Zobacz wątek - Budowa street'a .....
NAS Analytics TAG

Budowa street'a .....

O wszystkim
_________

Budowa street'a .....

Postprzez W0ojtas » 22/4/2007, 00:58

Witam! Jestem nowy na forum wiec na początku chciałem się przywitać.

Od jakiegoś czasu zastanawiam sie czym zając sie w czasie wakacji, a do UK jakoś nie chce mi sie jechać :). W związku z tym że interesuje sie modyfikacjami pojazdów mechanicznych (potocznie zwana tuningiem, ale mam wrazenie ze to slowo ostatnimi czasy zaczyna się kojarzyć z "tjunigowanym" w szopie na działce spojlerem na kolach) przyszedł mi do głowy pomysł budowy wlaśnie takich motocykli. Polegało by to na kupowaniu sprzeta (nie wiem moze po jakims nie groznym slizgu), modyfikacji i sprzedazy. Troche pomyslow juz mam, warsztat tez sie znajdzie, problem polega na tym czy ktos bedzie chciał kupowac takie sprzety, napewno byly by one drozsze od serii (wklad zamiennikow i pracy własnej). Nasówa sie pytanie czy nasza scena tuningowa "dojrzała" juz do tego aby inwestowac w takie zabawki ?

Co sądzicie o tym pomyśle ? Mysle ze moglby byc to taki maly poczatek do powstania profi warsztatu.

Pozdrawiam.
W0ojtas
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/4/2007, 00:10
Lokalizacja: Gdańsk


Postprzez Kwazi » 22/4/2007, 07:25

ogulnie to sądze ze powinieniś skataktować się z lekarzem lub farmaceutom...


ale zagadaj,zobaczysz jakie to proste...
http://kolectuning.com.pl/
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ


Postprzez spazz » 22/4/2007, 08:37

ktos wzywal farmacełte??? jestem jestem!! 450,20 sie nalezy. czy moge jeszcze w czyms pomuc?
Avatar użytkownika
spazz
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2691
Dołączył(a): 30/6/2006, 15:38
Lokalizacja: oberschlesien

Postprzez Kwazi » 22/4/2007, 09:03

spazz myslałem ze dowalisz...a ty tak litosciwie...
lecisz ostatnio poprostu w h**a... :lol: :wink:

pozdawiam
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez W0ojtas » 22/4/2007, 09:22

za farmaceute dziekuje nie przyda sie, jesli chciales mnie obrazic to Ci sie nie udalo.

Jesli wg. Ciebie przykrecenie owiewek jest takie trudne to gratuluje, nie mowie o malowaniu bo to faktycznie trzeba umieć porządnie zrobic. Na tej stronce nie znalazlem nic ciekawego, a tym bardziej zadnego projektu.
Spazz pisze sie "pomóc" - zapraszam nie do farmaceuty ale to szkoly.

BTW. jesli na waszym forum kazdy temat zaczyna sie od "dowalania" i obserwacji kto zrobi to lepiej to DZIEKUJE I DOWIDZENIA !
W0ojtas
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/4/2007, 00:10
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SpeedyG » 22/4/2007, 09:27

ogUlnie Kwazi to tobie podstawówka się kuania. Spazz także kółka wyrównawcze z polskiego mogą pomUc.
Potem zabierajcie się za dobre rady.

Pomysł wydaje mi się w dechę. Jednak aby zaczynać podobne inwestycje, potrzebny jest kapitał- szeroka gama wyboru sprzętu, firmowe akcesoria a nie spawanie i klepanie tylko, także wizerunek firmy i reklama, chociażby tylko wirtualnie w necie.

U nas, jak popatrzyłem po allegro jest na rynku sporo starocia typu CBRki F1, F2 które kiedyś były może i top ale dziś wyglądają jak łabędzie na kołach.
Niewykluczone że sporo ma dobry stan techn. ale jedynym ratunkiem dla nich byłaby pomysłowa przeróbka na streeta.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez W0ojtas » 22/4/2007, 09:55

Dokladnie, chodzi mi o profi mody, a nie "tjunink" przecinakiem.
Mysle ze taka CBR lub GSXR z ok. 90 roku mozna bylo by dostac za jakies 5 tys nawet po slizgu, bo w tym przypadku wlasnie bardziej liczy sie stan techniczny niz wizualny. Szkoda tylko ze wybor osprzetu jest nie wielki, ale zawsze da znalesc sie cos ciekawego.
W0ojtas
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/4/2007, 00:10
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez Kwazi » 22/4/2007, 10:23

SpeedyG napisał(a):ogUlnie Kwazi to tobie podstawówka się kuania


widze ze nietylko mi sie KŁANIA...

jasne pomysł w deche... :lol: :lol:
problem polega na tym ze zeby zbudowac profesionalnego streeta trzeba miec o tym szerokie pojecie...
profesionalne streety budowane som na zamówienia,przez firmy tuningowe które sie tym zajmuja,maja o tym duuuuze pojecie i zaplecze pozwalajace zrobic to naprawde profesionalnie i dobrze!
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez W0ojtas » 22/4/2007, 10:47

A wg. Ciebie jak powstaly te firmy tuningowe ? Moge się załozyc ze kazdy z tych ludzi najpierw bawil sie przy wlasnym motocyklu, a pozniej wpadł na pomysl ze moze na tym zarabiac jakies profity, bo z powietrza nie wziely sie te warsztaty.

Podaj mi jakis link to takiej profesjonalnej firmy, bo jakos na google nic nie ma.
W0ojtas
Świeżak
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22/4/2007, 00:10
Lokalizacja: Gdańsk

Postprzez SpeedyG » 22/4/2007, 10:53

Proponuję powzorować się na dokonaniach zachodnich firm. Moto musi specjalnie byc przeznaczone do stuntu- cel dla wielu streetów.
Sklepany bak, amorek, odchodzone owiewki, wzmocnione boki, tylny zderzak, design.
Nie musisz od rzu patroszyć całej techniki lub zakładać mega zawieszeń ohlinsa.
Sam będe szukał w wakacje takiego taniego sprzętu z owiewkami na tor- w granicach 5-7tys zł.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46

Postprzez kravec » 22/4/2007, 11:16

W0ojtas napisał(a):Podaj mi jakis link to takiej profesjonalnej firmy, bo jakos na google nic nie ma.


www.pjpmotocykle.com.pl
Avatar użytkownika
kravec
Administrator
 
Posty: 5571
Dołączył(a): 30/8/2006, 16:14
Lokalizacja: Pabianice

Re: Budowa street'a .....

Postprzez Kwazi » 22/4/2007, 11:25

W0ojtas napisał(a):Nasówa sie pytanie czy nasza scena tuningowa "dojrzała" juz do tego aby inwestowac w takie zabawki ?


:lol:

W0ojtas napisał(a):A wg. Ciebie jak powstaly te firmy tuningowe ??


napisz do kolectuning i przedstaw,swój pomysł... :lol:
napewno uzyskasz odpowiec

niebede sie juz tutaj z Toba wykłucał,otwieraj firme,tjuninguj profesionalnie maszyny i sprzedawaj je milionerom za kokosowe pienidze

pozdawiam i zycze samych sukcesów...
Piłeś?? -nie jedz
Nie piłes??- wypij

"zielona szóstka"
Avatar użytkownika
Kwazi
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 590
Dołączył(a): 3/5/2006, 20:24
Lokalizacja: SCZ

Postprzez CalibraHunter » 22/4/2007, 20:40

WOojtas osobiscie uwazam, ze to bardzo dobry pomysl. Zawsze trzeba od czegos zaczac. Jestem pewna, ze liczysz sie z tym, ze to wielki wklad pracy i pieniedzy, ktory nie zawsze musi sie juz za pierwszym razem skonczyc sukcesem. Fakt faktem, ze musisz miec na ten temat spora wiedze. Lepiej popracowac dluzej, ale nie spieprzyc sprawy. I o tym rowniez na pewno wiesz. Mam nadzieje, ze uda Ci sie wlozyc w to serce i naprawde odwalic kawal dobrej roboty :) Czlowiek nie rodzi sie geniuszem i nie kazdy milionerem - niektorzy musza dochodzic do wielkich rzeczy ciezka praca. Klaniam sie nisko za pomysl na "siebie" jesli wiesz, o czym mowie. Zycze samych udanych projektow :)
Never let your FEAR decide your FUTURE.
Avatar użytkownika
CalibraHunter
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 1916
Dołączył(a): 5/2/2007, 18:28
Lokalizacja: DWL

Postprzez gumis » 22/4/2007, 20:48

no tylko zeby nie bylo tak ze teraz masz zapal ale okaze sie, ze niewiele osob chce kupowac od razu te twoje motorki bo cie nie znaja, nie ufaja ci, itp i stracisz zapal...to wtedy kasa i czas pojda na marne wiec to tez przemysl...pewnie bedziesz troche musial popracowac na renome, itp...nie ma tak ze od razu zaczna walic drzwiami i oknami...ale zycze jak najlepiej :)
SV 650N...bo golasy som najfffajniejsze! | | https://www.youtube.com/channel/UCDq_gh ... aEDrqGNkDg
Avatar użytkownika
gumis
VIP Ścigacz.pl
 
Posty: 2866
Dołączył(a): 10/9/2006, 13:08
Lokalizacja: Ruda Śląska/Chorzów

Postprzez SpeedyG » 22/4/2007, 21:16

Większość wychodzi z założenia że street to drugie życie ściga po dzwonie. Dlatego dobrze mieć dokumentację każdego etapu przeróbek.
Mnie w poprzednim moto kupiec podejrzewał o dzwona bo pomalowałem felgi i musiałem rozbierać owiewki aby się uspokoił.
Avatar użytkownika
SpeedyG
Świeżak
 
Posty: 341
Dołączył(a): 13/1/2007, 20:46



Powrót do Hydepark



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości




na gr