Zobacz wątek - Rękawice Alpinestars SMX-2 | Octane S-Moto
NAS Analytics TAG

Rękawice Alpinestars SMX-2 | Octane S-Moto

Jakie rękawice, kask, gmole?
_________

Rękawice Alpinestars SMX-2 | Octane S-Moto

Postprzez kowal_71 » 21/6/2011, 16:09

Hej.
Użytkuje lub użytkował ktoś któreś z tych rękawic i może coś o nich powiedzieć? Jak z komfortem, bezpieczeństwem (ochrona palców, nadgarstka) i samym wykonaniem? Pytam, bo ich cena jest dość atrakcyjna i myślę, czy by nie nabyć, bo moje stare krótkie się rozlatują ;)
Pozdrawiam!
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław


Postprzez konss » 17/8/2011, 02:16

Witam!

Również jestem zainteresowany tym modelem rękawic, czy ktoś mógłby się wypowiedzieć o nich :) ?
konss
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 17/8/2011, 02:14


Postprzez kowal_71 » 17/8/2011, 12:09

Heh, trochę odkopaliście temat, Panowie ;)

Wiem, że krótkie rękawice nawet w najmniejszym stopniu nie zapewniają takiej ochrony, jak długie, ale gdy żar się z nieba leje, trzeba postawić na kompromis (tak, wiem, prawdziwi twardziele przy 40*C latają w pełnym skórzanym kombi, długich butach, rękawicach, kołnierzu, żółwiu i ortezach). Ja jednak w sezonie traktuję moto jako jedyny środek transportu i przewiewne ciuchy są dla mnie zbawieniem.
I wydaje mi się, że nie można powiedzieć, że krótkie rękawice nie zapewniają żadnej ochrony nadgarstka, bo przyglądałem się im, i mają w tych okolicach protektory. Wiadomo, że nie uchronią przed ewentualnym urazem skrętnym, ale w razie gleby na pewno będzie mniej bolało ;)
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez kowal_71 » 18/8/2011, 12:33

Wiem, wiem, to był żart. Ja też nie latam w sandałach, szortach i tiszercie, ale uważam, że jak wyskakuję do centrum, 10km od domu po mieście, to wystarczy mi buzer, motodżinsy krótkie buty i rękawice. Wiadomo, że może mnie po drodze rozjechać 18sto kołowiec, ale no... coś za coś ;) zresztą nie zakładałem tego tematu, by porównywać długie rękawice z krótkimi, tylko pytałem o dane modele (a tak w ogóle, to kupiłem z 2tyg temu właśnie fajnie wentylowaną modekę, taki kompromis pomiędzy krótkimi, a długimi).
Kawasaki ZR-7S
Yamaha FZ6 FAZER
kowal_71
Bywalec
 
Posty: 885
Dołączył(a): 12/4/2010, 13:46
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez bryk77 » 18/8/2011, 15:35

Mierzyłem te rękawice, ale zdecydowałem się na Alpinestars Mustang - duża powierzchnia perforowana, bardzo dobrej jakości skróra, niesamowicie wygodne i idealnie dopasowane do dłoni. Na polskim rynku nie są chyba dostępne. Dałem za nie 70 euro także są w tym samym przedziale cenowym.

Obrazek
Avatar użytkownika
bryk77
Stały bywalec
 
Posty: 1212
Dołączył(a): 16/4/2010, 02:12
Lokalizacja: Radom/Piaseczno/Dublin



Powrót do Akcesoria motocyklowe



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości




na górê