Zobacz wÄ…tek - Yamaha YBR 125 - jaka cena, przebieg
NAS Analytics TAG

Yamaha YBR 125 - jaka cena, przebieg

i inne małe pojemności
_________

Yamaha YBR 125 - jaka cena, przebieg

Postprzez wuwu » 17/8/2011, 16:10

Jako osoba bez doświadczenia na moto oraz póki co jeszcze bez kat. "A" mam na uwadze yamahe ybr 125. Chcę, żeby posłużył mi co najmniej 4-5 lat jazdy miejskiej bez zabawy w naprawy. Proszę o odpowiedź na moje pytania

1. Ile wydać na sam motocykl? W jakim przedziale cenowym szukać, żeby nie przepłacić ani nie wpaść w jakieś szambo. Nówka odpada. Max 5 tys zł.

2. Jaki jest akceptowalny przebieg dla motocykla, tak żeby na luzie wytrwał te 4-5 lat codziennych dojazdów w mieście i czasem wypadów na weekend na peryferia.

3. Z tego co się orientuję, to lepiej szukać wersji z wtryskiem. Czy da się to jakoś poznać na zdjęciu czy trzeba szukać w opisach albo pytać sprzedającego?

4. Jakies inne rady, czym się kierować przy odsiewie na allegro?

Konkretnego egzemplarza będę szukał z "pomocną dłonią", teraz chciałem się rozeznać w temacie ;-)
wuwu
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/8/2011, 11:05


Postprzez Kelhorn » 17/8/2011, 17:38

1. Nie ma najmniejszego znaczenia dla spalania i mocy czy YBR jest na wtrysku czy na gaźniku. Jedynym (małym) minusem gaźnika jest to, że od czasu do czasu przyda mu się wlanie jakiegoś środka czyszczącego do benzyny. Tyle. Moja mała nie miała do gaźnika zaglądane od 4 lat a vmax taki sam, spalanie także. Wersje z gaźnikiem były produkowane bodajże do 2006, więc najlepiej po tym poznać.

2. Przebiegi nie mają w YBR znaczenia, ale ja celowałbym w aukcję od motocyklisty (łatwo poznać, bo przebieg rzadko kiedy będzie mniejszy niż 10k), generalnie przy tym moto nie zawracaj sobie nimi zbytnio głowy. 10 czy 20 tyś km, jeden pies.

3. Ile wydać? Sądzę, że za 3,5k-4,5k da się znaleźć egzemplarz w którym do wymiany pójdzie tylko napęd - niestety ten model jest czasem traktowany jak rower i łańcuch latami nie widzi smaru. Odżałowałbym też 300-400 pln i kupił kapcie Michelin, bo fabryczne wynalazki są tragiczne. Poza tym nic osobliwego nie wymaga sprawdzenia - moto jest proste jak budowa cepa i praktycznie nie ma się tam co zepsuć.
Kelhorn
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 8/4/2011, 17:42


Postprzez wuwu » 18/8/2011, 09:06

dzięki serdeczne ;)
wuwu
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 12/8/2011, 11:05



Powrót do Motorowery do 50 ccm



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości




na górê