Zobacz wÄ…tek - Motocyklem przez Afryke
NAS Analytics TAG

Motocyklem przez Afryke

Gdzie warto wybrać się na motocyklu. Którędy? Jakie drogi wybierać, jakie omijać. Co zabrać ze sobą, a co nie przyda się na pewno.
_________

Motocyklem przez Afryke

Postprzez Arkadiuszzzzz » 7/8/2011, 13:46

Witam wszystkich zainteresowanzch.
Chcialbym spelnic moje marzenie i w roku 2012 lub 2013 wybrac sie na motocyklu do Afryki. Do takiej wyprawy trzeba sie dobrze przygotowac wiec dlatego juz dzis pisze. Jesli macie jakies pomysly zwiazane z Afryka i motocyklem, piszcie....., moze wspolnie zorganizujemy niezapomniana przygode.
Czekam na wasze propozycje i pozdrawiam wszystkich pozytywnie zakreconych
AREK
Honda CBR600 F4
Arkadiuszzzzz
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 16/1/2008, 22:26
Lokalizacja: Pszczyna/Oslo


Postprzez michael » 7/8/2011, 22:47

Będziesz jechał CBRką do Afryki?
1952 SHL M-04
2000 Suzuki GSF 600 S Bandit
michael
Bywalec
 
Posty: 515
Dołączył(a): 25/1/2007, 20:56
Lokalizacja: Białystok


Postprzez kamilll3 » 8/8/2011, 00:06

Tam nawet turystykiem nie da się przejechać - all road, albo cross i w dodatku trzeba jeszcze motocykl kanistrami obwiesić
1036W Pure Power
1580W RMS
Avatar użytkownika
kamilll3
Świeżak
 
Posty: 102
Dołączył(a): 17/7/2010, 21:58
Lokalizacja: Okolice lęborka

Postprzez Witek Borówa » 22/8/2011, 16:25

Cześć, Ja jestem zainteresowany - mam problem ze znalezieniem odważnych (wariatów :o)) mam w takim razie propozycję - środek września Lwów i Karpaty - zapraszam, 1-15 października Maroko (ewentualnie II-ga połowa). Me ewentualnie jeszcze 2, 3 chętnych - ale trzeba się dotrzeć. CBR-ka chyba faktycznie nie da rady, ale może jadąc wybrzeżem wystarczy wlać do baku mniej niż do BMW adventure (wchodzi realnie 40l). Wchodzisz?
pozdrawiam WB
BMW GS 1200 adv
Avatar użytkownika
Witek Borówa
Świeżak
 
Posty: 3
Dołączył(a): 22/8/2011, 14:35
Lokalizacja: Wieliczka

Afryka

Postprzez blank121 » 19/9/2011, 19:43

Ja byłem na Ukrainie ostatnio ale Afryka to pewnie coś bez porównania, tak sobie myślę że bardzo chciałbym tam kiedyś pojechać, opowiedz koniecznie jak było. Mnie osobiście skusiła przepowiednia :) głupio to brzmi ale strasznie się bałem o swoje życie na tej ukrainie, znalazłem stronkę https://sites.google.com/site/news048/ niby banał ale pomogła mi zrozumieć że i tak kiedyś umrę więc to mnie motywuje to własnie takich wypraw:)
blank121
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19/9/2011, 19:30

Postprzez dj2u » 25/9/2011, 14:21

Witam.

A co wy na to ?

Każdy, kto lubi jazdę off-road na jednośladzie myślał zapewne choć raz o safari po bezdrożach Afryki. Ale odległości jakie dzielą nas od Czarnego Lądu są tak wielkie , że odbiera to większości z nas chęć na taki wypad.
Dlatego na terenie Afryki swoją bazę założył pewien motocyklista - zapaleniec (czyli ja). Kupił kilka motocykli BMW GS 1150, przygotował do jazdy w tamtych warunkach, wytyczył trasy na GPS-ach przez pustynie z uwzględnieniem wszystkiego tzn : spanie, wyżywienie, zwiedzanie, podziwianie i inne atrakcje jak: paralotnie i nurkowanie dla chętnych.
Każdy dzień to wyzwanie i zabawa. Zdarzyć może się wszystko ! Wykopywanie motocykli czy zmiana ogumienia na środku pustyni, bandażowanie ran a nawet szukanie drogi w nocy - to norma ale wspomnienia jakie pozostaną dadzą wam temat do opowieści jeszcze dla prawnucząt.
Jeżeli jesteś zainteresowany/a, skontaktuj się ze mną aby uzgodnić datę i czas trwania safari tzn ile dni miałoby ono trwać.
Ceny nie są z "kosmosu" zwłaszcza , że zapewniają tzw "all in" napoje, owoce, dwa posiłki dziennie itp z wyłączeniem alkoholu.

Strona w/w podróżnika (czyli moja hehe) jest jeszcze w trakcie budowy wiec link do niej podeślę później. Na tę chwilę można kontaktować się na mail dj2u@wp.pl

P.S. Pierwszy możliwy termin wyjazdu to 02.11.2011 (14 dni) wolne są jeszcze 3 miejsca ;)) Pozdrawiam
dj2u
Świeżak
 
Posty: 1
Dołączył(a): 25/9/2011, 14:09
Lokalizacja: Gdańsk



Powrót do Turystyka motocyklowa



Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości




na górê