze potwierdzenia adresu (ogólnie na początku wszystko kreci się w oku tego potwierdzenia).
Konta jest potrzebne, bo wszędzie płacą czekami albo przelewem, (jeśli szef jest spoko to na początek będzie dawał gotówkę do ręki).
Jest kilka sposobów zatrudnienia, np. otwarcie swojej działalności (trwa to około 30 minut w odpowiednim urzędzie) http://www.hmrc.gov.uk/
albo na kontrakt( pewnie jest jeszcze jakieś ale nie pamiętam).
Po jakimÅ› czasie trzeba zaÅ‚atwić „national insurance number” numer ubezpieczenia, i to z takich rzeczy tyle.
Mieszkanie to zależy, jakie, gdzie, i z kim.
Londyn to drogie miasto i ceny mieszkań ogromne, jeśli ktoś chce mieszkać sam to musi zapłacić od 500 gbp (studio flat) plus rachunki do 20tyś i nawet więcej za apartament.
Można poszukać pokoju i mieszkać z kimś za jedynkę od 70 gbp na tydzień i w górę albo w dwójce około 50gbp od osoby, czasami rachunki są wliczone czasami nie. Dochodzi do tego depozyt to bywa też różnie czasami 2 tyg. depozytu czasami 4 tyg.
Tak jak pisałem ceny zależą od wszystkiego, dzielnicy czy metro jest blisko czy mieszka się w czarnóchowie (rasista) itp.
Na temat innych miast nie powiem za wiele bo nigdy po za Londynem nie mieszkałem ceny wynajmu pewnie są mniejsze, na WWW.londynek.net można sprawdzić ceny mieszkań w UK.
Pozdrawiam.
eagle
GSX-R 600 K6
Avatar użytkownika
orlik1981
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 504
Dołączył(a): 12/9/2006, 14:19
Lokalizacja: Siemianowice Åšl. Aktualnie Londyn

Postprzez Thrillco » 25/4/2007, 13:22

U kuzyna, który pracuje w porcie pod Londynem wyglada to tak. Płaca to ok 250GBP tygodniowo co dzieli na 4 częsci i :
1tyg-opłata mieszkania
2tyg-opłaty tel. internetu, TV i takie tam.
3tyg-życie
4tyg-albo odłozyć albo przerabac na bzdety.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez gelo007 » 25/4/2007, 15:18

I co w zwiÄ…zku z tym?
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Wombat » 25/4/2007, 15:41

Thrillco - ja nie wiem jaka ma robote Twoj kuzyn ale sie chyba nie bardzo postarał - ja jak pracowałem w londynie a miało to miejsce jeszce 4 tygodnie temu to bez kłopotu w tydzien zarabiałem na wszystkie wydatki, typu zarcie, mieszkanie, przejazdy, internet i tv... 3 tyg pieniadze na czysto... wiec kto ma jechac i zarabiac niech jedzie i niech nie pisza bzdetow ci (to juz ogólnie bo ja do Thrilca nic nie mam i jego nie zaczepiam :) ) co nie byli a tylko ludzi sciagaja do parteru...... bo im zal tylek sciska.........
howgh
Take this life I'm right here, stay a while and breath me in....... ZRXs
Avatar użytkownika
Wombat
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 951
Dołączył(a): 24/9/2006, 22:18
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Thrillco » 25/4/2007, 16:44

nic w związku z tym...siedzi na białku jako ludzik od kabelków (elektryk) nie pojechał się tam dorabiac tylko w miare normalnie zyć...i żyje...lepiej niż ja tutaj mając niby lepsza robote.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez Thrillco » 26/4/2007, 17:15

ktoś mnie chyba źle zrozumiał-250 tygodniowo czyli 1000 miesięcznie i do tego jakaś premia czy coś takiego.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez johnmichael » 26/4/2007, 19:46

no nie wiem ale ja sie domyslilem o co ci chodzi trillco.
tylko przeklamania w tym co mowisz sa na pewno.
trzeba by chomary jesc przez caly miesiac by na zarcie wywalac 250 funtow.licencja telewizyjna miesiacznie kosztuje jakies 35 funtow + jesli ma Sky to jakies 20.net mozna mies za 8 funow bez ograniczen.Virgin ma teraz oferte TV+komurka+stacjonarny telefon+internet za 40 funtow. wiec 250 na rachunki to tez spora przesada.za mieszkanie to sie zgodze.ludzie nawet wiecej placa czasami.
rozumiem ze nie wiesz dokladnie bo z nim nie mieszkasz, moze stad takie niescislosci
Avatar użytkownika
johnmichael
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 587
Dołączył(a): 7/11/2006, 22:06
Lokalizacja: Plymouth

Postprzez gelo007 » 26/4/2007, 19:59

A teraz kwestia tylko tego. 17 czerwca przylatuję do Liverpoolu, roboty narazie nie mam nagranej, ale trapi mnie jedna kwestia. Czy w gazetach tak jak np. Guardian etc. są rubryki ogłoszeniowe z pracą etc. tak jak np. w wyborczej? Ogólnie rzecz biorąc ta moja wyprawa bardzo ryzykowna, ale czuję presję, że muszę znaleźć pracę, żeby zbliżyć się chociaż do realizacji mojego marzenia jakim jest zakup moto.
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez Thrillco » 27/4/2007, 03:14

johnmichael napisał(a):no nie wiem ale ja sie domyslilem o co ci chodzi trillco.
tylko przeklamania w tym co mowisz sa na pewno.
trzeba by chomary jesc przez caly miesiac by na zarcie wywalac 250 funtow.licencja telewizyjna miesiacznie kosztuje jakies 35 funtow + jesli ma Sky to jakies 20.net mozna mies za 8 funow bez ograniczen.Virgin ma teraz oferte TV+komurka+stacjonarny telefon+internet za 40 funtow. wiec 250 na rachunki to tez spora przesada.za mieszkanie to sie zgodze.ludzie nawet wiecej placa czasami.
rozumiem ze nie wiesz dokladnie bo z nim nie mieszkasz, moze stad takie niescislosci


Niewiem dokładnie-on mi to podał w takim uproszczeniu, co na co i tyle....co nie zmienia faktu, ze ja np. tu w kraju za nic nie moge swoich dochodów tak podzielić. U nas to idzie raczej tak: 2/3 opłaty i 1/3 zaległe opłaty, których nie dało się już zrobić poprzednio bo brakło. Nie mówie że ja tak mam ale wielu ludzi tak właśnie funkcjonuje.
brak opisu...
Avatar użytkownika
Thrillco
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2598
Dołączył(a): 22/2/2006, 20:57
Lokalizacja: Białystok

Postprzez kris » 30/4/2007, 09:31

gelo007 napisał(a):A teraz kwestia tylko tego. 17 czerwca przylatuję do Liverpoolu, roboty narazie nie mam nagranej, ale trapi mnie jedna kwestia. Czy w gazetach tak jak np. Guardian etc. są rubryki ogłoszeniowe z pracą etc. tak jak np. w wyborczej? Ogólnie rzecz biorąc ta moja wyprawa bardzo ryzykowna, ale czuję presję, że muszę znaleźć pracę, żeby zbliżyć się chociaż do realizacji mojego marzenia jakim jest zakup moto.


Gleoo mam pytanie jjedziesz do kogos czy tak sam na własną reke?? i niewiesz czy będziesz miał prace itp.... bo to troche jest ryzykowne.. :roll:
Avatar użytkownika
kris
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 449
Dołączył(a): 31/1/2006, 16:23
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez Kaja » 30/4/2007, 09:37

bo Gelo to prawdziwy motocylista :twisted:
nie boi się ryzyka, najwyżej będzie zapiekanki sprzedawał :wink:
Avatar użytkownika
Kaja
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 2178
Dołączył(a): 26/8/2005, 14:28
Lokalizacja: Wawa

Postprzez gelo007 » 30/4/2007, 12:35

Kaju, ja boję się ryzyka, ale je podejmuje i tym się różnię od co niektórych :)
albo pizze będe robił! :D Ogólnie rzecz biorąc to jadę tam do Silvera, ale pracę to już sobie sam znajdę :)
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez polsky » 30/4/2007, 13:39

Umknelo w tym temacie pare detali...

Jest tu tak duzo Polakow,ze o prace nie jest latwo... zwlaszcza sezonowom.
Nie znajac dobrze angielskiego i bez doswiadczenia w ''poruszaniu/obcowaniu'' z Anglia nie jest latwo.
Wrecz mozecie liczyc tylko na gowniane pieniadze jak i prace... z czego wiekszosc ludzi jak juz sie chwyci jednego zmywaka w pubie to juz tam siedzi i siedzi,z obawy na nikle szanse znalezienia lepszej roboty...

Podstawa to jezyk!
Nie oszukujmy sie ale jak mozesz znalezc dobra prace jesli nie potrafisz sie o nia dobrze zapytac...

Druga sprawa to doswiadczenie ale w Angli... nie zwracaja zbytnio uwagi co robiles wczesniej w Polsce.Wciaz uwazaja Polske za kraj dalekiego wschodu...

Ci co sie wybieraja niech nie marza o wielkiej fortunie i tysiacach ofert pracy...
Zeby tu zyc trzeba nonstop pracowac aby moc zaplacic czynsz i inne bzdety.
Nigdzie nie jest lekko...
Polsky:niższy gatunek ludzki,rodzaj zwierzęcia,które należy opanować,ujarzmić,tresować,które trzeba umieć trzymać.Poświęcac się temu całe życie,całą inteligencję uczucia,całą przemyślność instynktu.Stwarza nową dyscyplinę psychologiczną, pełną wskazań,norm i paragrafów.
polsky
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 582
Dołączył(a): 14/10/2006, 18:08

Postprzez sergio » 5/5/2007, 00:53

gelo007 napisał(a):A teraz kwestia tylko tego. 17 czerwca przylatujê do Liverpoolu, roboty narazie nie mam nagranej, ale trapi mnie jedna kwestia. Czy w gazetach tak jak np. Guardian etc. s± rubryki og³oszeniowe z prac± etc. tak jak np. w wyborczej? Ogólnie rzecz bior±c ta moja wyprawa bardzo ryzykowna, ale czujê presjê, ¿e muszê znale¼æ pracê, ¿eby zbli¿yæ siê chocia¿ do realizacji mojego marzenia jakim jest zakup moto.


hehe w guardianie roboty szukac to chyba dla specjalistow z doktoratem :-)

a w wyborczej to masz jakies ogloszenia o prace? bo ja nic tam nie widze... same jakies naciagactwa

i w ogole to co umiesz? jak nic, to bedzie ciezko, przygotuj sie, ze tylko zmywak/kelnerowanie/kanapkownia, i to na piata rano - oczywiscie nie chce cie zniechecac, ale tutaj teraz rumuni sa konkurencyjni i bulgarzy, im tylko dwie miski kaszy trzeba
sergio
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22/4/2007, 22:26
Lokalizacja: London, SW

Postprzez gelo007 » 6/5/2007, 18:58

Chłopaki to skoro jest tak źle to po co tam jeszcze jesteście? xD Wracajcie do Polski....xD
Avatar użytkownika
gelo007
Administrator
 
Posty: 2731
Dołączył(a): 3/7/2006, 13:28
Lokalizacja: Radom

Postprzez sergio » 6/5/2007, 19:01

gelo007 napisał(a):Ch³opaki to skoro jest tak ¼le to po co tam jeszcze jeste¶cie? xD Wracajcie do Polski....xD


polska dla polakow, ziemia dla ziemniakow!
sergio
Świeżak
 
Posty: 10
Dołączył(a): 22/4/2007, 22:26
Lokalizacja: London, SW

Postprzez johnmichael » 7/5/2007, 15:52

no mi nie jest tu zle.teraz.siedzie juz prawie trzy lata, a 2 potrzebowalem by zaczac robic cos za lepsze pieniadze i ciekawszego niz zmywak i tym podobne.mam tez tzw. fach w reku bo jestem stolarzem.dlatego tu siedze.

pozdrawiam
Avatar użytkownika
johnmichael
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 587
Dołączył(a): 7/11/2006, 22:06
Lokalizacja: Plymouth

Następna strona


Powrót do Emigranci Ścigacz.pl



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości




na górê