Zobacz wÄ…tek - Honda Transalp na pierwszy motocykl? 2 moto do oceny.
NAS Analytics TAG

Honda Transalp na pierwszy motocykl? 2 moto do oceny.

Tutaj tylko zadajemy pytania o ocenę oferty motocykla, którą sobie upatrzyłeś. Dotyczy motocykli o pojemności większej niż 125 ccm.
_________

Honda Transalp na pierwszy motocykl? 2 moto do oceny.

Postprzez rockyhorror » 9/8/2011, 21:01

Witam wszystkich,
Jestem w połowie kursu i przymierzam się do zakupu. Doświadczenia mam jedynie z motorynką i komarem;)
Szukam motocykla uniwersalnego na miasto i do turystyki, mało skomplikowanego i nie zawodnego.
Podoba mi się Transalp ale nie wiem czy przy wzroście 175 i wadze 60 kg nie będzie za wieki?

Znalazłem takie oferty, więcej kasy nie mam bo jeszcze muszę się wyposażyć. Zależy mi żeby motocykl nie był po wypadku i grzebany.
Co o nich myślicie?
Pozdrawiam i dzięki z góry.

http://allegro.pl/trampek-honda-transalp-xl-600v-i1757349377.html (otwórz link)

http://allegro.pl/honda-transalp-600-1987r-i1758495357.html (otwórz link)
rockyhorror
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/8/2011, 19:48


Postprzez henio12323 » 9/8/2011, 21:37

chyba czy moto nie bedzie za wielkie :D ja jestem niewiele wyzszy od ciebie i na tramka wsiadam tak jak na KTMa swojego ;P dosyc wysoko noge trzeba podniesc żeby sie wczołgać :D ale jak wejdziesz to jest wygodnie. z tym wzrostem jest w sam raz. przeciez to jest średni wzrost ludzi., nikt nie robił by moto pod 200 cm wzrostu albo pod 150 cm.
co do kasy koło 5 tysi trzeba dac a dobrego trampka ale jak najbardziej mozesz szukac czegos tanszego. aby kwestia wybrac cos zdrowego. a po fotkach niestety czy zdrowy czy dobity nie obczaisz. musiał bys podjechac i obejrzec
KTM 300 EXC
Yamaha FZ6
GasGas TXT 250

Częsci do motocykli, serwis, tuning.. PW
Avatar użytkownika
henio12323
Moderator
 
Posty: 26032
Dołączył(a): 30/12/2008, 20:49
Lokalizacja: WÅ‚odawa / LBN


Postprzez piotr_motoland » 10/8/2011, 06:37

Witam,jak w temacie ,na pierwsze moto wybraleś kultowe i nie zawodne enduro jakim jest honda transalp,układ v daje ciekawe możliwości i osiagi.Przy twoim wzroście i wadze dobrze sobie poradzisz.motocykle ów maja dobre i raczej nie zawodne silniki ktorymi można spokojnie robić 100tyś o ile jest dobrze eksploatowany.Roczniki powyższe są juz wiekowe i trudno ocenić ich stan techniczny,tak jak wyżej kolega napisal jechać.Moja sugestia,jeżeli mialeś stycznośc tylko z motorowerem a chciałbyś jeżdzić enduro o przyzwoitych osiagach,rozejrzyj sie za honda dominator lub kawasaki klr500,oba motocykle maja przyzwoite osiągi,bardzo elastyczne silniki czterosuw,jednocylidrówki,motocykl nie ciężki łatwy w prowadzeniu,no i za tę kase mlodszy rocznik o lepszej stylizacji.
piotr_motoland
Świeżak
 
Posty: 245
Dołączył(a): 26/7/2011, 07:19
Lokalizacja: polska

Postprzez michael » 10/8/2011, 08:25

Transalp jest ok, nie ma osiągów, które przerażają. Problemem mogą być jego gabaryty dla niedoświadczonego motocyklisty (nie jest to ogromny motocykl, ale przy manewrach mógłbyś go położył z powodu wysokości). Tylko ja bym się nie pchał w tak stare parchy, o ile nie jesteś mechanikiem z zacięciem. 100 tys. km to nic dla takiego silnika (naprawdę każde zadbane moto tyle zrobi, nawet szlifierki), ale jeśli chodzi o przebieg 53 tys. km to pewnie z raz, jak nie dwa się już licznik przekręcił...
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok

Postprzez rockyhorror » 10/8/2011, 09:55

niestety w tym przedziale cenowym trudno mi coś nowszego znaleźć;/
Mechanikiem nie jestem ale chce się nauczyć bo nie lubię opcji jeździć na czymś i nie wiedzieć jak działa, a warsztat i osobę z doświadczeniem mam.
Co do dominatora i kawasaki klr to nad dominatorem się zastanawiałem ale podobno na większe trasy Transalp lepszy, a silnik v też mi sie bardziej podoba więc już nie wiem sam;)
rockyhorror
Świeżak
 
Posty: 2
Dołączył(a): 9/8/2011, 19:48

Postprzez motoftw » 10/8/2011, 12:16

Ja mam 174cm i nawet na africe twin bez problemu siedziałem, nie straszcie ludzi :P
Honda CB 500 ----> Honda NX 650
Avatar użytkownika
motoftw
Stały bywalec
 
Posty: 1179
Dołączył(a): 5/8/2009, 19:25



Powrót do Oceny ofert sprzedaży.



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na górê