Zobacz wÄ…tek - Kamizelka - obciach ??
NAS Analytics TAG

Kamizelka - obciach ??

O wszystkim
_________

Kamizelka - obciach ??

Postprzez lotharek » 8/8/2011, 21:08

Witam

od 3 tygodni szczesliwie i bezpiecznie pomykam sobie do pracy Junakiem m16. Caly czas jezdze w kamizelce siatkowej 3m z paseczkami odblaskowymi. Czy slonce, czy deszcz - kamizelka zawsze na gorze. Wielokrotnie sie spotkalem z opinia znajomych, ze jazda w takiej kamizelce to delikatnie mówiąc obciach, a ja sam żadnego motocyklisty w podobnej nie spotkalem. Osobiście uwazam ze podnosi to widocznosc na drodze i co za tym idzie bezpieczeństwo. No ale dziwnie wyglada mimo wszytsko...

Jakie jest wasze zdanie nt ? obciach ? nie ma lewej w gore dla takiego gostka ?
Junak M16 - pierwsze moto musi byc nowe i na gwarancji ;-)
lotharek
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/5/2011, 08:57
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie


Postprzez Invi » 8/8/2011, 21:18

Eeee... witaj na forum, będziesz tu pasować :D


Tak swoją drogą to nie lubię ludzi w tych kamizelkach, zawsze się stresuje że to może jakiś krawężnik stoi i zwalniam przez to.
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12


Postprzez Mafinos » 8/8/2011, 21:47

Siema powiem tak widzę gdzie nie gdzie motocyklistów w kamizelkach i jak dla mnie to żaden obciach! Dbasz o swoje zdrowie i dobrze jesteś można powiedzieć rozważny! A osoby najczęściej mówiące ( chodź nie wszystkie) są zwykłymi zakompleksionymi ludzikami którzy wstydzili by się jeździć bo ktoś inny by tak o nich powiedzieć więc lepiej przyłączyć się do innych i mówić tak o tych co jeżdżą.

Sam nigdy nie miałem na sobie kamizelki nie robię jakiś mega tras, najwyżej 200km max

Uważam, że normalny motocyklista z krwi i kości podniesie normalnie rękę, przeważnie śmigałem RD to mimo że to 80 to podnoszą.

Jeździł w kamizelce dzięki temu jesteś bardziej widoczny a ja zwalniam myśląc że misiek hehe
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kamizelka - obciach ??

Postprzez Czester » 8/8/2011, 22:03

lotharek napisał(a):Witam

od 3 tygodni szczesliwie i bezpiecznie pomykam sobie do pracy Junakiem m16. Caly czas jezdze w kamizelce siatkowej 3m z paseczkami odblaskowymi. Czy slonce, czy deszcz - kamizelka zawsze na gorze. Wielokrotnie sie spotkalem z opinia znajomych, ze jazda w takiej kamizelce to delikatnie mówiąc obciach, a ja sam żadnego motocyklisty w podobnej nie spotkalem. Osobiście uwazam ze podnosi to widocznosc na drodze i co za tym idzie bezpieczeństwo. No ale dziwnie wyglada mimo wszytsko...

Jakie jest wasze zdanie nt ? obciach ? nie ma lewej w gore dla takiego gostka ?


Witaj w naszej wielkiej braci motocyklowej! Junak m16 to nie przelewki więc bezpieczeństwo trzeba stawiać ponad wszystkim! 27KM to nie żarty więc taka kamizelka jest jak najbardziej na miejscu. Dopełnieniem tego będą 15cm frędzle na końcówkach kierownicy, skórzane sakwy po bokach i obowiązkowo kilka zlotowych znaczków przypiętych do owej kamizelki.
Nie przejmuj się kiedy ktoś będzie Cię wyśmiewał - to tylko dawcy na plastikach, którzy nie mają pojęcia co znaczy prawdziwa jazda motocyklem. Lewa w górę bracie!
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez Invi » 8/8/2011, 22:13

Czester, a jakiej firmy kamizelkÄ™ polecasz?
Avatar użytkownika
Invi
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 6277
Dołączył(a): 15/7/2008, 14:12

Postprzez madcap » 8/8/2011, 22:17

takiej
Obrazek
(...) Jeżeli w CV napiszesz "2012-2014: sommelier - freelancer" to nikt się nie domyśli, że dwa lata chlałeś z rozpaczy po utracie poprzedniej pracy.
Avatar użytkownika
madcap
Administrator
 
Posty: 5894
Dołączył(a): 26/5/2009, 19:03
Lokalizacja: wieje wiatr?

Re: Kamizelka - obciach ??

Postprzez Mafinos » 8/8/2011, 22:26

CzesterTX napisał(a):
lotharek napisał(a):Witam

od 3 tygodni szczesliwie i bezpiecznie pomykam sobie do pracy Junakiem m16. Caly czas jezdze w kamizelce siatkowej 3m z paseczkami odblaskowymi. Czy slonce, czy deszcz - kamizelka zawsze na gorze. Wielokrotnie sie spotkalem z opinia znajomych, ze jazda w takiej kamizelce to delikatnie mówiąc obciach, a ja sam żadnego motocyklisty w podobnej nie spotkalem. Osobiście uwazam ze podnosi to widocznosc na drodze i co za tym idzie bezpieczeństwo. No ale dziwnie wyglada mimo wszytsko...

Jakie jest wasze zdanie nt ? obciach ? nie ma lewej w gore dla takiego gostka ?


Witaj w naszej wielkiej braci motocyklowej! Junak m16 to nie przelewki więc bezpieczeństwo trzeba stawiać ponad wszystkim! 27KM to nie żarty więc taka kamizelka jest jak najbardziej na miejscu. Dopełnieniem tego będą 15cm frędzle na końcówkach kierownicy, skórzane sakwy po bokach i obowiązkowo kilka zlotowych znaczków przypiętych do owej kamizelki.
Nie przejmuj się kiedy ktoś będzie Cię wyśmiewał - to tylko dawcy na plastikach, którzy nie mają pojęcia co znaczy prawdziwa jazda motocyklem. Lewa w górę bracie!


Ale nie rozumiem dlaczego pojazd, ma co ma może kiedyś będzie większy, ale ma kamizelkę i tyle na pewno jest lepiej widoczny i jest to plus a naśmiewaniem jejku wyje**** nie rozumiem, jeśli ktoś stwierdza, że jest to dobry gadżet to niech jeździ. WT nie popieram ale bez przesady gdyby pomalował go jakoś obciachowo, wywalił wydech cudował coś no to masakra. Jeśli czujesz że jesteś w niej bardziej widoczny to jeździł i się nie przejmuj !
Avatar użytkownika
Mafinos
Świeżak
 
Posty: 352
Dołączył(a): 1/7/2011, 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez zxer » 8/8/2011, 22:49

chlopie nie ma to tamto...ja znam goscia ktory jezdzi w stroju strazackim (serio) ...mowi ze nieraz trabia na niego wozy strazackie z pozdrowieniami. trzymaj sie i nie zapomnij zaryczec silnikiem jak babcia bedzie przez ulice przechodzic....widok niezapomniany.

pozdrawiam serdecznie i szerokosci
tea who you yea bunny
Avatar użytkownika
zxer
Stały bywalec
 
Posty: 1277
Dołączył(a): 9/10/2010, 11:53
Lokalizacja: Londyn / inowroclaw

Postprzez Kirgeron » 8/8/2011, 22:54

Ja widziałem gościa na GSX-R 1300 jechał z kamizelką, pozdrowiliśmy się i jest spoko. :)

Dla mnie to nie jest obciach, ale sam bym z taką nie jeździł. Nie mam nic do tych co się tak ubierają, szacun.
Avatar użytkownika
Kirgeron
Świeżak
 
Posty: 436
Dołączył(a): 1/7/2010, 00:01

Postprzez C-bool » 8/8/2011, 23:31

Przejmujesz się opinią znajomych? Pierdl ich. Ja bym jeździł w kamizelce, tylko trochę nie komponuje mi się z czarnym moto i kombi 8)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez Czester » 8/8/2011, 23:43

Kamizelka przedstawiana przez madcapa wydaje się jedyną słuszną.
Wypadki chodzÄ… po ludziach, ludzie po wypadkach nie zawsze.
Avatar użytkownika
Czester
Administrator
 
Posty: 4656
Dołączył(a): 23/5/2009, 05:14
Lokalizacja: Suwałki

Postprzez mirekm71 » 8/8/2011, 23:51

Nie jezdze w kamizelce ale kiedys bede. Model ktory mi sie podoba kosztuje 100 i zakup ciagle jest odwlekany.
Osobiscie uwazam, ze jazda w kamizelce jest bezpieczna i profesjonalna. Pojazd? Kamizelka sluzy temu, zeby byc widocznym na drodze i jego osiagi nie maja tu nic do rzeczy. Gratuluje kultowej maszyny a zmieniac na mocniejszy? A po co?

Ps. W d...e mam czy jakas ci...a na plastiku robiaca wypady na odleglosc 5km od domu machnie do mnie reka czy nie. Prawdziwy motocyklista pozdrowi profesjonalnie ubranego bikera na calkiem ladnym sprzecie a sportowcy na scigaczach niech sie pozdrawiaja stojac na co drugim cpn'ie tankujac za 10zl, rozcierajac zdretwiale czesci ciala i podziwiajac nowe buty motocyklowe tenisowki bo sa " trendy" i "cool". Ich szacunek i pozdrowienie mi powiewa.
Moto nowe kupowales? Kolega teraz kupil zipka chopper 250 to zadowolony :D- ok juz doczytalem. Kolega kupil nowe bo gwarancja i serwis a na mechanice sie nie zna.
Avatar użytkownika
mirekm71
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 1150
Dołączył(a): 7/6/2010, 23:55
Lokalizacja: Brzeg

Postprzez lotharek » 9/8/2011, 06:52

kamizeleczke kupiłem u tego Pana (żadna reklama, kwestia tylko poglądowa) http://allegro.pl/kamizelka-odblaskowa- ... 21819.html

coz, wychodzi na to ze nie jestem do końca obciachowy.

Skąd moje pytanie, pewnie niektórzy zapytają :

otóż widziałem na zdjęciach na scigacz.pl z wizyty motocyklistów w W-wie ze niektórzy bikerzy byli właśnie w kamizelkach, pozniej przez przypadek zobaczyłem program o tym jak ludzki mozg postrzega to co na otacza. Okazuje sie ze wlasnie "nietypowe" kolory widzimy o wiele wcześniej niz naturalne. Później pojawiło sie prawo jazdy kat A oraz motor. Efektem tych wszystkich zdarzeń była obietnica dana zonce ze będę jeździł w kamizelce - jadac motorem kilkukrotnie bardziej uważam na drodze ( po 15 latach jazdy autem) ale boje sie ze ktos mnie po prostu nie zauważy i rozjedzie. Mam na chwile obecna od 26 lipca przejechane ok 900 km, motor sie wciąż dociera i ja szlifuje swoje umiejętności. Wyszedłem z założenia ze moto jest na codzien, tak wiec deszcz, słońce czy też mgla, Renatka (megane) stoi sobie grzecznie na parkingu i cierpliwie czeka na pierwszy śnieg.


ps. z tymi frędzlami i plakietkami to trochę złośliwe bylo ;-)


ps2. w zalaczniku moje dwa najwieksze sczescia..

ps3. Na sam koniec mam pytanie do Was, szanowni forumowicze - kiedy zabraliście po raz pierwszy pasażera na przejażdżkę ?
Załączniki
Zdjęcie0882.jpg
Zdjęcie0882.jpg (81.82 KiB) Przeglądane 5798 razy
Junak M16 - pierwsze moto musi byc nowe i na gwarancji ;-)
lotharek
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/5/2011, 08:57
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie

Postprzez Cross88 » 9/8/2011, 09:33

Ja mam zmysł artystyczny i taka kamizelka źle by sie komponowała z resztą ubioru, muszą mi wystarczyć odblaskowe wstawki w kombi :)
Ale jeśli Tobie to nie przeszkadza to nie rezygnuj z niej, tu jest świetnie zobrazowane co dają odblaski http://foto.riderblog.pl/riderblog/w/i/ ... ask_01.jpg
Avatar użytkownika
Cross88
Świeżak
 
Posty: 161
Dołączył(a): 3/6/2008, 18:44

Postprzez lotharek » 9/8/2011, 10:08

za "dlugie" o malo co nie oblalem egzaminu.. zaraz sie poprawilem DROGOWE

ps. KOMBI to skrot od kombinezon , tak ?

a propos - kupilem spodnie i kurtke RET BIKE - ok 1000zl, spodnie mi sie rozwalily przy szwie przy wsiadaniu - wlasnie zawiozlem je reklamowac ( jedna trasa 100 km) - Pan ze sklepu mi powiedzial ze mnie producent obciazy kosztami naprawy bo nie uzna tego za gwarancyjna naprawe/wymiane. Tak to jest jak sie chce wspierac polska mysl i przemysl. znowu dostalem po dupie za patriotyzm
Junak M16 - pierwsze moto musi byc nowe i na gwarancji ;-)
lotharek
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/5/2011, 08:57
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie

Postprzez Daga » 9/8/2011, 10:15

No to ja się pytam pana,którego ostatnio mijałam-po jakiego grzyba mu kamizelka odblaskowa,skoro jezdzi w krótkim rękawku i spodenkach? :lol:
Cholera,może kupię sobie taką kamizelkę.Oczojebny pomarańcz byłby si.Pasowałby mi pod kolor wzorku na GSie. :lol:
DO YOU KNOW,THAT BAD GIRLS GO TO HELL?!
Avatar użytkownika
Daga
Świeżak
 
Posty: 195
Dołączył(a): 4/12/2009, 10:20
Lokalizacja: Poznań

Postprzez lotharek » 9/8/2011, 10:29

hmm...to chyba nie do mnie, bo nie mam krotkich spodenek ;-)
Junak M16 - pierwsze moto musi byc nowe i na gwarancji ;-)
lotharek
Świeżak
 
Posty: 14
Dołączył(a): 16/5/2011, 08:57
Lokalizacja: Siemianowice Slaskie

Postprzez C-bool » 9/8/2011, 11:50

W sumie dobra sprawa z kamizelką, inni kierowcy pomyślą, że to policja, zwolnią, coby było ich łatwiej wyprzedzić. Bo czasami spotykam takich waryjatów w puszkach, że ledwo ich wyprzedzam 8)
GS500F --> SV650S --> Bandit 600N --> XV535 Virago
Avatar użytkownika
C-bool
Mieszkaniec forum
 
Posty: 2915
Dołączył(a): 23/8/2007, 21:26
Lokalizacja: Poznań

Postprzez ASR1927 » 9/8/2011, 16:10

Ja zanabyłem drogą kupna szelki odblaskowe w dwóch kolorach i ciągle nie mogę się zdecydować które lepsze :D Jedne są srebrne, drugie jak policajska kamizelka (żółta?). Bardzo często jeżdżę w nocy (praktycznie every weekend i ze dwa razy w ciągu tygodnia) a efekt jest mniej więcej taki:

http://allegro.pl/szelki-pasy-odblaskow ... 87081.html

Przy czym muszę zaznaczyć że ten odblask na zdjęciu jest 100% realny, żaden photoshop czy coś, bo miałem zdjęcie w telefonie ale wcięło je. A nawet powiem że coś słabsze te szelki niż moje :)
A i tak jak policja inaczej patrzy na strój motocyklisty, tak też pobłażliwi się stają kiedy widzą kamizelkę :wink:
They won't get me. they won't get me, they will never cease to try!
Avatar użytkownika
ASR1927
Moderator
 
Posty: 1711
Dołączył(a): 21/11/2010, 21:49
Lokalizacja: Wałbrzych

Postprzez Vergon » 9/8/2011, 16:40

Założyłem raz jak mi padło ładowanie w Czechach.
Czechy i Polskę przejechałem w ciągłym deszczu (który właściwie był ścianą wody) bez świateł, kierunków i nawet starałem się głównie hamować silnikiem, żeby nie obciążać dodatkowo aku światłem stopu.
Wtedy miało to sens bo i z kamizelką byłem ledwo widoczny, ale na co dzień nie używam.
W moim mniemaniu nie ma to większego sensu przy normalnych warunkach pogodowych, jak zapie***lasz i się boisz to zwolnij, bo to znak, że nie ogarniasz a jak jedziesz spokojnie i rozważnie to nie widzę sensu świecenia się jak służby porządkowe.
Avatar użytkownika
Vergon
VIP Åšcigacz.pl
 
Posty: 3302
Dołączył(a): 24/2/2010, 10:11
Lokalizacja: Warszawa

Następna strona


Powrót do Hydepark



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości




na górê